15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Staré hanzovné mestá

Destinácia: Nemecko
Kód zájazdu: 1081660
Cena od: 339 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

08.07.2020 5 dní 339 € +0 € autobusová
02.09.2020 5 dní 339 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1.deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto ). Cesta do Nemecka . Zástavka v romantickom Celle so stovkami hrazdených domov a renesančným zámočkom. Prejazd na ubytovanie v okolí mesta Brémy, nocľah.


2.deň: Po raňajkách prehliadka viac než polmiliónového slobodného mesta Brémy - starobylé hanzovné mesto s tradičnými domami, gotickou radnicou, dóm sv.Petra, rozprávková Socha štyroch brémskych muzikantov. Potom odjazd do pôvabného mestečka Lüneburg a následne do najväčšieho národného parku Lüneburger Heide. Ubytovanie v hoteli, nocľah.


3.deň: Po raňajkách prejazd do starobylého prístavu Wismar na pobreží Baltského mora a potom do mesta Lübeck, slávneho mesta marcipánu, kupeckej rodiny Buddenbrookov a bratov Mannových. Obe hanzovné mestá majú mimoriadne zachované a rozľahlé historické centrum so stavbami takzvanej tehlovej gotiky a sú pamiatkovo chránené. Po prehliadke a individuálnom voľne odjazd na ubytovanie, nocľah.


4.deň: Po raňajkách odjazd do slobodného mesta Hamburg - prehliadka historického centra so známou radnicou, nábrežím Vnútornej Alstery, kanále a zaujímavé tehlové stavby, prehliadka Speicherstadtu so stavbami architektonickej avantgardy začiatku 20 storočia. Možnosť plavby loďou po druhom najväčšom prístave v Európe. Ulica Reeperbahn vo štvrti Sankt Pauli, známa svojim divokým nočným životom a nová budova Labskej filharmónie. Odjazd späť domov vo večerných hodinách.


5.deň: V skorých ranných hodinách návrat do Brna. Následne trasnfer do Bratislavy.


Názor CK:
Obľúbený zájazd! Tématická cesta na sever Nemecka do stredovekých hanzovných prístavov s gotickými chrámami a útulnými meštianskymi domami s návštevou najkľudnejšieho , najpríjemnejšieho a najexkluzívnejšieho nemeckého veľkomesta Hamburgu. Uvidíte s nami miesta ako Wismar - Lübeck - Lüneburg - Brémy - Hamburg


Základná cena zahŕňa:
doprava luxusným autobusom, 3 x ubytovanie , 3 x raňajky, služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa:
vstupy, príplatok za 1/1 izbu 72,-€, komplexné cestovné poistenievyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,32 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,63 HRK
Turecká lira  EUR 7,25 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »