Kúzelné Alsasko, najkrajší advent vo Francúzsku

Destinácia: Francúzsko, Grand Est
Kód zájazdu: 1351233
Cena od: 319 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy
Advent

Výber termínu

27.11.2024 5 dní First Minute 319 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Ak hľadáte najkrajší, najromantickejší a najvyzdobenejší advent vo Francúzsku, musíte zavítať do čarovného Alsaska. Vydajte sa počas adventného obdobia do prekrásneho francúzskeho kraja farebných domčekov, výborného vína, vynikajúcej kuchyne, malebných stredovekých mestečiek. Nechajte sa zlákať  do najkrajších zákutí tohto očarujúceho kraja, ktorý patrí bezpochyby k najkrajším regiónom Francúzska. Navštívite pôvabné rozprávkové mestečko Colmar, romantickú dedinku Riquewihr, ktorá je vyhlásená za jednu z najkrajších dediniek Francúzska a neobídete ani hlavné mesto Alsaska Štrasburg, ktoré je preslávené nielen ako križovatka Európy, ale aj svojim krásnym historickým jadrom, typickými strechami a úchvatnou katedrálou.

Program zájazdu :
1.deň :
odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách.


2.deň :
príchod do Štrasburgu, ktoré je hlavným mestom Alsaska a čaká tu na vás najkrajší advent vo Francúzsku. Vianočný trh je vyhlásený gastronomickými pochúťkami. Trh pred štrasburgskou katedrálou Notre-Dame sa vďaka viac než 400 rokov starej tradícii zaraďuje k najstarším vianočným trhom v EurópeŠtrasburg ponúka svojim návštevníkom prekrásne vyzdobené historické centrum, dobré jedlo, úchvatné pamiatky, umenie a úžasnú výzdobu s vyzdobenými oknami, balkónmi, domami so sprievodom vianočných kolied. Čaká tu na vás niekoľko desiatok stánkov, z ktorých sa šíri vôňa vareného vína, klobás, praclíkov a nachádza sa tu i obrovský ozdobený vianočný strom a adventný kalendár. Štrasburg má pôsobivé historické centrum s veľkolepou architektúrou a je sídlom viacerých významných európskych inštitúcií. Sídli tu Európsky parlament, Rada Európy a Európsky súd pre ľudské práva,... Počas prehliadky mesta uvidíte nielen úchvatnú katedrálu Notre-Dame de Strasbourg, ale aj námestie Kleber, Rohanský palác, univerzitu, kostol sv. Pavla, staré mesto, štvrť Petite France... Zákutia Štrasburgu môžete spoznať aj počas plavby po kanáloch. Kto bude mať záujem, môže navštíviť aj veľmi populárne alsaské múzeum, ktoré je situované v typických alsaských domoch zo 17. storočia, nájdete tu všetko, čo sa týka tradičného alsaského života. Odchod zo Štrasburgu na ubytovanie vo večerných hodinách. Nocľah.


3.deň :
po raňajkách sa zastavíte v romantickej dedinke Riquewihr, ktorá je zaradená do zoznamu najkrajších dedín Francúzska a je jednou z najvyhlásenejších vinárskych dediniek. V uličkách Riquewihru sa vrátite do 16. storočia. Budete prechádzať štýlovými vyzdobenými uličkami, ktoré sú plné farebných domčekov s úžasnou rozprávkovou vianočnou výzdobou, ktorú nájdete naozaj všade. Nezabudnite ochutnať výborné alsaské víno, ktorým sa tento kraj vyznačuje. O pár kilometrov ďalej sa nachádza Ribeauvillé, krásne mestečko s drevenými domami a malebnými zákutiami, taktiež centrum alsaského vinárstva. Na farebných stredovekých uliciach nenájdete vysvietené reklamy, ale kovové štítky na predných fasádach domov pri ktorých si majitelia fantázii medze nekládli. Poslednou zastávkou v dnešný deň bude dedinka Equisheim, ktorá sa pýši titulom "najobľúbenejšia dedinka vo Francúzsku". A nielen to. Pre svoju krásu a malebnosť  obdržala označenie štyrmi kvetmi v súťaži National Grand Prix in Bloom. Počet štyri je pritom maximum, čo je možné v celo-francúzskej súťaži získať. Vinárničky, reštaurácie, obchodíky a domy sú doslova obsypané kvetmi všetkých farieb a druhov. Vo večerných hodinách odchod na hotel.

4.deň :
po raňajkách vás čaká návšteva mestečka  Colmar, ktoré patrí k najkrajším mestám na svete a je skutočnou "Alsaskou rozprávkou". V tomto období vyzerá rozprávkovo a atmosféra býva čarovná.
Navštívite malebnú štvrť farebných domov, ktorá je pretkaná kanálmi a nazýva sa aj "Malé Benátky". Uchváti vás záplava vianočných svetielok a ozdôb, ktoré umocnia dokonalý adventný zážitok. 
Na trhoch si môžete pochutnať na tradičných vianočných jedlách, nápojoch a vyskúšať ich typické "crepes". Individuálne voľno, návšteva vianočných trhov. Odchod na Slovensko vo večerných hodinách.

5.deň :
príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
2 x ubytovanie v 3* hoteli
2 x raňajky
poistenie insolventnosti CK
služby overeného sprievodcu

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka 7 € /osoba ( môžete si  prednostne vybrať presné miesto na sedenie v autobuse) Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad... )
príplatok za jednolôžkovú izbu 50 € /osoba/noc
prípadná pobytová taxa v hoteli cca 2 € /osoba/ noc
cestovné poistenie A2 EXCLUSIVE - 4,50 €/ deň
nástupné miesta a príplatky : 
Nitra 9 € ( garantovaný zvoz )
Sereď 9 € ( garantovaný zvoz )
Trnava 9 € ( garantovaný zvoz )
Bratislava bez príplatku.
Všetky nástupné miesta budú realizované.
múzeum hračiek v Colmare - 5 € / dospelá osoba, 4 € / deti od 8-15 rokov, 0 € - menej ako 8 rokov
Bartholdiho múzeum ( tvorca sochy slobody ) - 5,50 € / osoba
vyhliadková plavba po meste Štrasburg - cca 16 € / osoba
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,29 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 36,19 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »