Moskva, metropola Ruska LETECKY

Destinácia: Rusko, Moskva
Kód zájazdu: 944298
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Červené námestie s rozprávkovým chrámom, megalomanské stavby, ruské umenie, skvelá gastronómia, vodka, matriošky, Lenin, Kremeľ... to všetko sa  vynára, keď sa povie Moskva...

Program zájazdu :
1.deň:
odlet do Moskvy v poobedňajších hodinách. Prílet do Moskvy. Presun na hotel. Ubytovanie.
2.deň:
po raňajkách navštívite Červené námestie, ktoré je impozantné svojou veľkosťou a majestátnosťou. Na najznámejšom námestí, ktoré je hlavným centrom diania, sa nachádza rozprávkový chrám Vasilija Blaženého s farebnými kupolami. Uvidíte sídlo parlamentu a prezidenta - Kremeľ, symbol sily, moci a nedobytnosti Ruska. Budete sa môcť dotknúť najväčšieho zvonu a kanónu sveta. Dozviete sa, nielen to, že kanón nikdy nevystrelil, ale aj to, že zvon nikdy nebil. Pozriete sa aj do obchodného domu GUM, ktorý je najväčším obchodným domom v Rusku a patrí k najväčším obchodným domom sveta. Vstup do mauzólea V.I. Lenina len podľa aktuálnej situácie. Poprechádzate sa najdrahšou ulicou v meste Tverskaja a uvidíte aj budovu smutne preslávenej sovietskej špionážnej služby KGB, najväčší a najkrajší detský obchodný dom Detskyj mir.  Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.
3 deň:
po raňajkách navštívite ako prvé Múzeum vodky, kde sa dozviete, čo je to skutočná vodka, kedy sa začala jej výroba a akú rolu hrala v dejinách Ruska. Uvidíte fľaše vodky rôznych tvarov a veľkostí. Pýchou múzea je fľaša vyrobená v roku 1862. Dozviete sa z čoho sa vodka pije, aké vodky boli obľúbené medzi rôznymi sociálnymi skupinami a rôzne iné pikošky. Tradičné suveníry si budete môcť nakúpiť na najväčšom blšom trhu, individuálne voľno.  Neskôr sa  presuniete k pamätníku 2. sv. vojny s parkom, fontánami, múzeom a symbolickým stĺpom. Večer si prejdete najluxusnejšie stanice metra. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.
4.deň:
po raňajkách prechádzka po najrušnejšej ulici Arbat, ktorá patrí k najstarším v ruskej metropole, bývalý domov obchodníkov a remeselníkov. Medzi najzaujímavejšie domy patrí dom číslo 53, kde sa jeden čas zdržiaval slávny ruský básnik A.S. Puškin. Má tu svoje múzeum aj pamätník. V prípade záujmu budete môcť navštíviť jednu z najznámejších svetových obrazární Treťjakovskú galériu, ktorá vlastní jednu z najväčších zbierok ruského výtvarného umenia. Uvidíte aj jeden z najväčších chrámov sveta Katedrálu Krista Spasiteľa. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.
5.deň :
po raňajkách odlet z Moskvy do Viedne / Bratislavy. Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku.Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.


Cena zájazdu zahŕňa:
leteckú dopravu Bratislava- Moskva - Bratislava
JE POTREBNÝ CESTOVNÝ PAS !!!
letiskové a servisné poplatky
služby overeného sprievodcu počas celého zájazdu
prehliadku Moskvy
4 x hotelové ubytovanie v kategórii min. 3*
4 x raňajky
príručnú batožinu do 10 kg ( 55 x 40 x 20 cm)
poistenie insolventnosti CK
ZÁJAZD JE MOŽNÉ ZAKÚPIŤ NA ZÁLOHU 50%


V cene nie je zahrnuté:
príplatok za jednolôžkovú izbu
 40 € / osoba / noc

transfér letisko - Moskva - letisko - 
cca 35 € / osoba
víza do Ruska -
 105 € ( vybavuje CK )
komplexné cestovné poistenie UNION
 - 2 € / osoba / deň (nevyhnutné mať uzatvorené cestovné poistenie pre vydanie víz na vstup do Ruskej federácie )
lístok na metro
 - 55 rublov ( cca 0,8 Eur ) - jedna jazda
podpalubná batožina do 23 kg
 - 80 €
Treťjakovská galéria
 - 10 € / dospelá osoba
Kremeľ
 - 18 € / dospelá osoba
certifikovaný sprievodca v Moskve
 - cca 25 € / osoba

Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Moskva

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,79 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,38 HRK
Turecká lira  EUR 6,35 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »