Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril

Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril Poklady Portugalska: Porto, Lisabon, Madeira, Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1350565
Cena od: 1 999 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

24.10.2024 10 dní First Minute 1 999 € +0 € odlet: Viedeň letecká
24.10.2024 13 dní First Minute 2 099 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Popis:
1.deň
Odlet do Porta.
Po prílete do Porta nasleduje transfer do 3* hotela a začíname s programom spoznávania mesta Porto.
Počas prehliadky centra mesta (UNESCO) uvidíme mestskú radnicu, navštívime železničnú stanicu Sao Bento (známa modrými kachličkami s historickými udalosťami mesta).
Očarí nás Katedrála Sé do Porto (12.stor.), nádherná zvonica Torre dos Clérigos ale najmä barokový Kostol Sv. Františka, ktorého celé vnútro je zdobené pravým zlatom.
Program dnešného dňa zavŕšime návštevou portskej pivnice Calem (s možnosťou nákupu portského vína). Tu sa dozviete všetko o histórii a výrobe tohto špecifického vína a na záver bude pre vás pripravená ochutnávka troch druhov exkluzívneho portského vína - Cálem White & Dry, Late Bottled Vintage and 10 Years Old Tawny.
Po programe návrat do hotela a voľný program.


2.deň
Po raňajkách nasleduje stretnutie so sprievodcom a dokončenie programu v Porte.
Nezabudnuteľným zážitkom bude plavba loďou medzi 6 mostami po rieke Douro - tento program je fakultatívny (nie je povinný). Lístky na loď sa kupujú na mieste. Plavba trvá 50 - 80 minút a cena plavby je cca. 14€-18€/osoba.
Po plavbe sa ešte prejdeme historickým centrom Porta, neskôr popoludní sa vrátime naspäť do hotela po batožinu a presunieme sa na náš transfer do Lisabonu.
Po príchode do Lisabonu sa presunieme do hotela, nasleduje ubytovanie a voľný večerný program.


3.deň
Po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou na recepcii hotela. Odchod na poznávací okruh Lisabonom.
Pešia prehliadka cez 2 najstaršie historické štvrte Mouraria & Alfama – „V bludisku maurských predkov“
Hlavné zastávky: námestie Rossio, námestie Figueira, “prekliaty” kostol Sao Domingos, námestie Martim Moniz, historické električky, rodisko Unesco hudby – Fado, katedrála Sé, stará židovská štvrť, vyhliadka Portas do Sol, hrad Sv. Juraja
Program: Počas tejto prehliadky sa zoznámime so zrodením Portugalska a Lisabonu. Navštívime najstaršiu štvrť hlavného mesta – Alfama, kde zablúdime (samozrejme, vedome:)) v kľukatých úzkych uličkách obkľúčených nízkymi farebnými domčekmi, ktoré stavali ešte pôvodní maurskí obyvatelia. Povieme si o vplyve rôznych kultúr, ktoré počas portugalských objavov mali dopad na portugalskú kultúru. Budeme obdivovať kachličky “azulejos”, ktoré zdobia steny mnohých tradičných domov a ochutnáme tradičný likér Ginjinha. Zatúlame sa až ku najstaršiemu rímsko-katolíckemu kostolu mesta, katedrále Sé a odhalíme aj niekdajšiu malú židovskú štvrť, ktorá sa celkom vytratila po Lisabonskom masakri, ktorý sa odohral v 16. storočí. Odtiaľ sa vyšplháme ku jednej z najočarujúcejších vyhliadok mesta – Portas do Sol, kde si to zamierime priamo ku hradu Sv. Juraja. Do hradu sa tak môžeme pozrieť spoločne, alebo klienti si tak môžu pozrieť hrad v rámci voľného času.
*Vstupy (nie sú zahrnuté v cene a nie sú povinné): Katedrála – 0,00€, hrad Sv. Juraja – 8,50€ (65+/študenti – 5,00€)
*Ochutnávky (nie sú zahrnuté v cene a nie sú povinné) – Ginjinha likér (1,40€)

Obedná prestávka (obed nie je v cene pobytu)
Pešia prehliadka cez 2 najstaršie historické štvrte: Baixa Pombalina & Bairro Alto – “Bohémska štvrť zrodená z prachu Lisabonu“
Hlavné zastávky: námestia Restauradores a Carmo, železničná stanica Rossio, ruiny Carmo kláštoru, výťah Santa Justa, električka Glória, vyhliadka Sao Pedro de Alcântara, pamätník spisovateľa Luisa Camoesa, Triumfálny oblúk, najväčšie Komerčné námestie
Program: Cieľom tejto prehliadky je zoznámiť sa s o niečo modernejšou historickou etapou Lisabonu – budeme si hovoriť o katastrofálnom zemetrasení, ktoré sa odohralo v roku 1755 a malo za následok prestavanie dolnej štvrte Baixa Pombalina. Dnes tu stojí ako víťazná spomienka nad touto ničivou smršťou impozantný Triumfálny oblúk. Budeme si hovoriť o ministrovi Markízovi de Pombal, ktorému mesto vďačí za novú tvár a je dôkazom, že mesto sa z katastrofy rýchlo spamätalo. Ukážeme si konvent, ktorý je snáď najviditeľnejšou obeťou vtedajšieho zemetrasenia. Budeme si hovoriť o diktatúre v Portugalsku, ktorá bola ukončená Klinčekovou revolúciou na námestí Carmo. Prejdeme sa cez uličky niekdajšej bohémskej štvrte, dnes tiež obľúbenej nočnej štvrte, kde v noci ožíva okolo 300 barov - Bairro Alto. Práve tu v 19. a 20. storočí vznikali umelecké diela mnohých portugalských spisovateľov. Uvidíme aj historické žlté električky, ktoré sú symbolom mesta. Ochutnáme slávny krémový koláčik – pastel de nata v jednej z dnes najpopulárnejších pekárničiek. A prehliadku vyvrcholíme na brehu rieku Tajo, priamo na najväčšom námestí Lisabonu, kde si vychutnáme výhľad na sochu Ježiša Krista a veľkolepý most 25 Apríl.
*Vstupy (nie sú zahrnuté v cene a nie sú povinné): Katedrála – 0,00€, hrad Sv. Juraja – 8,50€ (65+/študenti – 5,00€)
*Ochutnávky (nie sú zahrnuté v cene a nie sú povinné) – Pastel de nata (1,00€)

Po ukončení programu máte osobné voľno a môžete si užívať podvečer v centre Lisabonu.


4.deň
Po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou na recepcii hotela. Odchod na poznávací okruh Lisabonom.
Pešia/panoramatická prehliadka vo štvrti s 2 Unesco pamiatkami Belémska štvrť – “Po stopách dávnych moreplavcov” (prehliadka trvá cca. 4 hodiny)
Hlavné zastávky: park Alfonsa Albuquerqueho, prezidentký palác, pekáreň Pastéis de Belém, Unesco kláštor sv. Hieronýma, Pamätník Objaviteľov, Unesco veža Belém, MAAT – múzeum architektúry, umenia a technológie, most 25 Apríl
Program: V rámci tejto poldennej prehliadky sa zoznámime s Portugalskom v čase objavov, kedy sa slávni portugalskí moreplavci vydávali na ďaleké zámorské expedície s cieľom vydobyť nové územia a rozšíriť vtedajšie portugalské impérium. Dnes v tejto štvrti Lisabonu môžeme obdivovať niektoré z najvýznamnejších pamiatok Portugalska – dve z nich zaradené do zoznamu UNESCO. Asi ku najveľkolepejším patrí práve kláštor sv. Hieronyma, v ktorého kostoli leží hrobka samotného Vasca de Gamu (vstup do kostola zdarma). Tak ako vnútorná, tak aj vonkajšia architektúra kláštora je samotným klenotom neskorej portugalskej gotiky, ktorá je dnes označovaná ako „manuelský štýl“. Tu si povieme o zrodení Zlatého Veku Portugalska a o najväčších objavoch, ktoré sa Portugalcom podarili dosiahnuť. V pekárničke Pastéis de Belém, ktorá leží medzi kláštorom a prezidentským palácom si zájdeme ochutnať vychýrený krémový koláčik, ktorého tajný recept sa zachoval od roku 1837. Okrem kláštora budeme mať možnosť obdivovať manuelskú architektúru aj na ďalšej UNESCO pamiatke, ktorou je bašta Belém. Tá je označovaná za symbol národa rovnako, ako Eiffelova veža pre Francúzov. V tejto štvrti leží hneď niekoľko múzeí a pamiatok historického charakteru. Neprehliadnuteľným je však najmä Pamätník Objaviteľov. Práve ten je snáď najkonkrétnejším vyjadrením oslavy odvahy a víťazstiev významných postáv portugalských objavov, ktorí priložili ruku ku dielu a zaslúžili sa o zrodenie dávnej portugalskej zámorskej veľmoci.
*Vstupy (nie sú zahrnuté v cene a nie sú povinné): kláštor sv. Hieronýma – 10,00 € (65+/študenti 5,00 €), veža Belém 6,00€ (65+/študenti 3,00 €), Pamätník Objaviteľov 6,00€ (<18/5,00€)
*Ochutnávky (nie sú zahrnuté v cene a nie sú povinné) – Pastel de nata (1,00€)

Po ukončení programu máte osobné voľno a môžete si užívať poobedie a večer v centre Lisabonu.


5.deň
Po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou na recepcii hotela. Odchod na výlet Sintra, Cabo da Roca, Cascais & Estoril
Na tejto súkromnej prehliadke do Sintra, Cabo da Roca, Cascais a Estoril načerpáme mnoho nových informácií.
Sintra - aj napriek tomu, že má v sebe portugalský Lisabon toľko zaujímavostí, aby návštevníka pripútal na niekoľko dní, nikto nespraví chybu, ak mesto na chvíľku opustí a vydá sa objavovať jeho blízke okolie. Stačí pár kilometrov na to, aby sa zmenili kulisy a krajina narastie do výšky, aby jej pahorky pokryli lesy a zelené koberce. Mestečko zvané Sintra je tak odlišné od ostatných portugalských miest, že ho UNESCO vďaka jej palácom zapísala na svoj list kultúrneho dedičstva. Krčí sa pod zeleným kopcom po ktorom sa tiahnu staré hradby pripomínajúce s troškou predstavivosti Čínsky múr. Nad mestom vyrastajú dva komíny tvoriace netradičnú panorámu akú by sme inde márne hľadali. Vytŕčajú z kráľovského paláca Palacio Nacional a presne k nemu sa presúvajú zástupy turistov. Možno je v jeho múroch ukrytý akýsi magnet, preto sem každý musí prísť a možno sem ľudí láka história vpísaná do jeho múrov. Autobus pokračuje do centra mesta, ale my sa necháme vyhodiť ešte pred ním, aby sme si mohli vychutnať jeho panorámu. Zvyšné dva kilometre si prejdeme po vlastných, ale vďaka krajine naokolo stojí za to každý jeden meter. Námestie pred palácom v centre mestečka zaplnili ľudia a ich najväčšia koncentrácia sa mieša okolo malého podniku s čerešňovým likérom. Nalievajú ho malých, pohárikov, alebo originálne do čokoládových formičiek, ktorá sa dá po vypití rovno zjesť. Je sladučký, rozlieva sa v ústach, na jazyku a jeho príjemná chuť ešte dlho rezonuje aj keď človek už dávno odišiel k palácovým múrom.
Cabo da Roca - nachádza sa v portugalskom národnom parku Sintra-Cascais a je najzápadnejším bodom kontinentálnej Európy. Na tomto mieste prírodných krás sa stretávajú mohutné útesy s Atlantickým oceánom, kde sa snúbi more, pevnina, vietor a les a vytvárajú jedinečnú atmosféru. Keď sa predpokladalo, že Zem je guľatá a má začiatok a koniec, mnohí verili, že Cabo da Roca je jedným z koncov vtedy známeho sveta. Z okraja výbežku je vidieť obrovský priestor otvoreného mora, duny, pláže, útesy a chodníky na prechádzky – to všetko robí z Cabo da Roca povinnú zastávku. Okolo Cabo da Roca sa týčia vysoké skalnaté útesy vo výške viac ako 100 metrov nad vodou. Miesto je kvôli geografickým podmienkam dosť veterné, ale už len samotný západ slnka stojí za návštevu! Existuje niekoľko chodníkov, ktoré spájajú toto miesto s pohorím Sintra.
Cascais, kedysi bolo mesto Cascais ospalou rybárskou dedinkou na brehu Atlantického oceána, no ľuďom sa rýchlo zapáčila jeho nádherná poloha. K rozmachu prispel aj fakt, že si miesto vybrala kráľovská rodina za svoje sídlo, kam prichádzali oddychovať. Kto tak chcel byť v blízkosti kráľa, tiež sa presúval do Cascais. Ulice moderného mesta sú ladené do snehobiela, no občas sa tu objaví aj pestrá zelená, červená či modrá, aby vytvorili nádherný kontrast. Sem-tam sa dom predvádza svojimi tradičnými azulejos a občas vykukne starý kostolík ozdobený krížom. Mnohé zákutia sa doslova prehýbajú pod farebnou kvetinovou výzdobou a kde tu posedáva niekoľko starčekov a diskutuje. Akoby tu život plynul dvojako. Kto chce, ten sa unáša vlnou ľudí vedúcej k prístavu a promenáde, no kto nechce, ten si sadne a odrazu pocíti nádherný pokoj. Zvuky ulice roztrhnú dvaja mladíci s gitarami a temperamentné udieranie do strún s prenikavým spevom by roztancovalo každú flamenco tanečnicu. Na okraji prístavu stojí obrovská kamenná pevnosť. Už v stredoveku odolávala nejednému dobyvateľovi, no koncom 19.storočia sa rozhodol kráľ Luis I., že ju premení na svoje letné sídlo. Prímorskú atmosféru dotvárajú palmy a marína plná lodí a jácht. Vidno, že si Cascais obľúbila aj smotánka a nielen prístav, ale aj niekoľko hotelov je toho dôkazom.
Estoril je portugalské mesto ležiace v blízkosti Lisabonu, hlavného mesta, v okrese Cascais, v Lisabonskom dištrikte. Je to niekdajšie sídlo dona Jána Bourbonského a jeho rodiny, tiež namiesto exilu maďarského regenta admirála Miklósa Horthyho, ďalej talianskeho kráľa Huberta II. in Karola II. Rumunského. Mesto je tiež známe vďaka kasínu, ako aj estorilskému automobilovému okruhu, kde sa od roku 1984 až do roku 1996 konali skúšobné jazdy šamplionátu Formule 1, a kde sa koná portugalský deň Majstrovstiev sveta cestných motocyklov od roku 2000. turnaje Torneo de Estoril mužskej kategórie ATP World Tour 250 a ženskej kategórie WTA International Tournaments.
Po ukončení programu bude nasledovať transfer do Lisabonu a voľný program.


6.deň
Check out z hotela, transfer z hotela na letisko, odlet na Madeiru.
Po prílete nasleduje transfer do hotela, ubytovanie ihneď po príchode. Voľný program.


7.deň
Odchod z hotelu po raňajkách 9:00
Naša prvá zastávka na tomto výlete bude tretí najvyšší vrchol Madeiry "Pico do Areeiro", ktorý sa pne až 1.818 m a nachádza sa uprostred východnej časti Madeiry. Pokračuje cez vnútrozemie do "Ribeiro Frio" známe pre jeho pstružiu farmu zasadenej v krásnej záhrade. V tomto mieste sa napojíme na krátku levadu „Balçoes“ / balkón, ktorá vyústi v srdci hôr a poskytne vám panoramaticky výhľad na hory zospodu. Levada trvá cca 35 min.
Možnosť obedu bude vo Casa de Cha do Faial.
Po ceste na severovýchod navštívime mestečko "Santana", kde sa nachádzajú jedny z posledných typických Madeiranskych domov v tvare písmena "A". Na spiatočnej ceste budeme pokračovať do „Porto da Cruz“, kde sa nachádza jedna zo spracovní cukrovej trstiny, kde si možeme pozrieť starý parostroj, ktorý dodnes využívajú a hneď vedľa má spolocnosť predajňu s možnosťou ochutnania rôznych Madeirských rumov (ochutnávka nie je v cene výletu). Následne pokračujeme do najvýchodnejšej časti Madeiry a zastavíme na výhľadní, "Ponta do Rosto". Postupujeme pozdĺž pobrežia okolo "Machico" a pristávaciu dráhu späť do Funchalu


8.deň
Odchod z hotela po raňajkách o 08:30
09:15 - 10:15 Socha Sissi, Záhrada regionálnej vlády, Park Santa Catarina, Socha Krištofa Kolumba (výklad a história)
10:15 - 11:00 Divadlo Baltazar Dias, Park Municipal, Socha Zarcos, Katedrála, Radnica, Colegio (výklad a história)
11:00 - 11:30 Najstaršia vínna pivnica Oliveiras + ochutnávka vína (výklad a história vzniku Madeiranského vína)
11:30 - 12:00 Prechod malebnými uličkami, stredom centra mesta Funchal k tržnici
12:00 - 12:45 Tržnica / Mercado - rozchod (najdete tu rôzne tropické ovocie, ryby a kvety, suveníry)
13:00 - 13:30 Prechod na Monte lanovkou
13:30 - 15:30 Návšteva Tropickej záhrady - (drahé kamene, starý porcelán, africké umenie a rôzne štýle záhrady) +1 pohárik vína
15:30 - 15:45 Prechod ku kostolu Monte
15:45 - 16:15 Návšteva kostola Monte, kde je pochovaný posledný rakúsky Cisár Karol I. (výklad a história)
16:15 Tobogán / sánky - tradičný pôvodný dopravný prostriedok, dnes možnosť jazdy s dĺžkou 2km (30,00€/2os. - možnosť platby priamo na mieste, nie je povinné)
Návrat do hotela okolo 17:00 a voľný program.


9.deň
Odchod z hotelu po raňajkách v 9:00.
Behom výletu poznáme najkrajšie miesta západnej časti ostrova Madeira. Hlavná cesta ostrova Estrada Monumental nás zavedie na výhľadňu „Pico dos Torre“, odkiaľ odkiaľ je nádherný výhľad na dedinku „Camara de Lobos“ (kde Winston Churchill trávil čas maľovaním obrazov v dobe jeho návštev Madeiry a tiež tu vznikla replika lodi Krištofa Kolumba, ktorú nájdete v prístave a dodnes slúži ako výletná loď). Cesta pokračuje na “Cabo Girao 580 m”, je to druhým najvyšším zrázom do mora na svete. Ďalej sa zastavíme v „Ribeira Brava“, kde sa nachádza jeden z najkrajších kostolov Madeiry a malebné mestečko na úrovni mora.
Z juhu ostrova sa presunieme popod „Enclumeada“ až k severnému pobrežiu do „ Sâo Vicente“ a tu sa v prípade záujmu bude konať obed.
Na severnom pobreží smerom na západ sa zastavíme v „Seixal“ a navštívime vyhliadku s vodopádom „Veu da Noiva“ známy aj ako „Nevestin závoj“ a cestou do „Porto Moniz“ sa zastavíme v Ribeira de Janela“, kde sa nachádza vodná elektráreň a skala milencov a následne pôjdeme do „Porto Moniz“. V „Porto Moniz“. kde sa nachádza zaujimave prírodné kúpalisko z vulkanických kameňov obklopené krásnou scenériou.
Návrat do hotelu v 17:00


10.deň
Pri pobyte na 10 dní:
Check out z hotela, transfer na letisko, odlet do Viedne.
Pri pobyte na 13 dní:
Voľný program naa Madeire


11.-12.deň
Pri pobyte na 13 dní:
Voľný program naa Madeire


13.deň
Pri pobyte na 13 dní:
Check out z hotela, transfer na letisko, odlet do Viedne.

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Destinácie

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,29 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 36,19 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »