15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Kroměříž-Atény na Hané a české Versailles

Destinácia: Česká republika, Zlínsky kraj, Kroměříž
Kód zájazdu: 1088110
Cena od: 19 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

23.05.2020 1 deň 19 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Program:

06:00 hod. odchod zo Žiliny cez Valašsko a Hanú do Kroměříža, ktorý je od r. 1998 zapísaný na Listine svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO a pre svoje pamiatky si vyslúžil prívlastok ,,Atény na Hané”. Na Veľkom námesti okrem barokového mariánskeho stĺpa a studne nájdeme viacero meštianských domov a pod ich laubňami obchody, krčmičky, ale aj vychýrené reštaurácie. Galéria v podloubi vystavuje takmer 130 originálov českého grafika a maliara Maxa Švabinského. Sú medzi nimi diela ako Ružový portrét, Žltý slnečník, Ateliér, návrhy bankovieka známok… V areáli bývalého františkánského kláštora sú sprístupnené štyri Švabinského mozaikové lunety, ktoré boli pôvodne určené na výzdobu Národného divadla. Kroměříž je rodiskom aj pesničkára Karla Kryla, herca Bořivoje Navrátila, či scénaristu Miloše Macourka.
Arcibiskupský zámok má jednu z najkrajších rokokových sál v ČR -„Sál Sněmoven“. V r. 1848 bolo práve sem preložené jednanie říšského snemu habsburgskej monarchie. Umelecké zbierky zámku majú nevyčísliteľnú hodnotu. Najznámejší obraz Zámockej obrazárne je nesporne Tizianov Apollo a Marsyas. Unikátna je aj zbierka hudobných rukopisov diela W.A.Mozarta, J.Haydna, L.van Beethovena a ďalších. Miloš Forman práve tu natáčal mnohé scény slavného oscarového filmu Amadeus. Historické kulisy zámku a záhrad prilákali aj ďalších tvorcov. Vznikol tu francúzsky seriál Napoleon, remake slavnej Angeliky, životopisný dokument o ruskej cárovnej Kataríne Veľkej, rozprávka Peklo s princeznou a mnohé ďalšie filmy. Sala terrena v prízemí západného krídla ponúka okrem príjemného ochladenia interiér s bohatou šťukatúrou, kde je okrem iného znázornená i ťažba rúd v 17.stor. Príjemné prostredie vytvára aj Podzámocká záhrada. Po príchode prehliadka historických miestností niekdajšieho arcibiskupského paláca, o rozkvet ktorého sa zaslúžili hlavne olomouckí biskupi. Prehliadka Podzámockej záhrady vláčikom, krátka prehliadka historického centra a osobné voľno na neskorý obed. Presun do Kvetinovej záhrady, ktorá predstavuje vrcholné dielo európskeho záhradného umenia. Právom jej hovoria „ české Versailles“. Jej architektonická čistota a rozsah nemá vo svete obdobu. Každý rok tu vysádzajú 20 000 letničiek. Medzi pestrými záhonmi kvetov a zelenými labyrintami nájdeme studne a rotundu s unikátnym Foucaultovým kyvadlom. Atraktívnou časťou záhrady je kolonáda so sochami antických bohov a ďalších historických postáv dávnoveku. Po prehliadke odchod na cestu späť.
Predpokladaný príchod do Žiliny do 20:30 hod.


Cena zahŕňa:

dopravu zájazdovým autobusom a sprievodcu CK

Nepovinný príplatok:

zájazdové poistenie UNION 2 €/os.

Vstupné (úhrada pri objednávke)
Reprezentačné miestnosti zámku 7 €/dosp.os.; 5 €/seniori nad 65 r., deti, ZŤP; ZŤP/S zdarma

Sala terrena 4 €/dosp.os.; 2,50 €/seniori nad 65 r., deti, ZŤP; ZŤP/S zdarma

Vláčik po Podzámockej záhrade 4 €/dosp. os., seniori, ZŤP, 2 €/deti
Rotunda v Květnej záhrade 6,50 €/dosp. os.; 4,50 €/seniori nad 65 r., deti, ZŤP; ZŤP/S zdarma

Kroměříž

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,37 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,63 HRK
Turecká lira  EUR 7,29 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »