Nórsko - zlatý trojuholník

/uploads/covery zajazdov/robert_taraba_norsko8-1.jpg Vitajte v Bergene. Naša cesta Nórskom sa začína. foto: archív – BUBO Najnznámejší pohľad na najnórskejšie mesto.
foto: Mirka ZELIZŇÁKOVÁ – BUBO V časti Bryggen si porozprávame to najzaujímavejšie o Hanze. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Čarovná drevená architektúra najnórskejšieho mesta v Nórsku. foto: archív BUBO Losos, los, sob alebo veľryba? Počas našej cesty ochutnáme to najlepšie z nórskej kuchyne.
foto: arc Na bergenskej tržnici s rybami je výber veľký.
foto: archív BUBO Chutné mäso z klepiet kráľovského kraba.
foto: archív BUBO Na mesto sa pozrieme aj zhora. Na horu Floien nás vyvezie vláčik.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Jazda železnicou Flamsbana je považovaná za jednu z najkrajších a najscénickejších. 
foto: archív BU Železnica nás vyvezie z Flamu do dediny Myrdal a na trati prekonáme rozdiel vyše 800 výškových metro Prejdeme aj najdlhším cestným tunelom na svete.
foto: archív BUBO Čipkované drevené mestečko Laerdalsoyri.
foto: archív BUBO Náš BUBO autobus pod splazom Ľadovca Boyabreen.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ Vyberáme kvalitné zážitkové hotely.
foto: archív BUBO Malá ochutnávka veľkého Nórska. Občas si treba dopriať tradične nórske vafle s kozím syrom! Pláže, aké by ste tu na severe nečakali.
foto: archív BUBO Okúpete sa?
foto: Robert TARABA – BUBO Kannesteinen na ostrove Maloy.
foto: archív BUBO Nórskeho lososa pozná každý. Nenáročná turistika v krásnej prírode ku splazu ľadovca Briksdalsbreen.
foto: archív BUBO Občas vo vode plávajú aj ľadové úlomky. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Modré ľadovcové jazero Oldevatten.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Krásne ľadovcové jazero Djupvatnet. Občas sa guľujeme aj v júli. foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Bystrina Gudbrandsjuvet. foto: archív BUBO Nórske jahody vám budú chutiť. Počas dlhých letných dní dozrievajú do dokonalosti.
foto: archív BUBO Zastaneme na tých najkrajších vyhliadkach. foto: archív BUBO Počas plavby sa priblížime aj vodopádom, stekajúcim do Geirangerfjordu. Najznámejším z nich je vodop Moderné vyhliadky nad Cestou trolov.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Z jej serpentín sa vám zatočí hlava. Nemusíte sa však báť. Naši vodiči sú špičkoví.
foto: Zuzana HÁB Vigelandov park v Oslo.
foto: archív BUBO Tu nájdeme súborné dielo najznámejšieho nórskeho sochára Gustava Vigelanda, ktorý vyobrazoval človek Angry boy je jednou z najznámejších sôch v parku.
foto: archív BUBO Jeho dielo je vskutku fascinujúce.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO V Oslo nájdete hneď niekolko vynikajúcich reštaurácií.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO V Národnom divadle tvorili velikáni ako Henrik Ibsen či Bjornstjerne Bjornson.
foto: archív BUBO Budova Nórskeho parlamentu.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Odporúčame navštíviť aj múzeá na polostrove Bygdoy.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Pevnosť Akershus chránila Oslo 600 rokov.
foto: archív BUBO Najkrajšia moderná opera na svete, Oslo.
foto: archív BUBO Interiér po vstupe do Opery.
foto: Zuzana HÁBEKOVÁ – BUBO Západ slnka z opery v Oslo.
foto: Mirka ZELIZŇÁKOVÁ – BUBO Karl Johans gate v Oslo.
foto: archív BUBO Oslavy sedemnásteho mája v Oslo.
foto: Jozef ZELIZŇÁK – BUBO Nóri svoju krajinu milujú a po tom, čo sme ju spoznali, už aj my.
foto: Jozef ZELIZŇÁK – BUBO
Destinácia: Nórsko
Kód zájazdu: 1238089
Cena od: 2 495 €
Príplatky od: 286 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

02.05.2024 8 dní First Minute 2 495 € +286 € odlet: Viedeň letecká
20.06.2024 8 dní First Minute 2 695 € +286 € odlet: Viedeň letecká
04.07.2024 8 dní First Minute 2 695 € +286 € odlet: Viedeň letecká
11.07.2024 8 dní First Minute 2 695 € +286 € odlet: Viedeň letecká
18.07.2024 8 dní First Minute 2 695 € +286 € odlet: Viedeň letecká
25.07.2024 8 dní First Minute 2 695 € +286 € odlet: Viedeň letecká
01.08.2024 8 dní First Minute 2 695 € +286 € odlet: Viedeň letecká
08.08.2024 8 dní First Minute 2 695 € +286 € odlet: Viedeň letecká
15.08.2024 8 dní First Minute 2 695 € +286 € odlet: Viedeň letecká
22.08.2024 8 dní First Minute 2 695 € +286 € odlet: Viedeň letecká
29.08.2024 8 dní First Minute 2 695 € +286 € odlet: Viedeň letecká
05.09.2024 8 dní First Minute 2 695 € +286 € odlet: Viedeň letecká
12.09.2024 8 dní First Minute 2 695 € +286 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Čítali ste romány od Jo Nesba? Prekladali sme ich my. A pripravili sme pre vás opäť lepší program v Nórsku. Najnórskejšie mesto sveta (UNESCO), najdlhší fjord a najväčší ľadovec. Najdlhší cestný tunel sveta, najstrmšia cesta Nórska, slávna Cesta trollov. Oba fjordy UNESCO, najzápadnejšie miesta Škandinávie a záver v Oslo, kde sa ozaj dobre žije.

1. deň:
Prilietame do hlavného mesta Nórska. Prvá prechádzka po promenáde Karl Johans Gate.

2. deň:
Začíname v hlavnom meste Oslo. Ulica Karla Johana – hlavná ulica Nórska, pomenovaná podľa francúzskeho maršala z napoleonských čias a zároveň švédskeho korunného princa. Vysvetlíme Vám prečo. Kráľovský palác, ktorý mestu dominuje a mohutná červená Radnica nad prístavom. Moderná časť prístavu Aker Brygge s krásnymi stavbami od Renza Piana a stredoveká pevnosť Akershus. Pre záujemcov Národná galéria s obrazmi najznámejšieho nórskeho maliara Edvarda Muncha. Mimochodom, na Waldemar Thranes gate 8 v Oslo nájdete aj reštauráciu Schroder, do ktorej rád chodieva Harry Hole. Výhľad na mesto zo strechy prekrásnej modernej opery, kam sa mladí Nóri prichádzajú zasnúbiť. Novučká štvrť Bjorvika a architektúra Barcode. Cítite tu peniaze? Pre záujemcov večera v michelinovskej reštaurácii v centre mesta, respektíve zábava v nočných kluboch jedného z najdrahších miest našej planéty.

3. deň:
Opušťame Oslo a na najbližších niekoľko dní sa vydávame na cestu nórskou prírodou. Popri najväčšom jazere Mjosa smerujeme k dejisku olympijských hier.  Lillehammer a jedinečný výhľad zo skokanských mostíkov, kde si povieme všetko o najkrajšej zimnej olympiáde v histórii. Viete, kam sa podela olympijská dedina? Prechádzame na sever cez známu dolinu GUDBRANDSDALEN, ktorá je ospievaná v množstve nórskych piesní a podľa ktorej dostal názov typický sladkastý kozí syr. Dolina Romsdalen s najvyššími lezeckými stenami v Európe, ktoré budú padať kolmo na nás. Začínate vnímať Nórsko také, aké je.

4. deň:
Je toto najkrajší deň, aký sa dá v európskej prírode zažiť? Nóri to tvrdia. Úžasná Cesta trolov, ktorej ostré zákruty vám vyrazia dych, a na jej vrchole zažijete jeden z najúchvatnejších výhľadov, aké sa vám v Nórsku naskytnú. Smerujeme k prekrásnemu nórskemu fjordu GEIRANGER (UNESCO). National Geographic ho zaradil medzi najzachovalejšie prírodné pamiatky UNESCO na svete. Vedel prečo. Raj pre milovníkov prírody, hudba Edvarda Griega a rozprávky o troloch. Nezabudnuteľná vyhliadková plavba po fjorde (fakultatívne). Posledný výhľad nad Geirangerom a kreslo kráľovnej Sonje. Spánok v horskom hoteli ďaleko od všetkého, ktorý zaradíte medzi svoje top cestovateľské zážitky. Tu sa zastavil čas.

5. deň:
Najslávnejší ľadovec Nórska Briksdalsbreen sa každým dňom zmenšuje. Vy ho ešte uvidíte. Ľahká dvojhodinová prechádzka krásnou nórskou prírodou. Pokračujeme na západ, do mestečka MALOY. Návšteva jedného najzápadnejších cípov Nórska, atmosféra konca sveta, nórske ticho. Maják, v ktorom straší. Krásna biela pláž s vodou od trinásť stupňov, kde sme sa už mnohokrát kúpali. Atlantický oceán a vy.

6. deň:
Popri Nordfjorde (106 km) smerujeme späť do srdca nórskych fjordov. Po ceste však ešte navšívime ľadovcový jazyk Boyabreen a výborné ľadovcové múzeum v jeho bezprostrednej blízkosti (fakultatívny vstup). Trajektom cez najdlhší nórsky fjord Sognefjord (205 km) k nádhernému drevenému kostolíku v Kaupangeri. Uvidíme aj drevené a čipkované mestečko Laerdalsoyri a zažijeme najdlhší cestný tunel na svete (24 kilometrov). Stojíte uprostred tunela a nad hlavou máte kilometer skaly. Príchod do mestečka FLAM v srdci krajiny fjordov. Priestor pre výlet najkrajšou nórskou železnicou do mestečka Myrdal, z úrovne mora na náhornú plošinu 1000 m.n.m.

7. deň:
Nachádzame sa pri druhom UNESCO fjorde Naroyfjord, ktorý dostal pomenovanie po severskom bohovi, vládcovi mora. Až 1400 metrov vysoké skaly nad hladinou, a 500 metrov pod hladinou. Pre záujemcov dvojhodinová plavba. Majestátny fjord, na ktorý určite nezabudnete. Okolo tretieho najdlhšieho fjordu planéty HARDANGER (179 km) smerujeme do najnórskejšieho mesta na svete. Vitajte v BERGENE: prechádzka mestom, učupeným medzi siedmimi kopcami.

8. deň:
Najnórskejšie mesto na svete, BERGEN: prechádzka mestom, učupeným medzi siedmimi kopcami. Drevené domy obchodníkov ako svedectvo nemeckej histórie Bergenu (UNESCO), najzachovalejšia stredoveká pevnosť v Nórsku. Na rybom trhu možno ochutnáte výbornú rybiu polievku a odvážnejší aj veľrybu. Kúpite si domov losiu či sobiu salámu? Vláčik nás strmým kopcom vyvezie na prekrásnu vyhliadku, odkiaľ budete mať mesto ako na dlani. Odlet domov.
vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,34 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 31,19 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »