To najlepšie z východu USA

Destinácia: USA
Kód zájazdu: 1113948
Cena od: 2 849 €
Príplatky od: 349 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

14.10.2022 17 dní 2 849 € +349 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet z Prahy (Viedne) do New Yorku. Po prílete transfer, ubytovanie. Možnosť individuálnej návštevy centra. Nocľah v New Yorku.

2: NEW YORK
Prehliadku zahájime návštevou Liberty Island so sochou Slobody a Ellis Island, symbolom prisťahovalcov. Prejdeme južný Manhattan s miestami ako Wall Street, Trinity Church, Čínska a Talianska štvrť. Z Empire State Building si vychutnáme panorámu mesta. Nocľah na Manhattane.

3: NEW YORK
Dnes nás čaká prehliadka oblastí okolo Centrálneho parku, Piatej avenue a Times Square. Pozrieme sa k Rockefelerovmu centru, navštívime divadelnú štvrť a luxusné obchody na Piatej Avenue. Večer na rozžiarenom Times Square nasajeme jedinečnú atmosféru mesta. Nocľah na Manhattane.

4: NEW YORK – NIAGARA FALLS
Prejazd štátom New York. V podvečer príchod k Niagarským vodopádom, ubytovanie, voľno. Po zotmení je možné vidieť svetelnú show farieb premietanú priamo na vodnú stenu tejto prírodnej ikony východu USA. Nocľah v Niagara Falls.

5: NIAGARA FALLS – HARRISBURG
Peší výlet pozdĺž vodopádov s niekoľkými úžasnými vyhliadkami na 55 metrov vysokú masu padajúcej vody. Silu besniaceho živlu znásobí plavba loďou do blízkosti vodnej steny. Po prejazde Buffalom, kedysi pyšného centra lodného obchodu na Veľkých jazerách, pokračujeme smerom do Harrisburgu. Nocľah na trase.

6: GETTYSBURG – WASHINGTON D.C.
Návšteva Gettysburgu, kde sa odohrala kľúčová bitka občianskej vojny medzi pokrokovým Severom a otrokárskym Juhom. Popoludní príjazd do Washingtonu D.C. a čiastočná prehliadka mesta. Večer možnosť individuálnej návštevy pôvabnej štvrte Georgetown s reštauráciami, barmi či pivnicami. Nocľah vo Washington D.C..

7: WASHINGTON D.C.
Prehliadka mesta, počas ktorej sa pozrieme k Bielemu domu, Kapitolu - sídlu senátu a kongresu, monumentu prezidenta G. Washingtona, či pamätníkom prezidenta Lincolna a Jeffersona. Tiež navštívime Arlingtonský cintorín, pamätník vietnamskej a kórejskej vojny, a ďalšie zaujímavé miesta. Možnosť individuálnej návštěvy niektorého z múzeí na triede The Mall. Nocľah.

8: ANNAPOLIS – PHILADELPHIA
Odchod do Annapolis - ktoré vďaka architektonickému štýlu, histórii a prímorskému rázu patrí k najkrajším mestám USA. Sídli tu slávna námorná akadémia. Medzi kadetov elitnej školy patrili americkí prezidenti, astronauti, alebo príslušníci kománd SEALS. Nasleduje prejazd veľkolepého mostu Chesapeake Bridge, ktorý sa tiahne nad zátokou Chesapeake. Popoludní príjazd do Philadelphie, ubytovanie, voľný program, nocľah.

9: PHILADELPHIA – MIAMI
Prehliadka centra mesta s návštevou Independence Hall a Liberty Bell - zvonu, ktorý je pre všetkých Američanov symbolom slobody a nezávislosti. Transfer na letisko, odlet do Miami, nocľah.

10: MIAMI – KEY WEST
Putovanie po ceste Overseas Highway vedúcej cez 50 mostov k najjužnejšiemu bodu severoamerického kontinentu do mestečka Key West. Toto živé miesto s príchuťou Karibiku preslávil neviazaný spôsob života. Návšteva domu spisovateľa Ernesta Hemingwaya. Nocľah v Key West.

11: KEY WEST – EVERGLADES
Cestou z Key West návšteva krokodílej farmy v blízkosti NP Everglades. Do unikátnej rezervácie, kde v hustých mangrovových močiaroch žijú stovky vtáčích druhov, pumy a aligátory sa vydáme aj na špeciálnom vznášadle. Nocľah v Naples.

12: TAMPA – ORLANDO
Cez očarujúci most Sunshine Skyway vkĺzneme do floridského letoviska St. Petersburg, kde sa okrem iného nachádza jedinečná zbierka obrazov Salvadora Dalího. Po krátkej okružnej jazde Tampou sa vydáme do mesta zábavy malých i veľkých - Orlanda. Nocľah v Orlande.

13: ORLANDO
Návšteva niektorého zo zábavných parkov - trebárs Disney World, alebo Universal Studios s atrakciami na motívy slávnych filmov. Znamenitú voľbu ponúka morský svet Sea World s delfínmi, kosatkami a ďalšími vodnými živočíchmi (vstupy fakultatívne). Nocľah v Orlande.

14: NASA – MIAMI
Pri návrate k pobrežiu Atlantiku navštívime (fakultatívne) Kennedyho vesmírne stredisko. Spoznáte základňu kozmického programu NASA, prípadne návštívite unikátnu expozíciu raketoplánu Atlantis, ktorý absolvoval 15 misií do vesmíru. Presun do Miami, ubytovanie, voľno. Nocľah v Miami.

15: MIAMI BEACH
Prehliadka mesta pláží s návštevou štvrtí Little Havana, Coconut Grove a Coral Gables, prípadne voľný program na plážach Miami Beach. Nocľah v Miami.

16: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Popoludní transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

17: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámky:

Minimálny počet účastníkov zájazdu - 14 osôb.

V jarných mesiacoch môže byť regulovaná plavba k Niagarským vodopádom (riešené náhradným programom).

Prehliadka New Yorku spravidla pešo a metrom - cca 3,- USD/osoba/jazda. Program je spoločný s EXO 550 (východ) a EXO 562 (Florida).

V New Yorku pri požiadavke na izbu s dvoma oddelenými lôžkami bude účtovaný poplatok 39,- EUR/osoba.

OVERSEAS HIGHWAY:

Overseas Highway z Miami na Key West meriaca 160 km a pospájaná 50 mosty, pretína pás ostrovčekov Keys z jednej strany ohraničený Mexickým zálivom, z druhej potom Atlantikom. Keys ponúkajú všetko, čo Američania milujú a turisti obdivujú: fajnové rezidencie, víkendové chatrče, stovky hotelov ukrytých v pobrežnej džungli, rybolov, azúrovo modré more, pláže, jachty a tiež rezerváciu John Pennecamp Coral Reef s kolóniou živých koralov a možnosťami potápania a šnorchlovania.

Jazdu po ceste sprevádzajú zvyšky bývalej železničnej trate, ktorú z Miami na Key West vybudoval v roku 1912 železničný magnát a spoluzakladateľ spoločnosti Standard Oil Henry Flagler. Bez tohto miliardára, filantropa a jeho železnice by Florida zaspala pekných pár rokov civilizačného vývoja.

To on prepojil divočinu južnej Floridy so zvyškom USA. Trať na Key West bola jeho posledným projektom, zomrel rok po dokončení v roku 1913.

Monumentálna stavba ho prežila o 22 rokov, keď ju zničil hurikán Labour Day označovaný za búrku storočia, zahynulo vtedy 400 ľudí. Len pre porovnanie: rovnako silný hurikán Andrew spustošil v roku 1992 juhovýchodné predmestie Miami a napáchal škodu za 25 miliárd dolárov.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
15 x ubytovanie kategórie 3* (v NY na Manhattane s raňajkami)
doprava autobusmi alebo mikrobusmi, či autami
vstupy do národných parkov
služby českého sprievodcu
výlet loďou k soche Slobody a na ostrov Ellis Island
plavba loďou do tesnej blízkosti Niagarských vodopádov
vstup do Gettysburgu
jazda vznášadlom do močiarov NP Everglades
návšteva farmy s chovom aligátorov
návšteva domu Ernesta Hemingwaya v Key West

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 349, - EUR
fakultatívne vstupy a výlety
stravovanie a prepitné
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň
vstupné vízum alebo autorizáciu do USA - ESTA. Žiadosť podajte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan Biometrického pasu)

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,73 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 17,59 TRY
Americký dolar  EUR 1,06 USD

Zobraziť všetky »