Mestá a príroda východu USA

Destinácia: USA
Kód zájazdu: 1309751
Cena od: 2 059 €
Príplatky od: 329 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

02.10.2024 10 dní First Minute 2 059 € +329 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a let do New Yorku. Transfer do hotela, voľný program, prípadne individuálna návšteva niektorého zo zaujímavých miest v centre New Yorku. Nocľah na Manhattane.

2: NEW YORK
Prehliadku mesta zahájime plavbou na Liberty Island so svetoznámou sochou Slobody a tiež na ostrov Ellis Island s múzeom emigrácie, ktoré sa stalo symbolickým míľnikom pre milióny prisťahovalcov, ktorí tu často márne čakali na povolenie pre vstup do Nového sveta. Potom, už so suchou nohou, prípadne metrom, prejdeme južný Manhattan a jeho najznámejšie miesta ako napríklad finančnú štvrť Wall Street s vplyvnou burzou cenných papierov, novogotický kostol Trinity Church obklopený hradbou z výškových budov, rušnú Čínsku a tiež Taliansku štvrť či noblesné SoHo (South of Houston), ktoré je najväčšou štvrťou liatinových fasád na svete - väčšina z nich pochádza z rokov 1840-1850. Z terasy mrakodrapu Empire State Building (381 m) si v podvečer vychutnáme zvoľna sa rozsvecujúce mesto. Po ničivom útoku teroristov na „dvojičky“ Svetového obchodného centra (WTC) v septembri 2001 sa ESB stala najvyššou budovou mesta. Po jedenástich rokoch opäť prvenstvo stratila v prospech novej budovy WTC (541 m). Nocľah na Manhattane.

3: NEW YORK
Dnes pokračujeme prehliadkou v oblasti okolo Central parku, Piatej Avenue a Times Square. Navštívime a podľa možnosti si prezrieme Rockefellerovo centrum, divadelnú štvrť a obchody na Piatej Avenue. Večer sa potom na rozžiarenom námestí Times Square, všeobecne považovanom za miesto, kde bije srdce New Yorku, ponúka ideálna príležitosť vychutnať si jedinečnú atmosféru mesta. Nocľah na Manhattane.

4: NEW YORK - NIAGARA FALLS
Odchod z New Yorku. Podvečer príchod k Niagarským vodopádom, ubytovanie, voľný program. Nocľah v blízkosti Niagara Falls.

5: NIAGARA FALLS - HARRISBURG
Peší výlet pozdĺž vodopádov s niekoľkými úžasnými vyhliadkami na 55 metrov vysokú masu padajúcej vody. Silu besniaceho živlu znásobí plavba loďou Maid of the Mist do blízkosti vodnej steny. Po ceste cez Buffalo, kedysi pyšné a bohaté centrum lodného obchodu na Veľkých jazerách, odídeme smerom do Harrisburg. Nocľah na trase.

6: GETTYSBURG - WASHINGTON D.C.
Návšteva Gettysburgu (vstupné v cene), kde sa odohrala kľúčová bitka občianskej vojny medzi pokrokovým Severom a otrokárskym Juhom. Popoludní príchod do metropoly USA Washington D.C. Ubytovanie a čiastočná prehliadka mesta. Večer sa ponúka možnosť individuálnej návštevy pôvabnej štvrte Georgetown s mnohými štýlovými reštauráciami, barmi a pivnicami. Nocľah vo Washington D.C.

7: WASHINGTON D.C.
Prehliadka mesta, počas ktorej sa zastavíme pri Bielom dome – sídle prezidenta, pri budove Kapitolu, v ktorej zasadá senát a kongres, pri monumente prvého prezidenta USA, Georga Washingtona či pri pamätníku prezidentov Abrahama Lincolna a Thomasa Jeffersona. Tiež navštívime Arlingtonský cintorín, kde je spoločne so svojim bratom a ženou pochovaný zavraždený prezident J.F. Kennedy a počkáme si na pietnu výmenu stráže pri hrobe neznámeho vojaka. Prezrieme si tiež pôsobivé pamätníky vietnamskej a kórejskej vojny a ďalšie miesta vrátane možnosti individuálnej návštevy niektorého z múzeí na rozsiahlej ulici The Mall. Nocľah vo Washington D.C.

8: ANNAPOLIS - PHILADELPHIA
Odchod do Annapolis - ktoré vďaka architektonickému štýlu, histórii a prímorskému rázu patrí k najkrajším mestám v USA. Sídli tu slávna námorná akadémia. Medzi kadetov tejto elitnej školy patria americkí prezidenti, kapitáni jadrových ponoriek, astronauti či príslušníci kománd SEALS. Prejdeme veľkolepý most Chesapeake Bay Bridge, ktorý sa klenie nad zátokou Chesapeake Bay a vydáme sa naprieč rovnomenným polostrovom do Philadelphie. Po príchode voľný program, nocľah.

9: PHILADELPHIA – PRAHA (VIEDEŇ)
Prehliadka historického centra mesta s možnosťou návštevy Independence Hall a Liberty Bell - zvonu, ktorý je pre všetkých Američanov symbolom slobody a nezávislosti. Transfer do New Yorku a odlet do Prahy (Viedne).

10: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

Poznámky:
Minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.
V jarných mesiacoch môže byť regulovaná plavba k Niagarským vodopádom (riešené náhradným programom).
Prehliadka New Yorku spravidla peši a metrom – cca 3,- USD/osoba/jazda.
Program zájazdu je vo vybraných termínoch totožný s východnou časťou zájazdu EXO 540, 560 a 580.
V New Yorku pri požiadavke na izbu s oddelenými lôžkami bude účtovaný poplatok 39,- EUR/osoba.

Zmena programu vyhradená.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu z Prahy (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
8 x nocľah kategórie 3* (v New Yorku vždy na Manhattane)
dopravu autobusmi/mikrobusmi/autami
služby sprievodcu ESO travel (minimálne 10 osôb)
vstupy do národných parkov
výlet loďou k soche Slobody a na ostrov Ellis Island
plavbu loďou v tesnej blízkosti Niagarských vodopádov
vstup do Gettysburgu

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 329,- EUR/osoba
fakultatívne vstupy a výlety
stravovanie a prepitné
vstupné vízum alebo autorizáciu do USA - ESTA. Žiadosť podajte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK - poplatok 30,- EUR/osoba; potrebný scan Biometrického pasu)
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)
vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,27 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 34,73 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »