Poznávací zájazd Cyprus

Destinácia: Cyprus, Larnaca
Kód zájazdu: 1070539
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Poznávací zájazd Cyprus

Úvod:

Cyprus - Zem slnka a nekonečných pláží

Na križovatke Orientu so Západnym svetom

Nádherné pláže, zalesnené pohorie Troodos a skalnaté päťprsté hory, široké pláne, opustené dedinky, zvučné mestá, kostolíky a kláštore, obdivuhodné zámky a paláce. Od taverien po mohutné hory zažijete nezabudnuteľné dni plné radosti


Program:
1.Deň: Príchod - Kyrenia
Prílet na letisko Ercan, váš sprievodca vás bude čakať na letisku a bude vás sprevádzať celú cestu až na hotel. Pri príchode si vychuntáte nápoj na privítanie pri ktorom vás váš sprievodca oboznámi o vašom hoteli, dovolenkovej oblasti a o pragrame zájazdu. Prenocovanie v oblasti Kyrenia.  

2. Deň: Kyrenia
Dnes budete objavovať krásy prístavného mesta Kyrenia. Objavíte malebný prístav, nádherné staré mesto a námornú pevnosť, ktorá dominuje prístavu.  Poobede bude čas na odpočinok na hoteli, pri mori, bazéne alebo inej časti hotela. Prenocovanie v oblasti Kyrenia.  

3. Deň: Bellapais, Svätý Hilarion
Voľný program - odpočinok na hoteli, pri mori, bazéne alebo vo wellnes. Ak nechcete odpočívať, môžete navštíviť slávný kláštor Bellapais, známi aj ako Kláštor Mieru. Je to jedno z umeleckých diel gotickej architektúry. Taktiež môžte navšťíviť unikátnu najväčšiu pevnosť na Cypre, Svätý Hilarion. Užijete si dychvyražajúce panoramatické výhľady nad severné pobrežia ostrova. Prenocovanie v oblasti Kyrenia.

4. Deň: Nicosia
 Navštívíte Cyperské hlavné mesto Nicosia. Cyperské najväčšie mesto je posledné rozdelené hlavné mesto v Európe po páde Berlínskeho múru. Historické centrum ponúka orientálne kúzlo s Girne Gate ( Kyrenejská brána), Ottoman Karawanserail (Osmanská ríša) a Selimiye mosque (mešita Selimiye). Južná časť ponúka najmodernejšiu architektúru, obchodné centrá a živú časť západných metropol. Po návšteve pamiatok máte dostatok času na preskúmanie dvoch rozličných častí mesta vo vlastnej réžií. Remeselná tradícia nás zavedie k šperku a kožennému atelieru. Tu sa naučíte zaujímavé veci o výrobe a budete mať možnosť si vybrať váš osobný suvenír. Prenocovanie v oblasti Famagusta.  

5. Deň: Halbinsel Karpas
 Dnes navštívite tzv. prírodnú rezerváciu ostrova a zažijete rozmanitú faunu a flóru. V kaviarni budete mať možnosť si vychutnať typickú kávu mocha. Počas výletu budete mať možnosť vidieť divoké opice a uvidíte nádherný panoramatický výhľad na krásne pláže morských korytnačiek. Neskôr navštívite kláštor Andreas. Využite možnosť piť zo svätenej pramenitej vody. Prenocovanie v oblasti Famagusta.  

6. Deň: Famagusta – Salamis
Dnešný výlet vás zavedie do starovekého mesta Salamis. Divadlo, telocvičňa a dalšie budovy z Románskych čias sú dobré zachované a umožňujú vám pohľad do architektúry času. Neskôr sa presuniete do kláštora sv. Barnabáša, ktorý je považovaný za národného svätca na Cypre. Navštívite tu múzeum ikon, archeologické múzeum a kaplnku postavenú nad hrobkou apoštola. V meste Famagusta je niekoľko dalších atrakcií ako je mešita Lala Mustafa Pasha. Nakoniec navštívite miestnu dieľnu na tkanie kobercov, kde spoznáte toto remeslo. Prenocovanie v oblasti Lapta.  

7. Deň: Frei – Taverna
Užijete si deň voľna na hoteli alebo na krásnej pláži plnej slnka s príjemne teplým morom. Večer môžte očakávať veľmi špeciálne zavŕšenie večera. Budú sa podávať rôzne studené a teplé jedlá, ako aj miestne špeciality, ovocie a víno. Prenocovanie v oblasti Lapta  

8. Deň – Odchod
Transfer na letisko a let domov. Zmena programu je vyhradená  

Zahrňuje služby
  • Spiatočná letenka s renonomovanou leteckou spoločnostou 8 dní/7 nocí v skvelých hoteloch
  • 7 x bohaté raňajky formou bufetu
  • Profesionálny anglický alebo slovenský sprievodca 
  • Transfer letisko - hotel – letisko
  • Bezplatná exkurzia 2. Deň
  • 24 hodinová lekárska starostlivosť

Výletné balíčky (rezervovateľné na mieste určenia):

Zlatý balík : Všetky výlety: 179€ na osobu 
                    Všetky večere : 119€ na osobu  

Nezahrnuté služby
• jedlá, drinky

• sprepitné (platené na mieste, vyberie  turistický sprievodca) odporúčané vreckové približne 20€ na osobu

• osobné potreby, voliteľné výlety:

• voliteľné výlety ako sú napísané v programe môžu byť objedané na mieste    


vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,65 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 7,78 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »