Taiwan, Hongkong, Macao, Filipíny

/uploads/usr/10937/samo_klc_hong_kong_img_0158-58.jpg Začíname v modernej metropole Taiwanu, Taipei. foto: Archív BUBO V uliciach Taipei sa snúbi moderný život s konfuciánskou tradíciou. foto: Adam Záhorský - BUBO V noci by ste nepovedali, že v Taipei žije vyše 7 miliónov ľudí. foto: Adam Záhorský - BUBO Aj napriek modernite rytmus života v Taipei udávajú tradície. foto: Adam Záhorský - BUBO Ak viete kde hľadať tak aj v metropole ako Taipei nájdete tiché uličky a zelené kúty. foto: Adam Záh Divoké severné pobrežie Taiwanu s úžasnými kamennými tvarmi vytvorenými eróziou v národnom parku Yeh Pieskovec v parku postupne eroduje a vytvára útvary podobné hríbom, ktoré potom dostávajú exotické m Okrem známych hríbových útvarov vytvára erózia v národnom parku Yehliou aj úžasne hladké plochy, kto Mestečko Jiufen je obľúbené turistické centrum severného Taiwanu. Práve tu vznikla zlatá horúčka, kt Rezance vo vývare s kúskami hovädzieho mäsa sú, podobne ako u nás halušky, národným jedlom Taiwanu. Prapôvodná kultúra Taiwanu pred čínskou kolonizáciou bola príbuzná skôr polynézii ako Číne. foto: Ad Čaká nás Hong Kong alebo Voňavý prístav foto: Samuel Klč - BUBO Doprajte si luxusný pobyt  uprostred živého a rušného Kowloonu v hoteli The Mira. foto: The Mira Hon Ozone je bar a reštaurácia s najkrajším výhľadom v meste a priamo zo strechy najvyššieho hotela v kr V hoteli The Mira máte možnosť vybrať si spomedzi 6 reštaurácii či barov, ktoré sú považované za jed Nenechajte si ujsť možnosť ubytovať sa v najvyššie položenom hoteli na svete v The Ritz Carlton Hong Ak hľadáte osobité a jedinečné hotely, ktoré Vám spríjemňujú pobyt na zájazde, a zároveň vo Vás vyvo V Hong Kongu nás víta symfónia svetiel - najväčšia každodenná laserová show na svete. foto: Samuel K Prevezieme sa najstrašou mestskou hromadnou dopravou v meste - Hviezdnym trajektom. Jazda, ktorá je Najslávnejší pohlad na Hong Kong nájdeme na preslávenej vyhliadke Victoria Peak. 
 foto: Samuel Klč Vyhliadka na Victoria Peak je krásna či už si ju pozrieme cez deň, alebo v noci. foto: Martin Šimko Z vrchu vyhliadky vidíme ako sa pod nami rozprestiera celý Vicotriin prístav - pulzujúce srdce Hong Pozrieme si stenu mrakodrapov na ostrove Hong Kong a slávnu promenádu hviezd na brehoch voňavého prí foto: Samuel Klč - BUBO Všetko v Hong Kongu ide do výšky - ešte aj električky sú poschodové. foto: Samuel Klč - BUBO Navštívime rôzne trhoviská Hong Kongu - hračky, suveníry, domáce zvieratá, kvety, alebo vtáky, každý V štvrti Shung Wan nájdeme povestné trhy so sušenými morskými plodmi. foto: Samuel Klč - BUBO Toto nie sú bravčové klobásy, ale zmes morských plodov alebo chobotnica. foto: Samuel Klč - BUBO Priamo na ulici v Hong Kongu nájdeme aj smutne známy obchod so žraločími plutvami. foto: Samuel Klč Na trhu s domácimi zvieratami môžeme obdivovať stovky druhov akváriových rybičiek. foto: Samuel Klč V Hong Kongu môžete odbehnúť z kanclárie a vrátiť sa s kvalitnou zeleninou do 5 minút. foto: Samuel Na kvetových trhoch v štvrti Mong Kok nájdeme najkrajšie orchideje mesta. foto: Samuel Klč - BUBO Vstup na trh s domácimi vtákmi umiestnený v štylizovanej čínskej záhrade. foto: Samuel Klč - BUBO Mystickú atmosféru a tradíciu vieme precítiť priamo v srdci moderného Hong Kongu v chráme Man Mo. fo Čínsku tradíciu viete precítiť v chráme Man Mo, kde podobne ako pred sto rokmi aj dnes, veriaci píšu Nočný Hong Kong je mestom neónov a živého ruchu. Mesto žije 24 hodín denne. foto: Adam Záhorský - BU Hong Kong to nie sú len mrakodrapy a obchodné štvrte, ale aj úchvatné obytné štvrte s panelákmi o kt Obrovské bytovky a preplnené sídliská, to je Hong Kong mimo úplného centra. foto: Samuel Klč - BUBO Keď prechádzate ulicami obytných štvrtí tak sa cítite akoby ste boli v plne inom svete. foto: Samuel Koloniálne časy nám dodnes pripomínajú taxíky a šoférovanie po ľavej strane. foto: Samuel Klč - BUBO Ďalším odkazom britskej nadvlády sú poschodvé autobusy.  foto: Samuel Klč - BUBO Mestské hromadná doprava môže mať mnoho podôb - v Hong Kongu k nej patrí aj najdlhšia sieť vonkajšíc Únik z ruchu veľkomesta nám poskytne výlet na Veľkého Buddhu. foto: Samuel Klč - BUBO V priľahlom chráme Po Lin opadá rýchle tempo mesta a cítime viac pokoja a tradícii. 
 foto: Samuel K Keď ste v areáli Veľkého Budhu, a v priľahlom chráme Po Lin, tak máte pocit, že nemôžete byť stále v Zapálite vonné tyčinky a pripojíte sa k miestnym veriacim? foto: Samuel Klč - BUBO Loďou sa prevezieme z Hongkongu do Macaa Macao nám poodkryje svoju tvár nepochybného globálneho epicentra hazardného priemyslu. Je tu viac ka Koloniálna pevnosť a obrovské kasíno, dve tváre Macau na jednej fotografii. foto: Adam Záhorský - BU V Macau nájdeme aj najväčšie kasíno na svete a v jeho útrobách objavíme všeličo. Napríklad miniatúrn Nesmieme ale zabúdať, že kultúrny odkaz Macau je v konečnom dôsledku čínsky a najlepšie ho precítime V bočných uličkách metropoly hazardu sa európsky a čínsky kultúrny vplyv mieša do exotického koktejl Pripomienkou multikulturalizmu mesta je aj protestantský cintorín. foto: Samuel Klč - BUBO Aj keď sú všade okolo nás európske názvy, tak odkaz číny nakoniec viťazí a Macau je kultúrne čínske Vitajte na Filipínach. foto: Archív BUBO Po vystúpení z lietadla ste za necelých 15 minút na vašej vysnenej filipínskej pláži v luxusnom rezo Z Vášho súkromného balkónu si vychutnávajte každý deň romantický pohľad na vychádzajúce a zapadajúce Našli ste tropický raj, nechajte sa ním rozmaznávať. foto: Shangri-La's Mactan Resort & Spa Prechádzajte sa pozdĺž pláže a spoznajte dobrodružný podmorský život s rôznymi pestrofarebnými rybam Chcete si zahrať golf? Žiadny problém! foto: Shangri-La's Mactan Resort & Spa
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1237962
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Intenzívne poznávanie moderných metropol Číny a Taiwanu spojené s oddychom na exotických plážach Filipín. Nadýchajte sa slobody v inej Číne, na Taiwane, zahrajte black jack či ruletu v portugalskom Macau a straťte sa v dave v kolosálnom Hongkongu. Z tieňa mrakodprapov sa presunieme do tieňa paliem a užijeme si Filipínske pláže.

1. deň:
Odlet z Viedne.

2. deň:
Prílet do Taipei, hlavného mesta čínskej provincie, ktorá sa v roku 1949 odtrhla od Číny. Cestou z letiska do hotela sa dozviete, čo (okrem Východočínskeho mora) oddeľuje Taiwan od Pekingu.

3. deň:
Taipei má dve tváre. Starú i mladú. Palácové múzeum s národným pokladom Číny, mauzóleum vodcu Kuonmintangu Čankajšeka, ktorého v roku 1949 vyhnali z pevninskej Číny komunisti. Najmodernejšia štvrť kozmopolitného Taipeia – Xinyi, ktorej od roku 2004 dominuje vyše polkilometrová veža Taipei 101. Vyhliadka na mesto z 89. poschodia.

4. deň:
Výlet na severovýchodné pobrežie, úplne iný svet, strmé, bujnou vegetáciou porastené brehy, nádherné scenérie. Divoké vlny doliehajú na pozoruhodné kamenné formácie Nanya Rocks a ľudskou rukou vystavané zábrany lemujú piesčité pobrežie. Dvojfarebná zátoka, húfy krabov a šálka vynikajúceho zeleného čajíku v starej banskej dedinke. Promenáda pri delte rieky, koloniálne stavby, vyprážané bedle a misa čerstvých mušlí alebo prechádzka večerným Taipei so slovenským sprievodcom. Vysvietený prezidentský palác a býčí penis na večerných trhoch. Ochutnáte?

5. deň:
Prílet do Hongkongu. Sme v Číne, ale takej, ako si ju vytvorili Briti. Transfer z letisko do hotela- z najväčšieho hongkongského ostrova na „pevninu“. Prechádzka po najživšej tepne Hongkongu k Promenáde hviezd so svetoznámym výhľadom na panorámu hongkonských mrakodrapov. Najväčšia zbierka feng šuej mrakodrapov na svete. Kedy je mesto najkrajšie zistíme hneď v prvý večer.

6. deň:
Celodenná prehliadka Hongkongu, bývalej britskej kolónie. Medzi top atrakcie Hongkongu patrí Hviezdny trajekt, ktorým sa preplavíme na ostrov Hongkong. Za sedem minút sme obklopení modernými budovami, medzi ktorými premáva historická lanovka na slávny Victoria Peak. Ceny pozemkov v tejto lokalite patria k najdrahším nielen v rámci krajiny, ale celej Ázie. Nezabudnuteľné zábery si spravíme v najlukratívnejšej štvrti celej Číny- výhľady, na ktoré nezabudnete, Hongkong ako na dlani. Hongkong je najmä o výhľadoch- iné zažijeme cestou hore, a ďalšie cestou dole. Lanovku vymeníme za ďalší z jedinečných dopravných prostriedkov bežných obyvateľov veľkomesta- britská dvojposchodová električka, a hneď k tomu eskalátor, ktorý nás prevedie obľúbenou reštauračnou štvrťou Soho k barovej uličke Lai Kwai Fong. Toto v Číne nezažijeme, iba tu. Vysvietená Nathan Road a najvyšší bar na svete? Dokonalá kombinácia ázijskej exotiky a britskej elegancie.

7. deň:
Celodenný výlet do Macaa. Pozrieme sa na miesta, kde vstúpila prvá európska noha v 16.storočí. Sme na začiatku objavovania veľkej Číny, a Macao je tým správnym miesto. Na chvíľku zaváhame, všetko také európske. Aomen, ako Číňania nazývajú prvú európsku usadlosť a portugalskú kolóniu na nás dýcha stredomorskou atmosférou v kombinácii s vôňami kantonskej kuchyne a portugalských koláčikov. Cafe e nata na nás kričí z každého rohu. Staré uličky (UNESCO) ako vystrihnuté z Lisabonu sa striedajú s čínskymi obchodíkmi. Vystúpime na najvyššie miesta Macaa a z portugalskej pevnosti obdivujeme výhľady na ostrov. Cestou nás čakajú ruiny kostola Sv. Pavla, ktoré sa právom pokladajú za jednu z najkrajších ukážok kresťanskej architektúry v Ázii. Cez deň história, v noci zábava. Večerné Macao odkrýva svoju ďalšiu tvár nepochybného globálneho epicentra hazardného priemyslu. Rozprávkové kasína, vysvietené časti Coloane a Taipa a portugalské reštaurácie. Casino Venetian – najväčšie kasíno sveta (51000 štvorcových metrov) a šiesta najväčšia budova našej planéty je neprehliadnuteľným dôkazom, že Hongkong znamená biznis, ale Macao zábavu.

8. deň:
Hongkong nie je len mesto mrakopdrapov a rušných biznis centier. Jeho ďalšiu podobu spoločne objavíme na jednom z niekoľko desiatok okolitých ostrovov. Zelený ostrov Lantau je najväčším spomedzi nich. Tieto „pľúca Hongkongu“ sú zároveň dôležitým pútnickým budhistickým miestom. Pre záujemcov organizujeme výlet k najväčšej spirituálnej atrakcii, žehnajúcej bronzovej soche Budhu. Spolu s pútnikmi z celej Číny vystúpime po schodoch na horu k budhistickému múzeu, v ktorom je ukrytý pozostatok Budhu o veľkosti zrnka ryže, ktorý dostali Hongkongčania ako darček od budhistov zo Srí Lanky. Toto živé pútnické miesto Vás strhne odľahlou meditačnou atmosférou, tak odlišnou od rušného centra dostupného metrom i autobusom. Náš prvý stret s čínskym budhizmom nám poskytuje priestor v pokojnej atmosfére vysvetliť si odlišnosti od iných vetiev budhizmu. Zároveň si povieme, v čom je 26 m vysoká socha Budhu jedinečnou oproti iným žehnajúcim sochám v Číne. Nebudeme obdivovať len budhistický chrám a sochy bodhisatvov, ale aj tropickú prírodu, nádherné výhľady na Perlovú zátoku z lanovky

9. deň:
Končí sa naša poznávacia časť a odlietame do najstaršieho mesta Filipín, Cebu. Necelé tri hodiny letu nás delia od krásnych pláží neďaleko mesta, ktoré prezývajú "kráľovná" juhu. Ak Vás už nudí vaša pláž tak môžete ísť na výlet na jeden zo 167 ostrovov, ktoré ležia okolo a každý z nich má tu svoju najkrajšiu pláž na svete. V základnej cene je ubytovanie na 5 nocí s raňajkami v hoteli Pacific Cebu resort. V prípade záujmu luxusnejšie ubytovanie využite ponuku CK prémium a užite si luxus v Crimson rezorte alebo v Shangri La Mactan za príjemné ceny.

10. deň:
Relax a oddych vo vašom rezorte na najkrajších plážach Filipín.

11. deň:
Relax a oddych vo vašom rezorte na najkrajších plážach Filipín.

12. deň:
Relax a oddych vo vašom rezorte na najkrajších plážach Filipín.

13. deň:
Relax a oddych vo vašom rezorte na najkrajších plážach Filipín.

14. deň:
Doobedie využijeme ešte na poslednú prechádzku po pláži a poobede letíme domov.

15. deň:
Prílet domov a zdieľanie zážitkov s blízkymi.

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Destinácie

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,34 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 31,19 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »