Antarktída loďou - plavba cez Drakeov prieliv

/uploads/usr/10898/antarktida/lubosfellner_antarktida-18-1.jpg Najjužnejšie mesto na Zemi, Ushuaia. Odporúčame ochutnať krabov a skočiť si na golf na najjužnejšie Búrlivé vody Drakovho prielivu nás vítajú na úvod cesty. Sme praví námorníci - lovci zážitkov! Foto: Po prejdení Drakeovho prielivu nás čaká nádherná krajina bieleho ticha. Foto: Pavel Fellner – BUBO Naše vylodenia nás povedú za miestnou faunou. Foto: Daniela Mihaldová - BUBO Ľadové kráľovstvo nás absolútne pohltí svojou krásou. Je až neuveriteľné ako veľmi Vám vyrazí dych t Ktoré zviera stretneme ako prvé?
foto: archív BUBO V kajute na palube. Možno práve roztomilé tučniaky.
foto: archív BUBO Alebo veľryby nám takto dajú vedieť, že plávajú blízko? Foto: Daniela Mihaldová - BUBO BUBO sprievodca v akcii. Jeho účasť závisí od dostatočného počtu prihlásených klientov. Na fotke Jur Plná penzia na lodi je skutočne vynikajúca. Foto: Daniela Mihaldová - BUBO Na svoje si prídu skutočne všetci aj tí, ktorí držia dietu, nejedia mäso alebo majú alergie. Foto: D Stolovanie je celý čas na úrovni. Frak a večerné šaty nepotrebujete. Sme tu ako jedna veľká rodina. Raňajky a obedy sú formou bufetov. Foto: Daniela Mihaldová - BUBO Bufety sú neskutočne chutné, majú dobrý výber všetkého možného. Foto:  Daniela Mihaldová - BUBO V rohu k tomu varia kuchári výborne cestoviny, palacinky alebo si dáte radšej zmrzlinu? Foto: Daniel Objavili sme aj skutočne dobre syry, olivový olej a chutné pečivo. Foto: Daniela Mihaldová - BUBO Bufety sú teplé aj studené. Foto: Daniela Mihaldová - BUBO Jedlo na palube je pre mnohých gurmánskym zážitkom. Foto: Daniela Mihaldová - BUBO Počas plavby sa vylodíme na viacerých miestach. Foto: Daniela Mihaldová - BUBO Antarktída nie je jen biela.
Foto: archív BUBO Čierne fliačky na bielych ľadových kryhách rozozná náš sprievodca už z diaľky.
Foto: Ľuboš Fellner – Sila a krása živlov v plnej sile.
Foto: Pavel Fellner – BUBO A teraz si predstavte, že pod hladinou je ľadovec aj 4x väčší. foto: Pavel Fellner – BUBO Pohľad na plávajúce ľadovce a snehom pokryté vrcholy vám prezradí, že ste dosiahli JUŽNÉ SHETLANDSKÉ Osviežujúci kúpeľ.
Foto: Pavel Fellner – BUBO Vyskúšate ho aj vy?
Foto: Pavel Fellner – BUBO Každé vylodenie je splnenie sna.
Foto: Pavel Fellner – BUBO Neuveriteľný život všade okolo nás.
Foto: Ľuboš Fellner – BUBO Všetky vylodenia na zodiakoch v cene.
foto: Pavel Fellner – BUBO Definícia ľadovej modrej.
Foto: Pavel Fellner – BUBO Na stretnutie s veľrybami.
Foto: Pavel Fellner – BUBO Približuje sa?
Foto: Pavel Fellner – BUBO Áno. Veľryba pláva pod naším zodiakom.
foto: Pavel Fellner – BUBO Jej vynorenie spôsobí v zodiaku absolútny ošiaľ. Foto: Ľuboš Fellner - BUBO Ľadová krása. Foto: Pavel Fellner – BUBO Ako maľovaný.
foto: Pavel Fellner – BUBO Plavba na opustené miesta. Foto: BUBO archív Od sprievodcov sa dozviete, čo spôsobuje akú farbu má ľadovec. Veď niekedy sú biele, modré a niekedy Západy slnka farbia prírodu do teplej ružovej alebo žltej farby. foto: Pavel Fellner – BUBO Stretnutia so zvieratami vo voľnej prírode.
Foto: Pavel Fellner – BUBO Tulene vám radi ležérne zapózujú.
foto: Pavel Fellner – BUBO Na dotyk s drsnou aj rozkošnou prírodou.
foto: Pavel Fellner – BUBO Podarí sa Vám odfotiť perfektný odraz hory z hladiny mora? foto: Pavel Fellner  – BUBO Posledné úsmevy...
foto: archív BUBO Naša cesta šiestym kontinentom je na konci. Kam pôjdete nabudúce? Severný pól s BUBO ? 
foto: Pavel
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1333905
Cena od: 10 520 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Plavby

Výber termínu

05.11.2024 11 dní First Minute 11 580 € +0 € odlet: Viedeň letecká
14.11.2024 11 dní First Minute 11 650 € +0 € odlet: Viedeň letecká
23.11.2024 11 dní First Minute 11 650 € +0 € odlet: Viedeň letecká
31.01.2025 11 dní First Minute 13 540 € +0 € odlet: Viedeň letecká
09.02.2025 11 dní First Minute 12 750 € +0 € odlet: Viedeň letecká
18.02.2025 11 dní First Minute 11 850 € +0 € odlet: Viedeň letecká
11.03.2025 11 dní First Minute 10 520 € +0 € odlet: Viedeň letecká
06.11.2025 11 dní First Minute 11 556 € +0 € odlet: Viedeň letecká
24.11.2025 11 dní First Minute 12 256 € +0 € odlet: Viedeň letecká
27.11.2025 11 dní First Minute 13 856 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Antarktída patrí k najkrajším a najmenej prebádaným miestam planéty. Už viac ako dve storočia láka svojimi prírodnými krásami vedcov, lovcov a cestovateľov. Dnes táto čarovná zamrznutá krajina otvorila svoje dvere aj vám a ponúka majestátne ľadovce, krásnu scenériu, výlety na pevninu, ostrovy k tučniakom a tuleňom. na Antarktídu chodí pravidelne už osem rokov a vďaka našim skúsenostiam vieme ponúknuť rozdiel medzi všedným a unikátnym zážitkom.

1. deň:
Vítajte v Ohňovej zemi! Najjužnejšie mesto na svete. Máte čas na aklimatizáciu a prechádzku v meste. V hoteli sa večer uskutoční povinný briefing (18:00), na ktorý musíte prísť. CK Vám zabezpečuje ubytovanie v Ushuaia z dnešného na zajtrajší deň. Zajtra sa nalodíme na plavbu a dnes večer sa na povinnom briefingu dozviete ako to bude prebiehať.

2. deň:
Nastal deň D. Posledné prípravy na plavbu. Prejdeme do prístavu (pred hotelom Albatros) a čaká Vás nalodenie, zoznámenie sa s posádkou, spolucestujúcimi a cez kanál Beagle sa vydáte na objavnú cestu. Všetkým srší radosť z očí a neskutočne sa tešia na zážitky! Drakeov prieliv. Aké to bude? Plavba sa začína! Vítajte na palube lovci zážitkov!
Dostávame sa z teplých vôd Atlantického oceána do chladných oblastí Južného oceána. Za loďou nám naposledy leteli albatrosy - obrovské vtáky s rozpätím krídel viac ako 3 metre, čo je viac než kondor. Poctia nás aj teraz? Morská púť, ktorou sa práve plavíme, sa nazýva aj „Drake passage“, Drakeov prieliv, a nikdy nevieme, čo si na nás pripraví. Niekedy je to Drake Shake, kde nás ako správnych námorníkov vytrasie, a niekedy to je Drake Lake – kedy sú vody pokojné ako jazero. Pokojnú plavbu rozhodne nemal známy kapitán Shackleton. Zo začiatku išiel rovnakou trasou, akou sa plavíme my, a jeho loď Endurance dostávala zabrať už v týchto miestach. Naša loď je oproti jeho lodi luxus. On k tomu išiel naslepo, do absolútneho neznáma. Napriek tomu sa cítime príchodom prvých vĺn ako skutoční námorníci a padáme do rúk nevydanému dobrodružstvu.

3. deň:
Po prieplave objavenom Angličanmi nás budú sprevádzať kŕdle albatrosov a okolo lode budú plávať možno aj veľryby. Drakeov prieliv je miestom, kde sa stretáva studená voda prichádzajúca od pólu s teplejšími severnými vodami. Toto je príčinou rôznorodosti druhov v oblasti. Prieliv je tiež najsevernejším miestom výskytu viacerých antarktických vtákov.

4. deň:
Počas celej plavby budú s Vami na palube odborníci, ktorí vám pomôžu spoznať jednotlivé druhy. Ak budú vhodné podmienky, budete mať možnosť zoznámiť sa s navigáciou lode na otvorenom kapitánskom mostíku. Rozhodne budete striehnuť na veľryby alebo si len tak vychutnať božský výhľad z paluby. Pohľad na plávajúce ľadovce a snehom pokryté vrcholy vám prezradí, že ste dosiahli JUŽNÉ SHETLANDSKÉ OSTROVY, skupinu dvadsiatich ostrovov, ktoré sú známe kolóniami rozkošných tučniakov a tuleňov.

5. deň:
Vyloďujete sa dvakrát denne, aby sme sledovali nádheru bieleho ticha. Dáte si do whisky antarktický ľad?

6. deň:
Dych vyrážajúce ľadové scenérie, množstvo tuleňov, tučniakov, vtáctva a veľrýb. Ostrov kráľa Juraja je najväčším z Južných Shetlandských ostrovov a je rajom pre rôzne druhy tučniakov, kormoránov a ďalších zvierat, vďaka čomu sa stal miestom vedeckých základní pre viaceré krajiny.

7. deň:
ANTARKTICKÝ POLOSTROV: počas plavby sa preplavíte cez najkrajšie vodné cesty na svete Neymayer a Lemaire, čo sú uzučké cesty popod ľadovce.

8. deň:
Záliv Paradise je miestom, kde Nordenskjöldova expedícia v roku 1904 postavila kamennú chatu. Dnes jej ruiny obývajú tučniaky.

9. deň:
Dve vylodenia každý deň, medzitým pozorovanie nezabudnuteľnej prírody a antarktickej fauny z kapitánskeho mostíka. Tieto dni si budete pamätať do smrti.

10. deň:
Zoznámite sa s veľrybami, s kolóniami tučniakov, možno sa aj vykúpete v studených antarktických vodách.

11. deň:
Cez Drakeov prieliv sa pomaly vraciame späť a vylodíme sa v Ushuaia. Rozlučíme sa so spolucestujúcimi a kapitánom. Ak si chcete zabezpečiť odlet z Ushuaia hneď tento deň, zvoľte až poobedňajšie hodiny. Verte, že to, čo ste zažili Vy, zažil pred Vami iba zlomok obyvateľov planéty Zem.

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Destinácie

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,29 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 36,19 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »