Nórsko v krajine trollov

Destinácia: Nórsko, Innlandet
Kód zájazdu: 1309582
Cena od: 2 599 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

10.09.2024 8 dní First Minute 2 599 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
8-dňový letecký zájazd

Perex:
Severskú dokonalosť vzbudzuje ríša Vikingov, fjordov, ľadovcov, vodopádov a farebných mestečiek, kam môžete nahliadnuť aj Vy. Nórska prehliadka začína v hlavnom meste Oslo, ktoré je úhľadné, plné múzeí, parkov a sôch, pokračuje do Gjoviku pri jazere Mjosa a hokejovou halou vytesanou do skaly, olympijským Lillehammerom, dramatickými údoliami, po Veľkej ceste trollov, ku najkrajšiemu fjordu Geiranger a najväčšiemu ľadovcu európskej pevniny, najdlhšiemu fjordu Sognefjorden, až po vyskakujúce lososy, cesty cez príkre svahy, železnicu a magický Bergen.


1. deň:
Priletíme do mesta, kde sa udeľuje Nobelova cena za mier, do Osla, obkoleseného početnými ostrovmi a lesnatými kopcami. Počas autobusovej prehliadky spoznáme najdôležitejšie pamiatky mesta.

2. deň:
Dnes sa bližšie oboznámime s malebným hlavným mestom Nórskeho kráľovstva. Oslo, to je Edvard Munch, Henrik Ibsen či Vikingovia. Prejdeme sa po pešej zóne a pozrieme si historické budovy – katedrálu, parlament, národné divadlo, knižnicu a na jej konci Kráľovský palác. Vo Vigeland parku nám spoločnosť bude robiť vyše 200 sôch z bronzu, žuly či železa. Vytvoril ich vynikajúci sochár Gustav Vigeland a predstavujú jeho celoživotné dielo. Prejdeme na polostrov múzeí Bygdoy. Vďaka expozíciám Vikingského múzea si celkom zblízka prezrieme 1100 rokov staré plavidlá. Na ostrove nás upúta aj najsilnejšia polárna loď FRAM, ktorá doplávala k južnému aj severnému pólu. Na záver dňa si vychutnáme atmosféru mesta pri Oslofjorde.

3. deň:
Dnešné putovanie začíname naprieč krajinou. Prvú zastávku si urobíme v meste Gjovik pri najväčšom nórskom jazere Mjosa. Našu pozornosť upúta svetový unikát vytesaný do skaly, hokejová hala Fjellhallen, ktorá je považovaná za najväčšiu civilnú stavbu na svete. V r. 1994 v nej prebiehali hokejové zápasy zimných olympijských hier.V olympijskom meste Lillehamer (ZOH 1994) si nenecháme ujsť olympijský areál, skokanské mostíky a najväčší nórsky skanzen Maihaugen, ktorý je domovom viac než 185 stavieb.

4. deň:
Rozsiahlym údolím Gudbrandsdalen sa cez mestečko Dombas dostaneme až do údolia Romsdal. Pozdĺž divokej rieky Rauma to už nie je ďaleko k najväčšej kolmej stene Európy, Trollveggen (Trolia stena). Vychutnáme si jazdu po slávnej Veľkej ceste trollov (Trollstigen) stúpaním po 11 serpentínach. Na vrchole si z vyhliadky ešte raz pozrieme všetky zákruty, okolitú prírodu a vodopád. Zlatou cestou severu sa dostaneme až k 15 km dlhému fjordu Geiranger (UNESCO), ktorý je údajne jedným z najkrajších v krajine. Plavba trajektom cez celý fjord nás v tom utvrdí. Uchváti nás nielen okolitá príroda, ale aj vodopády s názvom Sedem sestier.

5. deň:
Výhľad z vrchu Dalsnibba (1476 m n. m.) nám ukáže výnimočnú krásu Geiranger fjordu. Spoznáme aj najväčší ľadovec európskej pevniny Jostedalsbreen. Prehliadneme si časť národného parku spolu s Múzeom ľadovca. Podľa posledných meraní sa jeho hrúbka zmenšuje a tak s jeho obhliadkou netreba otáľať. Presunieme sa smerom k Sognefjorden.

6. deň:
V okolí najväčšieho a najhlbšieho nórskeho fjordu Sognefjorden navštívime tie najzaujímavejšie miesta. Pozrieme si jeden z najstarších drevených kostolov Nórska, Borgund. Kostol je skutočne ikonickou črtou a niekoľko jeho replík nájdeme aj v Nemecku či USA. Prehliadku lososej farmy si doprajeme v meste Lardal. Pri troche šťastia uvidíme lososy vyskakovať priamo z tunajšieho vodopádu, čo je v lete veľká turistická atrakcia. Cez najdlhší cestný tunel na svete (24,5 km) sa presúvame k ďalšiemu bodu nášho programu. Hodinu a pol trvajúca cesta železnicou Flamsbana cez príkre svahy pomedzi dokonalú nórsku prírodu poteší nejedno oko. Kopce, vodopády, skalnaté útesy tu máme takmer na dosah ruky. Záverom dňa stihneme plavbu po najužšom fjorde Nórska, Naeroyfjorde.

7. deň:
Vycestujeme do magického Bergenu (UNESCO).Zaujmú nás hanzovné domy historickej časti Bryggen, opevnená historická časť Bergenhus, katedrála z 12. storočia či početné múzeá. Na svoje si prídu aj milovníci výhodných nákupov. Naskytne sa nám možnosť výletu pozemnou lanovkou na horu Floyen vo výške 320 m n. m., odkiaľ si vychutnáme výhľad na mesto obklopené mnohými ostrovmi.

8. deň:
Presúvame sa na letisko pri Bergene, odkiaľ odletíme do Viedne.


Ubytovanie:
7x v hoteli 3*

Stravovanie:
7x polpenzia

Poznámka:
Zmena letových časov, odletových miest a programu vyhradená.

Doprava:
Letecká


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu na trase Viedeň – Oslo a Bergen – Viedeň s prestupom v Osle, servisné poplatky, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, autokar počas pobytu, 7x  ubytovanie v hoteli 3* s polpenziou, plavbu po fjorde Geiranger, plavbu po fjorde Naeroyfjord, lístok na železnicu Flamsbana, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu,vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.


vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,75 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 34,86 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »