Dobytie severného pólu

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1309767
Cena od: 30 359 €
Príplatky od: 169 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

13.04.2024 7 dní First Minute 30 359 € +169 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: PRAHA (VIEDEŇ)– LONGYEARBYEN
Odlet cez Oslo na Špicbergy. Neskorý prílet do Longyearbyen, transfer do hotela, nocľah.

2: LONGYEARBYEN
Raňajky. Voľno. Popoludní informačná schôdzka pred expedíciou, kde sa dozviete informácie k odletu na základňu Barneo a aktuálne podmienky na základni. Vyzdvihnutie zapožičaného vybavenia a ošatenia. Voľno. Nocľah v Longyearbyen.

3: LONGYEARBYEN – BARNEO
Raňajky. Transfer na letisko a odlet lietadlom AN 74 na základňu Barneo (let trvá cca 2,5 h). Po prílete na základňu na 89° severnej šírky obed a briefing k zajtrajšiemu programu výpravy. Popoludní voľno. Možnosť zoznámiť sa s chodom základne a prác vedeckej posádky, prípadne prieskum okolia základne. Nocľah na základni.

4: BARNEO – SEVERNÝ PÓL – LONGYEARBYEN
Po raňajkách a poslednej kontrole poveternostných podmienok odlet vrtuľníkom MI-8 (cca 40 minút) na severný pól. Oslava dobytia pólu. Budete mať príležitosť prekročiť všetkých 180 poludníkov a teda "obísť svet". K dispozícii bude aj satelitný telefón, aby ste sa mohli spojiť so svojimi blízkymi z najsevernejšieho bodu planéty (max. 2 minúty). Po 1 - 2 hodinách návrat na základňu Barneo a následný odlet na Špicbergy. Nocľah v Longyearbyen.

5: LONGYEARBYEN
Raňajky. Slávnostný ceremoniál a odovzdanie polárnych certifikátov. Miesto a čas odovzdania certifikátov budú upresnené v priebehu expedície, po dohovore so všetkými účastníkmi. Voľno na fakultatívne aktivity (výlet psím záprahom, výlet do Barentsburg, či Pyramiden, ľadovcové túry). Nocľah v Longyearbyen.

6: LONGYEARBYEN – OSLO
Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Osla. Nocľah v letiskovom hoteli v Osle.

7: OSLO – PRAHA (VIEDEŇ)
Po raňajkách odlet do Prahy (Viedne).

NÁROČNOSŤ AKCIE
Základný variant póle nie je nijak náročná z hľadiska fyzickej námahy. Účastníci iba musia byť pripravení na poveternostné podmienky na póle a prípadne okolo základne Barneo, tj. mať vhodné oblečenie (pri variante s pochodom na lyžiach sú niektoré časti oblečenia v cene). Pri variante s pochodom k pólu je nutné uraziť denne cca. 10 - 15 km v rovinatom teréne. Pohyb môže byť sťažený nahromadením ľadových krýh, tzv. Torosy či naopak trhlinami v ľadovom poli. Torosy sa zdolávajú na lyžiach alebo bez ných, trhliny sa obchádzajú. V čele skupinky je vždy skúsený polárnik, ktorý volí trasu pochodu. Materiál je dopravovaný na ťažných saniach, ktoré má každý účastník.

KLIMATICKÉ POMERY
Apríl je najlepším obdobím pre výpravy do Arktídy. Panuje polárny deň, slnko svieti plných 24 h denne, more je pevne zamrznuté a oceánsky drift nebýva príliš extrémny. Výskyt trhlín v ľadovom poli je preto prijateľný. Teplota vzduchu sa na severnom póle pohybuje okolo -30 ° C a počasie býva relatívne stále. S možnosťou vetra a zhoršenia podmienok je však potrebné vždy počítať.

VYBAVENIE
Základné expedičné vybavenie (stany, sane, lyže, GPS, satelitný telefón, variče a palivo, zateplený polárny oblek, polárne topánky, rukavice a čiapky) sú v cene zájazdu. Lyžiarske skialpinistické topánky je nutné mať vlastné. Podrobné informácie poskytneme na požiadanie.

Poznámka:
ak objednáte dobytie Severného pólu s pochodom na lyžiach, dopraví Vás helikoptéra na miesto začiatku pochodu vzdialené jeden zemepisný stupeň od pólu (cca. 110 km). V tomto prípade budete nocovať v stanoch na ceste na pól a 1 x priamo na póle. Návrat na základňu Barneo je ráno po dosiahnutí pólu. Zájazd trvá 19 dní / 18 nocí, termín 13.04. - 28.04.2020 .

Poznámka:
vzhľadom k expedičnému charakteru zájazdu je zmena programu zájazdu a termínu vyhradená. Pri pohybe v teréne má absolútnu prednosť hladký priebeh expedície a bezpečie všetkých účastníkov. Rozhodujúce slovo má vždy vodca skupinky.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha - Longyearbyen - Barneo a späť - (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) let vrtuľníkom k pólu a späť na základňu Barneo 4 x nocľah v Longyearbyen s raňajkami 1 x nocľah na v expedičnom stane na základni Barneo s plnou penziou 1 x nocľah v Osle v letiskovom hoteli 3* s raňajkami zapožičanie expedičného vybavenia zapožičanie expedičného oblečenia skúseného polárneho sprievodcu a inštruktáž všetky transfery a batožinu o váhe 15 kg

Cena nezahrnuje:
letiskové a bezpečnostné taxy 589,- EUR českého sprievodcu fakultatívne výlety poplatky za nadváhu 20, - Eur / kg poistenie liečebných nákladov a evakuácie do výšky plnenia 100.000,- EUR – povinné poistenie storna zájazdu cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)
vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Destinácie

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,34 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 31,19 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »