Klasický okruh Indiou

Destinácia: India
Kód zájazdu: 809480
Cena od: 1 079 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

04.10.2019 8 dní Last Minute 1 079 € +0 € odlet: Viedeň, Praha letecká
08.02.2020 8 dní 1 099 € +349 € odlet: Praha letecká
11.07.2020 8 dní 1 099 € +349 € odlet: Praha letecká
07.11.2020 8 dní 1 099 € +349 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet z letiska Praha - Ruzyně (Viedeň - Schwechat) do Dillí.

2. deň PRÍLET DO DILLÍ

Prílet do Dillí po polnoci. Transfer do hotela, ubytovanie. Raňajky. Prehliadka Starého a Nového Dillí vrátane najväčšej indickej moslimskej svätyne - Piatkovej mešity, Červenej pevnosti, ktorá bola sídlom dvora Veľkých Mughalov, Rádž Ghátu - pamätného miesta spopolnenia Mahátmu Gándhího, areálu Kutub Minar s povestným nehrdzavejúcim železným stĺpom zo 4. storočia a zrúcaniny mešity. Nocľah v Dillí.

3. deň DILLÍ - DŽAJPUR

Raňajky. Odchod do hlavného mesta štátu Rádžasthán, známeho ako "Ružové mesto" vďaka ružovej farbe domov historického centra, ktoré bolo vybudované podľa zásad staroindickej Silpašástry, prvého architektonického kódexu. Hlavná obchodná trieda je spojnicou medzi Slnečnou bránou na východnej strane a Mesačnou bránou na strane západnej. Ubytovanie, voľno na prehliadku miestnych bazárov, nocľah v Džajpure.

4. deň DŽAJPUR - AMBER

Raňajky. Jazda na slonoch do pevnosti Amber, prehliadka tohto bývalého sídla rádžhastánskych maharadžov so Zrkadlovou sieňou a ďalšími artefaktmi rádžasthánskej architektúry. Nejnavštevovanějším miestom paláca je Sieň radosti. Poobede prehliadka mesta s návštevou astronomického observatória Džantar Mantar, ktoré nechal zhotoviť osvietený maharadža Džaj Sinh II. v 18. storočí. Ďalej si pozriete Palác vetrov - Hawa Mahal, kde za intímne riešenými oknami priečelných arkierov mohli ženy z vyšších spoločenských kryhov nerušene pozorovať dianie na ulici bez toho, aby ich bolo vidieť. V areáli Mestského paláca (Čadra Mahal) navštívimme múzeum, ukazujúce život maharadžov s výstavou odevov, zbraní a predmetov bežného života. Návrat do hotela. Nocľah.

5. deň DŽAJPUR - ABHANERI - FATEHPUR SIKRI - AGRA

Raňajky. Odchod do Agry, cestou zastávka pri stupňovitej rádžasthánskej studni v Abhaneri a v bývalom sídielnom meste najväčšieho z Mughalov - siltána Akbara vo Fatehpur Sikri - Meste víťazstva. Prehliadka Piatkovej mešity s hrobkou šejcha Salíma Čistého, ktorý cisárovi Abkarovi Veľkému predpovedal narodenie potomkov, nasledovníkov trónu. Ďalej uvidíte Sultánsky palác z červeného pieskovca, kde sa nachádzajú známe pavilóny Paňč Mahal a Divánichás, astrologický pavilón, kde sa cisár v spoločnosti moslimských a hinduistických učencov oddával veciam nadpozemským a ezoterickým. Večer príchod do Agry, bývalého hlavného mesta Mughalskej ríše. Ubytovanie a nocľah.

6. deň AGRA

Raňajky. Prehliadka skvostu svetovej architektúry, novodobého siedmeho divu sveta, mauzólea Tádž Mahal, ktorý z bieleho mramoru nechal postaviť sultán Šáhdžahán pre svoju milovanú ženu Mumtáz Mahal. Stavba, popierajúca perspektívu, je považovaná za zamýšľanú repliku Božieho trónu. Priľahlé záhrady symbolizujú raj, do ktorého Mumtáz po svojej smrti vstúpila. Poobede prehliadka Červenej pevnosti s nádhernými mramorovými pavilónmi, predstavujúcimi jeden z vrcholov staviteľstva Veľkých Mughalov. V pevnosti navštívite Sieň verejných audiencií, Perlovú mešitu, Háremovú mešitu a Súkromný palác Chás Mahal, slúžiaci prvej cisárovej manželke. Nocľah.

7. deň AGRA - DILLÍ - PRAHA (VIEDEŇ)

Raňajky. Voľno. Možnosť fakultatívnej návštevy mauzólea Itmad-ud-Dawla a mauzólea sultána Abkara. Poobede príchod do Dillí, transfer na letisko.

8. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

  • leteckú dopravu Praha – Dillí – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
  • 6x nocľah s raňajkami podľa programu v hoteloch 3*-4*
  • všetky transfery a program podľa itinerára vrátane vstupov
  • sprievodcu ESO travel (pri minimálnom počte 16 osôb)

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

  • letiskové taxy 349,- EUR
  • vízum do Indie (možné požiadať oň prostredníctvom CK - za poplatok 60,- EUR)
  • fakultatívne výlety nad rámec programu
  • bakšišné cca 20,- USD
  • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,89 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »