Vietnam, Kambodža

/uploads/galleries/3465/viet-kam_cover.jpg Najväčšia náboženská stavba na svete. 
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Jeden z prírodných divov sveta Halong Bay (UNESCO). Objavíme aj zákutia zakázaného mesta v Hue. Len pár desaťročí dozadu sem mohol vstúpiť výhradne cisá Obchodnícke mestečko Hoi An v strednom Vietname je čarovným prekvapením.
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BU Vitajte vo Vietname!
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BUBO Začíname pri hanojskej pagode Tran Quoc, patriacej k ikonám mesta.
foto?: Tomáš KUBUŠ — BUBO Na moste pred bránou vidíme častý motív boja bohov a démonov pri vírení oceánu mlieka. Nebojte sa, v Mauzóleum Ho Či Minha v Hanoji dýcha modernými dejinami.
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BUBO Jeho pamiatka je najmä tu na severe stále živá.
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BUBO Maximálna bezpečnosť - aj preto je Vietnam tak obľúbený. Nafotené v záhrade guvernéra francúzskej In Základom skvelej vietnamskej kuchyne je ryža, mäso a najmä čerstvá zelenina.
foto?: Ľuboš FELLNER — Každé trhovisko hýri jej farebnou paletou. Niet divu, že tradičný vývar z hovädzích špikových kostí a hrubých ryžových rezancov pho si získava Nikde však nechutí tak ako tu.
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BUBO Prebrázdite s nami centrum mesta na rikšiach?
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Vietnam žije na uliciach a je sa na čo pozerať.
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BUBO Povznesená a komunitná nálada vládne najmä na víkendových nočných trhoch.
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — B Chvíľku si nedáte pozor a už tancujete s domácimi.
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BUBO Pri jazere Hoan Kiem s krásnou Korytnačou vežou.
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BUBO Dvojdenný výlet do Halong Bay vrátane plavby súkromnou dračou loďou, prenajatou len pre nás, je zahr Obed z morských plodov na našej lodi.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Vystúpite na jeden z dračích zubov? Výhľad stojí za to.
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BUBO Služby na úrovni.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Jeho atmosféru dotvárajú aj tisícky farebných hodvábnych lampiónov. Krásny suvenír.
foto?: Zuzana HÁ Už ste niekedy videli priadku morušovú? A čo ochutnali?
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BUBO Odkaz čínskej kultúry v Hoi An.
foto?: Katrin ABOU NABOUTOVÁ — BUBO Čaká nás relax na plážach Nha Trangu.
foto?: Katrin ABOU NABOUTOVÁ — BUBO Povozíte sa na tradičných bambusových lodičkách?
foto?: Ivan STRÁPEK — BUBO Budhistická pagoda Long Som v Nha Trangu v rámci výletu na elektrických cyklorikšiach.
foto?: Zuzana Saigon je kapitalistickým mestom v komunistickej krajine. Hlavný dopravný prostriedok v krajine.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Nikde na svete nestretnete toľko motoriek ako práve v Saigone.
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BUBO Výhľad z najposvätnejšej veže Angkor Watu, kam sa chodil modliť a obetovať jedine kráľ. 
foto?: Ľubo Katedrála Notre Dame v Saigone v sebe nesie závan francúzskeho kolonializmu. Zmestíte sa do partizánskych tunelov v Cu Chi?
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BUBO Vitajte v Phnom Penh, hlavnom meste sladkej Kambodže.
foto?: Adrián DRUGDA — BUBO Pre tento pohľad sa oplatí vstať ešte pred slnkom.
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BUBO Silueta nádherného Angkor Watu sa pomaly osvetľuje.
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BUBO Mladí budhistickí mnísi pri východe slnka.
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BUBO Pôvodne hinduistický chrám je dnes duchovným centrom theravadového budhizmu.
foto?: Ľuboš FELLNER — Hinduistických bohov od Budhu rozoznáte podľa toho, že bývajú vyobrazení s viac než dvoma rukami.
fo Cesta do bývalého hlavného mesta Angkor Thom.
foto?: Tomáš KUBUŠ — BUBO Chrám tvárí Bayon. 
foto?: Veronika BEDNÁROVÁ — BUBO Komu záhadná tvár patrí? 
foto?: Ivan STRÁPEK — BUBO Najfotogenickejší chrám celého Angkoru. Zavedieme Vás tam.
foto?: Veronika BEDNÁROVÁ — BUBO Na týchto miestach natáčala aj Angelina Jolie.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Miesta, kde sa môžete cítiť ako objaviteľ. 
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Požehnanie od budhistickej mníšky.
foto?: Zuzana HÁBEKOVÁ — BUBO Atmosféra rozvalinových chrámov.
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Náboženstvo je tu prirodzenou súčasťou života a spoločnosti. 
foto?: Ľuboš FELLNER — BUBO Angkorské chrámy sú pôsobivé z diaľky aj blízkosti pár centimetrov. Posledné pohľady na pozostatky vyspelej civilizácie, o ktorej sme donedávna nemali ani poňatia. 
fot
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1033467
Cena od: 1 950 €
Príplatky od: 675 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

07.11.2019 16 dní 2 340 € +675 € odlet: Viedeň letecká
31.01.2020 16 dní 2 399 € +675 € odlet: Viedeň letecká
14.02.2020 16 dní 2 299 € +675 € odlet: Viedeň letecká
28.02.2020 16 dní 2 199 € +675 € odlet: Viedeň letecká
13.03.2020 16 dní 2 399 € +675 € odlet: Viedeň letecká
27.03.2020 16 dní 2 199 € +675 € odlet: Viedeň letecká
10.04.2020 16 dní 2 250 € +675 € odlet: Viedeň letecká
24.04.2020 16 dní 2 199 € +675 € odlet: Viedeň letecká
08.05.2020 16 dní 1 950 € +675 € odlet: Viedeň letecká
03.07.2020 16 dní 2 199 € +675 € odlet: Viedeň letecká
17.07.2020 16 dní 2 199 € +675 € odlet: Viedeň letecká
08.10.2020 16 dní 2 050 € +675 € odlet: Viedeň letecká
22.10.2020 16 dní 2 199 € +675 € odlet: Viedeň letecká
05.11.2020 16 dní 2 050 € +675 € odlet: Viedeň letecká
19.11.2020 16 dní 2 050 € +675 € odlet: Viedeň letecká
27.12.2020 16 dní 2 699 € +675 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Logická cesta Indočínou, ktorá vás prevedie Vietnamom zo severu na juh a Kambodžou z juhu na sever. Uvidíte útesy Halong Bay aj cisárske Hue. Nadchne vás kapitalistický Saigon, no prekvapí aj Hočiminov Hanoj. A na záver sladká Kambodža a dych vyrážajúce chrámy Angkoru.

1. deň:
Odlet k juhočínskemu moru. Našim cieľom je metropola severného Vietnamu.

2. deň:
HANOJ: Dobrý večer Vietnam! Vitajte v hlavnom meste socialistickej republiky. Privíta nás socha Lenina na námestí, plagáty s komunistickými heslami, Hočiminovo mauzóleum. Prezrieme si skromný domček, v ktorom strýčko Ho býval, a veľký luxusný Zyl, v ktorom sa vozil. Spoločne si však vychutnáme aj úžasnú históriu a gráciu veľkej dámy Orientu. Budeme sa prechádzať v desiatkach prastarých uličiek remeselníkov jednotlivých cechov a prenesieme sa stovky rokov do minulosti. Veľmi silný zážitok, ktorý prekvapí aj skúsených cestovateľov. Luxusný dom francúzskeho guvernéra položený v nádhernej tropickej záhrade, stavaný podľa princípov Feng Šuej. Pagoda na jednom stĺpe, kam sa chodia modliť Vietnamci, aby zabezpečili zdarný pôrod či počatie svojim blízkym. Šťava z čerstvého kokosového orecha, nádherný Chrám literatúry plný kamenných stél a bonsajov. V prvej vietnamskej univerzite (je staršia než tá v Bologni či Oxforde) študovali pod záštitou Konfúcia iba tí najlepší. V tomto nádhernom chráme pochopíme, prečo sa Vietnamu tak darí. Večera na terase s výhľadom na jazero, kde je pochovaný legendárny meč vietnamského Artuša. Stred jazera je považovaný za stred Hanoja. Pivko Hanoi či francúzske červené? Divadlo s unikátnymi vodnými bábkami či prvá jazda rikšami? Vedeli ste, že Hočimin vôbec nechcel mať mauzóleum?

3. deň:
HA LONG (UNESCO): plavba po zátoke a jej nádherných ostrovčekoch. Pol dňa sa budeme plaviť v tomto zázraku prírody medzi skalnatými Dračími zubami originálnou vietnamskou džunkou. Na hornej palube je miesto na opaľovanie, morské špeciality a biele vietnamské vínko podávame na obed priamo na lodi (obed nie je v cene, za veľmi výhodný doplatok). Prechádzame okolo tých najznámejších skál trčiacich z tyrkysovej vody pokojnej ako zrkadlo (2000 ostrovov je prirodzenou bariérou). No v CK máme bohatší program a stíhame to čo iní nie! Lovíme zážitky, ktoré iní nedokážu s prihliadnutím na bezpečnosť našich klientov. A toto je stále iba začiatok zájazdu. Každý deň pocítite veľký rozdiel.

4. deň:
Zastavíme sa v špeciálnej hadej reštaurácii, kde tí najodvážnejší skúsia zjesť ešte bijúce srdce hada, ktoré zapijú haďou krvou a žlčou. Neuveriteľný zážitok! Cestujeme okolo sýtozelených ryžových polí s tuctom hrobiek. Ryža je život. Program je pripravený kvalitnejšie, spíme v Halong Bay hneď pri mori, máme viac času na plavbu a vidíme viac. Odlet cez niekdajšiu demilitarizovanú zónu na juh. Preleteli sme zo socializmu do kapitalizmu

5. deň:
HOI AN (UNESCO): je veľké prekvapenie. V anketách o najimpresívnejšie mesto vždy porazí Hanoj aj Saigon. Romantické mesto čínskych, japonských, portugalských, holandských, anglických a francúzskych obchodníkov s výnimočnou atmosférou. Odtiaľto sa šíril francúzsky vplyv do Vietnamu a sem prichádzal čínsky porcelán, čaj, jadeit a otroci. Hoi An bol zároveň zástavkou Hodvábnej cesty. Budeme sa prechádzať ako vo sne, ocitli sme sa v 16. storočí. Domorodý trh, úzke uličky, hodvábne lampióny, vysoká kultúrna úroveň mestečka. V cene máme vstupenku do najkrajšieho chrámu mesta, kde sa stretávali čínski obchodníci z jednej provincie. Vysvetlíme si konfucianizmus, taoizmus aj uctievanie predkov – práve toto robí terajšiu Čínu takou silnou a čo už v Číne nenájdete. V cene aj návšteva domu bohatého obchodníka. Takto luxusne sa pred 400 rokmi v Hoi Ane žilo. S vynikajúcim miestnym sprievodcom si prezrieme najväčšiu atrakciu mesta Japonský most, ktorý kedysi spájal dva svety. Obed v našej BUBU restaurant (3 eurá za miestnu špecialitu a 50 centov za pivo Saigon). Noc v rozprávkovom meste. MRAMOROVÉ HORY: hovorí sa, že práve tu je najkrajšia príroda Vietnamu. Päť posvätných hôr pomenovaných po základných taoistických elementoch (voda, drevo, oheň, kov, zem) a my z vyhliadky uvidíme všetky. Všetci navštívime obrovskú Budhovu jaskyňu a tí zdatní vystúpia so sprievodcom na vrchol hory s nádherným výhľadom. DA NANG, kde sa vylodili na pláži prví americkí vojaci. Dnes sa tu budujú nové luxusné rezorty a Vy tie pláže proste musíte vidieť. Centrum ríše Čamov, ríše ktorá dokázala jediná konkurovať veľkému Angkoru v Kambodži. Bolo to v dobe, keď boli Vietnamci ešte bezvýznamným vazalom Číny. Budhistické a hinduistické sochy Čamov s erotickými motívmi si vychutnáme v múzeu.

6. deň:
HUE: cisárske mesto (UNESCO), ktoré si napriek vojne zachovalo svoju unikátnosť. Tušili ste, že aj Vietnamci majú Zakázané mesto a je krajšie než to v Pekingu? Prejdeme cez Poludňajšiu bránu, tak ako chodili mandaríni, slony a samotný cisár a následne prejdeme sieňami a palácmi, kam mohli vstúpiť iba konkubíny a eunusi. Umelé jazierko, kde cisár rybárčil, umelý ostrov, kde lovil tigre, čajový altánok, cisársky trón. Dôkladná prehliadka so skúseným sprievodcom. Hrobky dynastie Nguyen sú roztrúsené po okolí, iba s CKM navštívime tú najkrajšiu. Ako sa vyrábajú tradičné vietnamské klobúky a vonné tyčinky? Plavíme sa aj po Voňavej rieke, najprv dolu prúdom za bežným životom pri rieke a potom proti prúdu k mostu, ktorý stavala tá istá spoločnosť ako Eiffelovku, popri cisárskej lodi až k najkrajšej budhistickej pagode Vietnamu. Cisárska večera (pre záujemcov) priamo v citadele, za vodnou priekopou v priestoroch, kam mohli vstúpiť iba mandaríni. Päť chodov, ako ich jedli cisári. Vysvetlíme si, čo je to DMZ a zažijeme nočný vlak – rýchlik znovuzjednotenia, ktorý utuží priateľstvá v našej partii. Odchod lôžkovým vlakom (zaťahovacie kupé pre 4 osoby) a ráno sme na plážach Nha Trangu.

7. deň:
Príchod na krásne pláže a zaslúžený oddych v letovisku NHA TRANG, kde sa s nami budete cítiť ako v Rio de Janeiro. Pred 40 rokmi tu odpočívali americké jednotky, teraz si tu odpočinieme my. Padne nám to vhod. 3 dni zaslúženého oddychu na plážach z bieleho piesku, kde ponúkajú masáže a fantastické morské potvory. Dáte si večeru v najlepšej reštaurácii priamo na pláži, kde si môžete z úlovku dňa vybrať tú najčerstvejšiu rybu, či sépiu, homára, ktorú pred Vami ugrilujú podľa vašej chuti? Alebo si dáte krevetové kari, špecialitu podniku? Nohy na piesku, luxusné stolovanie a možno Vaše najlepšie morské príšerky.

8. deň:
Oddych, načerpanie síl. Kto bude mať chuť, navštívi tisíc rokov staré historické chamské veže. Iní dajú prednosť bahenným kúpeľom. Fakultatívna plavba na okolité ostrovčeky, pre ktoré si francúzski kolonizátori vybrali Nha Trang za miesto svojho oddychu. Po obede si v záchrannom kolese vychutnáme domorodý drink. A čo si dnes dáte na večeru? Krokodíla? Pštrosa? Morského ježka? Alebo homára? ( platba priamo na mieste 40 USD).

9. deň:
Oddych, načerpanie síl. Kto bude mať chuť, navštívi tisíc rokov staré historické chamské veže. Iní dajú prednosť bahenným kúpeľom.

10. deň:
Prelet do hlavného mesta južného Vietnamu. SAIGON: Prosím, pripútajte sa. Prehliadka vietnamskej Osaky, kde je biznis náboženstvom. Najväčšie mesto Vietnamu s miliónmi motoriek. Ubytovanie v srdci mesta. Na obed národné vietnamské jedlo Pho Bo v reštaurácii, kde ho jedol aj Bill Clinton (3 eurá). Katolícka katedrála Notre Dame, nádherná koloniálna pošta, opera, novootvorené Vincom Centrum, na ktoré sú v Saigone hrdí.

11. deň:
Výlet do Cu Chi tunelov, kde pochopíme prečo Vietnamci vyhrali každú vojnu. 200 km podzemných tunelov. Zmestíme sa? Ako chutí tapioka, na ktorej prežil Vietcong? Silné múzeum vojny s tými najznámejšími fotografiami, ale aj ukážkou väznice, tigrími klietkami a gilotínou. Dnes si vysvetlíme 3 indočínske vojny. Vietnamci porazili v druhej polovici 20. storočia Francúzsko, USA aj Čínu. Klub z roku 1959 s úžasnou tradíciou a živou hudbou, kde sa počas vietnamskej vojny stretávali novinári, či výhľady z 23. poschodia vínového baru hotela Sheraton, alebo kávička na streche hotela Rex? Nebudete veriť, že ste v socialistickej republike! V parkoch mesta sa tancuje večer tango, ráno sa cvičí tai chi. Mesto plné kontrastov. V luxusných obchodoch, alebo na nočných trhoch minieme posledné milióny dongov.

12. deň:
Náročnejšia cesta kvalitným linkovým autobusom k úžasnému chrámu Angkor Wat. Po moste cez majestátny Mekong a príchod do hlavného mesta PHNOM PENH. Prehliadka Paríža Indočíny v našom prenajatom klimatizovanom autobuse. Tuol Sleng (S 21) je múzeum zločinov Červených Kmérov, kde si povieme o pohnutej histórii Kambodže a o Pol Potovi, ktorý vyvraždil tretinu národa. Keď ste nemali mozole, či nosili okuliare, ovládali cudzí jazyk a boli teda intelektuál, zabili vás. Prečo? Šokujúce spovede. Večerná promenáda, kde nebudete chápať, že toto mesto navštevuje tak málo turistov. Prejdete sa s nami popri sútoku rieky Tonle Sap k Mekongu? Ktorým smerom dnes tečie? Je to zrejme jediná rieka sveta, ktorá mení v priebehu roka svoj smer.

13. deň:
Cesta krížom cez Kambodžu do druhého najväčšieho mesta krajiny, kde ríša Angkor bojovala so Siamom. SIEM REAP ako bonbónik na záver našej krásnej cesty. Lepšie ako Atény aj Rím. Západ slnka nad ANGKOR WATom.

14. deň:
Východ slnka nad Angkor Watom. Symbol krajiny, najväčšia náboženská stavba sveta, ktorú nájdete na vlajke Kambodže. Vysvetlíme si jednotlivé hinduistické bas reliéfy ktoré obdivuje celý svet a ukážeme vám viac. Prenajatým elektrickým mikrobusom vyrazíme do chrámu Angkor Thom, ktorý je väčším komplexom než Angkor Wat. Slonia terasa a nádherný chrám zarastený džungľou, známy z filmu Tomb Rider s Angelinou Jolie. Uvidíte maximum. Večera pri bazéne s tancom apsar? Alebo radšej pivko Angkor v Irish pube?

15. deň:
Vyskúšate masáž rybičkami, ktoré Vám ohryzú kožu na chodidlách a domov poletíte hladký ako bábätko, opálení a s množstvom zážitkov.

16. deň:
Prílet do Európy.

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Destinácie

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,76 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,43 HRK
Turecká lira  EUR 6,51 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »