Lago di Garda a Dolomity

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 634642
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Turistika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu1. deň:
Medzi Alpy vklienené mestečko Hall in Tirol, jedno z najzachovalejších tirolských stredovekých miest. Preslávilo sa predovšetkým mincovňou, ktorá razila strieborné mince zvané Taler, vo svojej dobe používané takmer v celej Európe. Bressanone alebo Brixen, perla talianskych Álp učupená na sútoku riek Isarco a Rienz, obklopená vinicami a gaštanovými hájmi.

2. deň:
Lago di Garda, najväčšie talianske jazero. Miestami pripomína nórsky fjord, miestami zas napriek alpskému rázu vytvára ilúziu Stredozemného mora. Byť na Garde a vynechať Monte Baldo, je ako ísť do Paríža a obísť Eifellovu vežu. Monte Baldo,  unikátna rotačná, jedna z najlepších lanoviek v Európe. Z nadmorskej výšky 1 850 m sa naskytá neskutočný pohľad na jazero a okolité končiare. Malcesine, perla Lago di Gardy. Nepoprie svoje evidentné antické korene ako ani typický taliansky šarm stelesnený úzkymi uličkami. Krásna promenáda s malým prístavom, hrad, drobné obchodíky s domácimi potravinami či keramikou, reštaurácie, kaviarne a zmrzlinárne, kde leňošiť a vychutnávať nie je hriechom ale povinnosťou. Ako Goethe povedal, „ľudia tu žijú nedbalým rajským životom. Plavba z Malcesina do Limone sul Garda, ktorého zvláštnosťou je dlhovekosť miestnych obyvateľov.

3. deň:
Saló, najväčšie mestečko západného pobrežia odkiaľ v rokoch 1943 – 1945 krajinu riadil B. Mussolini. Súkromný ostrov Isola del Garda ktorého bránu pre nás otvára rodina Borghese Cavazza. Neogoticko-benátska vila zo začiatku 20. storočia navrhnutá architektom L. Rovellim. Park s bujnou vegetáciou, terasy a talianske záhrady zvažujúce sa k jazeru. Exotické rastliny, vzácne esencie, borovice, cyprušteky, citrónovníky, akácie, magnólie, agáve a jedinečné kvety. Gardone Riviera a jedinečná botanická záhrada André Hellera založená Arthurom Hruskom. Zahalená do tajomna, doplnená soškami a rybníkmi. Na rozlohe 10 tisíc metrov štvorcových existujú botanické druhy z celého sveta. Z Álp po Himaláje, z Mato Grosso po Nový Zéland, z Japonska po Austráliu a z Kanady po Afriku.

4. deň:
Jedinečný svet Dolomitov – nekonečné serpentíny vedúce k bieloskvúcim končiarom. Marmolada, Sella Ronda, Canazei, Arabba – raj lyžiarov i horolezcov, fotografov i turistov. Olympijská Cortina pod trojtisícovou Tofanou. Ešte symbol Sextenských Dolomitov Tre Cime – Drei Zinnen, a už sa spúšťame do údolia rieky Drávy, do Rakúska. - Alternatíva pre daždivé zamračené počasie: umelecké poklady južného Tirolska (rytiersky hrad Runkelstein, či kláštor Neustift a prechod do Cortiny a k Sextenským Dolomitom cez Pustertal a Bruneck). Príchod na Slovensko v neskorých večerných hodinách.

CENA ZAHŔŇA:
Autokarovú dopravu z  BA, 3x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, sprievodcu CK, poistenie proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA:
Vstupy, komplexné cestovné poistenie, pobytovú daň v hoteloch.

OSTATNÉ DOPLATKY:
Za 1/1 izbu 75 €, za 3 večere 47 €, za miesto v prednej polovici autokaru 10 €, za nástupné miesto v NR 20 €, za nástupné miesto v TT 15 €.

Sprievodca:
Slávka Kóňová

Kunsthistorička

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Destinácie

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,89 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »