15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Kyjev - hlavné mesto najstaršieho ruského štátu

Destinácia: Ukrajina, Kyjev
Kód zájazdu: 1088113
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Vatikán východu má mnoho pravoslávnych chrámov, ale aj Synagógu a katolícke kostoly. Bohato zdobené vo vnútri i zvonku pútajú pozornosť návštevníkov a poskytujú nesmierne veľa krásy. V početných podchodoch nájdeme množstvo kvetov a obchodíkov so suvenírmi, ale aj rýchle občerstvenia. Kyjev sa pýši najväčšou plochou zelene na svete v porovnaní s veľkosťou mesta. Má tretiu najnavštevovanejšiu reštauráciu siete Mcdonald na svete pri železničnej stanici: ročne ju navštívi viac ako 2 milióny ľudí.

PROGRAM:

1. deň: 05.06.2020 - piatok
16:50 hod odlet z Bratislavy spoločnosťou WizzAir do Kyjeva – let cca 1 hodinu a 45 minút po prílete transfer mikrobusom do hotela, ubytovanie a osobné voľno, zoznámenie sa s blízkym okolím hotela, večera fakultatívne.

2. deň: 06.06.2020 - sobota
po raňajkách v mieste ubytovania presun metrom k údolnej stanici lanovky, ktorá vedie k Michailovskému komplexu: rozsiahly park s atrakciami pre deti, vyhliadky do údolia, Chrám sv. Michala a Michailovská katedrála. Pokračovanie ku kostolu sv. Andreja na Andrijivskom uzvize. Na konci ulice, ktorá sa stáča do údolia nájdeme sochu spisovateľa Michaila Bulgakova a dom, v ktorom býval. O Kyjeve napísal: „Kyjev je mesto krásne a šťastné, trblieta sa v slnku a šírošíry Dneper mu leží pri nohách. Po vrave vojnových rokov ho ovládla nesmierna úľava. A pokoj. Cítim tu však záchvevy nového života. Budú postavené nové domy a ulice opäť ožijú. Nad riekou, ktorú miloval Gogoľ, sa znovu zaskvie kráľovské mesto." Ulicu smerom k centru lemujú stánky s rôznorodými suvenírmi, množstvom obrazov a samozrejme reštaurácií. Po osobnom voľne na obed pokračovanie v prehliadke mesta: monument Bohdana Chmelnického, Sofijská katedrála z 11. stor. nazvaná podľa istanbulského chrámu Hagia Sofia, zapísaná na Zozname svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO, Zlaté vrata, Opera, najkratšia a najširšia hlavná ulica veľkomesta na svete - Chreščatyk, Námestie nezávislosti /Majdan Nezaležnosti/, ubytovanie ako v predošlý deň, večera fakultatívne.

3. deň: 07.06.2020 - nedeľa
po raňajkách v mieste ubytovanie presun metrom na stanicu Arsenalna - najhlbšia stanica metra na svete v hĺbke 105,5 m, pokračovanie peši: Pamätník 2. sv. vojny, Pamätník hladomoru na počesť miliónov mŕtvych v čase násilnej kolektivizácie, Kyjevsko-pečerská Lavra zapísaná na Zozname svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO - prehliadka. Rodina Mať /Matka Vlasť/ – unikátny symbol socialistického realizumu – socha vyššia ako oveľa slávnejšia Socha slobody v Amerike, meria 103 m a váži 530 ton. V jej podstavci sa nachádza Múzeum Veľkej vlasteneckej vojny. Počas dňa osobné voľno. Ubytovanie ako v predošlý deň, večera fakultatívne.

4. deň: 08.06.2020 - pondelok
po raňajkách osobné voľno na nákup suvenírov, príp. návšteva tržnice alebo obchodného centra. Po prehliadke odchod na letisko. 15:35 hod odlet z Kyjeva, 16:20 hod prílet do Bratislavy.

Cena zahŕňa: 
ubytovanie 3 noci v centre Kyjeva, hotel **** s raňajkami, transfer v Kyjeve letisko – hotel, hotel – letisko, sprievodca CK

Nutný príplatok:
letenka podľa aktuálnej ponuky leteckej spoločnosti

Nepovinný príplatok:
zájazdové poistenie UNION 8 €/os.

Nutný výdavok na mieste:
Miestna doprava cca 5 €

Výdavok na mieste:
vyhliadková prehliadka mesta 350 UAH /cca 12 €/
Sofijská katedrála – vstup do areálu 20 UAH,
Katedrála a Refektúra = 180 UAH
Zlaté vrata 50 UAH
Kostol sv. Andreja , Kyjevsko-Pečerská Lavra- upresníme do konca februára

Poradie prehliadok prispôsobíme doporučeniu miestneho sprievodcu.
PRE UCELENÉ KOLEKTÍVY TERMÍN, PROGRAM A MIESTO ODCHODU UPRAVÍME PODĽA POŽIADAVKY

Kyjev

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,62 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,57 HRK
Turecká lira  EUR 7,59 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »