Karneval na Madeire

Destinácia: Madeirské ostrovy (Portugalsko), Madeira ostrov
Kód zájazdu: 1351890
Cena od: 2 198,70 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Zábava

Výber termínu

25.02.2025 8 dní First Minute 2 198,70 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
Súostrovie Madeira, v minulosti Rimanmi nazývané Purpurové ostrovy, náhodne znovuobjavené portugalskými moreplavcami je známe nielen vynikajúcim vínom, ale aj "vyšívanými" palácmi, záhradami, ideálnym podnebím, úchvatnou prírodou a pôsobivými scenériami. Tie vás budú všade sprevádzať od hlavného mesta Funchal, cez tie najkrajšie ostrovné vyhliadky ako Eira do Serrado, či na druhý najvyšší útes sveta Cabo Girao, rozprávkové mestá ako Santana, Câmara de Lobos, ktoré si obľúbila aj cisárovná Sissi. 


1. deň:
Odletíme do rodiska slávneho Cristiana Ronalda, ale aj mesta presláveného voňavým feniklom, do Funchalu. Presunieme sa do hotela.

2. deň:
Po raňajkách sa vyberieme na celodennú prehliadku hlavného mesta, ktoré sa pýši mnohými pamiatkami. Monumentálne paláce s tienistými nádvoriami, meštianske domy obklopené subtropickými parkami, kostoly a kláštory, ako aj zaujímavé múzeá. Počas prehliadky nás zaujme socha Sissi. Navštívime tiež park Municipal, katedrálu i radnicu. Ochutnávka vína Madeira v najstarších vínnych pivniciach ostrova Oliveiras nám spríjemní čas. Užijeme si atmosféru miestnej tržnice. Prejdeme sa starou uličkou Rua Santa Maria a v jednej z mnohých krčmičiek si vychutnáme spoločný obed (fakultatívne). Prechádzka po pobrežnej promenáde ponúka pohľady na dávnu pevnosť Sao Tiago alebo Sao Lourenco palác.

3. deň:
Po raňajkách sa vydáme na celodenný výlet do západnej časti ostrova. Začíname v mestečku Camara de Lobos na južnom pobreží, kde Winston Churchill trávil istý čas maľovaním obrazov v dobe návštev Madeiry. Necháme sa uchvátiť výhľadom z 580 m vysokého útesu Cabo Girao. Naše cesta povedie cez hornaté vnútrozemie, až na dramatické severné pobrežie ostrova, cez Seixal, pre mnohých cestovateľov jedného z najpôsobivejších miest Madeiry, magický svojim 110 m vysokým vodopádom Véu da Noiva (Nevestin závoj). Cesta nás dovedie až do mestečka Porto Moniz, ktoré je známe unikátnym prírodným kúpaliskom z lávových kameňov, kde počas spoločného obeda /fakultatívne/ ochutnáme madeirskú ryba ešpada. Cesta na hotel nás povedie cez malebnú pobrežnú dedinku Sao Vincente.

4. deň:
Dnešný deň zamierime do východnej časti ostrova. Celodenný výlet započneme na jednom z najvyšších vrchov Madeiry, a to Pico do Arieiro. Pokocháme sa pohľadmi na dramatické rozoklané okolité štíty a hlboké údolia.  Pokračujeme cez vnútrozemie do Ribeiro Frio , kde sa nachádza aj známa farma na pstruhy, situovaná v krásnej záhrade. Popri leváde, ktorá vedie cez vavrínový les, nás krátka prechádzka privedie ku nádhernej vyhliadke Balcoes Po ceste na severovýchod ostrova navštívime mestečko Santana, kde sa nachádzajú jedny z posledných typických madeirských domov v tvare písmena A. Po spoločnom /fakultatívnom/ obede zamierime do najvýchodnejšej časti Madeiry s vyhliadkami Ponta de Sao Lourenco a Ponta do Rosto a pokocháme sa pohľadom na strmé červenohnedé útesy, ktoré obmýva rozbúrený Atlantik. Popri známej, nad morom postavenej pristávacej dráhe madeirského letiska, sa vraciame na hotel.
Folklórna večera: Dnes nás čaká ochutnávka madeirského folklóru a typickej madeirskej „ešpetady“ – hovädzieho špízu s kukuričnými plackami.

5. deň:
Dnes sa lanovkou vyvezieme nad centrum Funchalu a vychutnáme si na terasách vybudovanú a farbami hýriacu Tropickú záhradu. Po prehliadke navštívime barokový pútnický kostol na Monte, v ktorom svoj posledný odpočinok našiel ostatný rakúsky cisár z rodu Habsburgovcov. Vychýrenou sa stala aj miestna atrakcia – jazda v prútených saniach dole do mesta po trase dlhej 2 km. Autobusom pokračujeme ku vyhliadke Pico dos Barcelos, z ktorej sa nám naskytne úžasný panoramatický výhľad na Funchal a jeho okolie. Naše kroky povedú ďalej do vnútrozemia. Údolie mníšok Curral das Freiras nám dovolí obdivovať dramatickú prírodnú scenériu. Vyvezieme sa na jedno z najkrajších miest na ostrove, Eira do Serrado, s uchvacujúcim výhľadom na okolité hory. Návrat na hotel. Po večeri nás už vtiahne do mesta karnevalová nálada, alegorický sprievod pestrých kostýmov a hudby v brazílskom štýle.

6. deň:
Dnes nás čaká ľahký poldňový výlet do Botanickej záhrady, kde nás zaujmú unikátne druhy stromov, rastlín a kvetov. Ďalej pokračujeme do dedinky Garaju, kde si pozrieme najstaršiu sochu Krista, ktorá bola postavená ešte skôr než slávnejšia socha v Brazílii. V prípade priaznivého počasia sa zvezieme lanovkou popri strmom útese na kamenistú pláž, ponúkajúcu krásny výhľad na celý Funchalský záliv.

7. deň:
Doprajeme si voľný deň, ktorý možno (fakultatívne) stráviť nenáročnou turistikou na leváde Rabacal, so zastávkou vo vavrínovom v pralese Fanal, s 500 rokov starými tajomnými stromami, často zahalenými hmlou.

8. deň:
Po skorých raňajkách sa presunieme na letisko, odkiaľ odletíme do Viedne. Nasleduje transfer do Bratislavy.

Ubytovanie:
7 x v hoteli 4*

Stravovanie:
7x polpenzia (raňajky a večere, z toho 1 x folklórna večera)

Doprava:
Letecká. Autobus, resp. mikrobus počas pobytu.  

Poznámka:
Poradie výletov sa v jednotlivých termínoch môže meniť. Počas karnevalu bude program upravený podľa programu karnevalu. 


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Viedeň - Funchal - Viedeň, vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. Miestne transfery. 7 x ubytovanie s polpenziou v hoteli 4* (raňajky a večere, z toho 1 x folklórna večera). Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Vstup. Cestovné poistenie.


vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,29 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 36,19 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »