15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Za krásami Podkarpatskej Rusi

Destinácia: Ukrajina
Kód zájazdu: 1081720
Cena od: 349 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

14.07.2020 6 dní 349 € +0 € autobusová
04.08.2020 6 dní 349 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1.deň: Odjazd v ranných hodinách z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto ), cesta až do Užhorodu. Navečer krátka prehliadka centra. Ubytovanie, nocľah.


2.deň: Po raňajkách pokračovanie v prehliadke mesta na rieke Už, ktoré patrilo medzi slovanské sídla už v 10.storočí, kedy bola oblasť osídlená takzvanými Bielymi Chorvátmi. Dominantou mesta je Užhorodský hrad, v ktorom sídli múzeum s niekoľkými expozíciami. Ďalej gréckokatolícka katedrála, pravoslávna katedrála Krista Spasiteľa, niekdajšia užhorodská synagóga, dnes budova filharmónie. Potom prejazd do Mukačeva. Predtým však návšteva hradu Palanok , ktorý zohral dôležitú rolu v uhorských protihabsburských povstaniach. Prehliadka Mukačeva, mesto známe veľkou židovskou komunitou (dnes ich tu žije len cca 300 židov). Prejazd do Chustu, ubytovanie, nocľah.


3.deň: Po raňajkách prehliadka Chustu , ktorý leží necelých 10 km severne od hraníc s Rumunskom. Nenáročný výšlap (cca 2 km) na miestny hrad, ktorý bol postavený už v roku 1090 za uhorského kráľa Ladislava na obranu. Popoludní prejazd do Sineverského národného parku, kde leží aj dedinka Koločava. Tá je známa ako rodisko obávaného zbojníka a hrdiny literárneho diela Ivana Olbrachta Nikola Šuhaj lúpežník. V dedinke je škola s múzeom a bustou Ivana Olbrachta. Pri drevenom kostolíku sv. Ducha sa nachádzajú hroby českých vojakov , zabitých Nikolom Šuhajom. Navštívime aj zbojníkov hrob na malom cintoríne na okraji dedinky. Možnosť obeda v reštaurácií Žandárska stanica. Potom prejazd a výšlap k Sinevirskému jazeru, ktoré je možné celé obísť za cca 1 hodinu. Ubytovanie v národnom parku, nocľah.


4.deň: Po raňajkách odjazd smer Lvov so zástavkou v lyžiarskom areále Pylypec, kde sa dá výjsť lanovkou do výšky až 1200 metrov alebo navštíviť vodopád Šipot , ktorý sa nachádza v hlbokej rokline rieky Pylypec a spadá na severných svahoch horského masívu Boržava na úpätí hory Gemba. Prechádzka cca na 2 hodiny. Možnosť i kratšej horskej túry. Navečer príjazd do Lvova - najväčšieho mesta a kultúrneho centra západnej Ukrajiny. Ubytovanie, nocľah.


5.deň: Po raňajkách celodenná prehliadka Lvova. Po stáročia bolo hlavné mesto Haliče súčasťou Poľska, respektíve Rakúskeho cisárstva, čo mu naozaj vtislo originálny stredoeurópsky ráz a jeho centrum je zapísané na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Lvov je tak isto dôležitým náboženským strediskom, sídli tu tak isto aj Lvovská arcidiecéza a kostoli tu majú niekoľko kresťanských cirkví. Gréckokatolícky kostol svätého Ondreja a kostol Božieho tela a kláštor dominikánov , gréckokatolícka katedrála , kaplnka Troch svätých , Lvovská opera , výstup do parku Vysokyj zámok nad centrom mesta, ktorý je svojou nadmorskou výškou 413 metrov tiež najvyšší bod vysočiny Roztoččja. Dnes je na vrchole vysielač a vyhliadkové priestranstvo s ukrajinskou vlajkou. Z vrchu je krásny výhľad na mesto a okolie . Návrat na ubytovanie, nocľah.


6.deň: Po raňajkách odjazd cez Poľsko cez Rzeszów , okolo Krakowa a Katovic do Brna. Príjazd do Brna vo večerných hodinách. Možnosť vystúpiť aj v meste Ostrava , Olomouc , Prostejov. Po príchode do Brna následne transfer do Bratislavy.


Názor CK:
Podkarpatská Rus , nazývaná aj Zakarpatská Ukrajina , je jednou z najkrajších oblastí východnej Európy , doposiaľ neobjavená masovým turizmom . Malebné Podkarpatie skrýva ako nedotknuté prírodné krásy , tak unikátnu drevennú architektúru . Uvidíte s nami miesta ako : Užhorod - Mukačevo - Chust - Sinevir - Koločava - Lvov


Základná cena zahŕňa:
dopravu autobusom , 5 x nocľah v hoteloch alebo penziónoch s raňajkami , služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie , vstupy do pamiatok.

Poznámky a informácie:
Pre cestu na Ukrajinu nie je potrebné vízum , len cestovný pas platný minimálne 3 mesiace. Doporučujeme počítať s prípadným zdržaním na hraniciach .

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,62 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,57 HRK
Turecká lira  EUR 7,59 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »