Nový Zéland od severu k juhu

Destinácia: Nový Zéland
Kód zájazdu: 809492
Cena od: 4 449 €
Príplatky od: 369 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

10.02.2020 18 dní 4 449 € +369 € odlet: Praha letecká
03.03.2020 18 dní 4 449 € +369 € odlet: Praha letecká
26.10.2020 18 dní 4 449 € +369 € odlet: Praha letecká
17.11.2020 18 dní 4 449 € +369 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz skupiny 2 hodiny pred odletom, odlet do Aucklandu.

2. deň LET NA TRASE

Let na trase s medzipristátím.

3. deň AUCKLAND

Po prílete transfer do hotela, voľný program na dorovnanie časového posunu.

4. deň AUCKLAND

Prehliadka mesta, pri ktorej okrem iného navštívite akvárium Kelly Tarlton 's Sealife s antarktickou expozíciou a rozsiahlou kolóniou tučniakov, a tiež najvyššiu vežu južnej hemisféry Sky Tower. Nocľah v Auckland.

5. deň HOBBITON

Odjazd do centra termálnej činnosti Rotorua s mnohými pôsobivými žriedlami a gejzírmi. Po ceste navštívime Hobbiton, dedinku, ktorá svojím pôvabom nadchne nielen milovníkov Tolkienovej trilógie. Prehliadka filmovacích miest Pána prsteňov zahrnutá. Neskôr popoludní môžete navštíviť tiež ovčiu show (fakultatívne). Nocľah v Rotorua.

6. deň ROTORUA

Prehliadka termálnej oblasti Whakarewarewa. Pozrieme si ovčiu show a dozvieme sa mnoho zaujímavostí o novozélandskej flóre a faune. Deň môžeme zakončiť štýlovo v Polynézskych kúpeľoch. Nocľah v Rotorua.

7. deň WAI - O - TAPU - TURANGI

Raňajky. Cestou k jazeru Taupo navštívime najfarebnejšie termálnu oblasť Nového Zélandu Waiotapu. Ďalej pokračujeme okolo vodopádov Huka Falls a jazera Taupo k NP Tongariro, nocľah.

8. deň TONGARIRO N.P.

Výlet do okolia aktívnych sopiek v Národnom parku Tongariro, prípadne možnosť letu nad horou - respektíve činným vulkánom Mt. Ruapehu. Popoludní prejazd do Wellingtonu, ubytovanie, nocľah.

9. deň WELLINGTON

Prehliadka mesta s vyhliadkou z hory Mt. Victoria. Záujemcovia môžu navštíviť národné múzeum, ktorého expozícia o histórii a prírode zodpovie všetky otázky o Novom Zélande. Nocľah vo Wellington.

10. deň PREJAZD NA JUŽNÝ OSTROV

Plavba trajektom na Južný ostrov Nového Zélandu. Z Pictonu pokračujeme oblasťou vinohradov v okolí mestečka Blenheim ( možnosť návštevy vínnej farmy s ochutnávkou ) k východnému pobrežiu do Kaikoura, ubytovanie, nocľah.

11. deň KAIKOURA - NELSON

Dopoludnia odporúčame výpravnú plavbu za veľrybami a delfínmi s možnosťou pozorovania kráľovských albatrosov. Prejazd do Nelson v zálive Tasman Bay a prehliadka tohto prímorského mesta. Nocľah v Nelson.

12. deň ABEL TASMAN NATIONAL PARK

Skoro ráno prejazd do Kaiteriteri odkiaľ sa loďou a potom pešo formou pôsobivé prechádzky vydáme na prehliadku podmanivých scenériou NP Abel Tasman. Po návrate sa krátko zastavíme pri visutého mosta v Buller Gorge a nakoniec si prohlédnema dramatické formácie útesov Pancake Rocks v Punakaiki. Príchod do Greymouth, nocľah.

13. deň FRANZ JOSEF & FOX GLACIER

Pozdĺž tropického pobrežia ostrova sa vydáme do Hokitika, centra nefritového rezbárstvo, ktoré zohralo významnú úlohu pri utváraní maorskej kultúry. Cesta cez zabudnuté zlatokopeckej osady Ross a Hari Hari nás privedie k neskutočne pôsobivému údolia ľadovca Franz Josef a nakoniec ik samotnej prehliadke neďalekého ľadovca Fox Glacier, ktorý ústi tesne nad úrovňou hladiny mora, ale ktorý pritom na 13 km púti k zemi padá z výšky 2.600 m. Tunajšie horské údolia a husté lesy sú domovom rozkošných kivi a chytrého kea, jediného horského papagája Nového Zélandu.

14. deň FOX GLACIER - QUEENSTOWN

Dopoludnia odporúčame let helikoptérou nad niektorým z ľadovcov ( fakultatívne ). Prejazd naprieč podmanivou krajinou rezervácie Mount Aspiring s kulisou Novo - zélandských Álp a mnohými horskými jazerami do čarovného Queenstownu, srdce adrenalínových šport, a vyhlásených vín.

15. deň QUEENSTOWN

Prehliadka Queenstown s možnosťou plavby parníkom TSS Earnslaw po jazere Wakatipu alebo výletu lanovkou na vrchol Bob 's Peak ( oboje fakultatívne ), kde sa otvorí ten pravý výhľad na mesto a jeho úžasné okolie. Rovnako sa pozrieme do blízkeho Arrowtown, ktorý je živou pripomienkou búrlivej éry zlatej horúčky a tiež k mostu Kawarau Bridge, kde začal fenomén bungee jumping. Ponuka aktivít je pestrejší : ? Od závesného lietania, po jazdu raftom na divokej vode či zbesilý "let" na prúdovom člne skalnými tiesňavami Shotover River. Nocľah v Queenstownu.

16. deň MILFORD SOUND

Priestor pre aktivity v Queenstowne. Záujemcovia však môžu podniknúť cestu výpravnou krajinou k fjordu Milford Sound alebo Doubtfull Sound s úžasnou plavbou loďou k samotnému hrdlu Tasmanovho mora s fascinujúcou krajinou a vodopádmi (fakultatívne). Nocľah v Queenstowne.

17. deň ODLET DO PRAHY(VIEDNE)

Transfer na letisko, odlet do Aucklandu a ďalej do Prahy(Viedne).

18. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Prílet do Prahy(Viedne)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

 • leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
 • 14 x nocľah kategórie 3* s raňajkami
 • dopravu klimatizovaným autobusom
 • služby českého sprievodcu

NAVYŠE V CENE:

 • vstup na vyhliadkovú vežu v Aucklande
 • vstup do antarktickej polárnej Expozícia s kolóniou tučniakov v Aucklande
 • vstup do Hobbiton
 • vstup do termálnej oblasti Wai-O-Tapu
 • vstup do termálnej oblasti Whakarewarewa
 • vstup a plavba do NP Abel Tasman

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

 • letiskové a bezpečnostné poplatky cca 369,- EUR
 • fakultatívne vstupy a výlety, prepitné, strava
 • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,79 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,38 HRK
Turecká lira  EUR 6,35 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »