Izrael a Mŕtve more De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Izrael
Kód zájazdu: 1277399
Cena od: 1 100 €
Príplatky od: 250 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

17.04.2023 8 dní Last Minute 1 150 € +250 € odlet: Viedeň letecká
20.05.2023 8 dní First Minute 1 150 € +250 € odlet: Viedeň letecká
13.10.2023 8 dní First Minute 1 150 € +250 € odlet: Viedeň letecká
10.11.2023 8 dní First Minute 1 100 € +250 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:
1.deň
odlet z Viedne do Tel Avivu. Transfer autobusom na sever Izraela do oblasti Galilea, ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.

2.deň
raňajky, prehliadka bývalého rímskeho hlavného mesta provincie Beit Shean, ktoré bolo v 1.st. aj jedným z miest rímskeho Dekapolisu. Dnes je ťažiskom archeologický národný park, kde dostaneme obraz, ako vyzeralo rímske mesto pre 30 – 40 tisíc obyvateľov. Najkrajším objektom je rímsky amfiteáter v Beit Shean (kandidát UNESCO), ktorý slúži i v súčasnosti. Cez údolie rieky Jordán prídeme ku Genezaretskému jazeru a ďalej až na Golanské výšiny. Navštívime kibuc a vinárstvo na Golanských výšinách, kde ochutnáme miestne víno. Cestou späť uvidíme mestá Kafarnaum a Tabgha. Návrat do hotela, večera a nocľah.

3.deň
raňajky, čaká nás prehliadka Nazaretu a Baziliky Zvestovania, cesta k hore Carmel a popri drúzskych dedinkách do prístavného mesta Haifa na pobreží Stredozemného mora. Očarí vás panoramatický výhľad na prístav a záhrady Báhai (UNESCO). Navštívime aj staroveké prístavné mesto Acre (UNESCO) a cestou okolo hory Tabor sa vrátime do hotela, večera a nocľah.

4.deň
raňajky, pozrieme si pravdepodobné miesto krstu Ježiša Krista – Yardenit a navštívime prírodný park Gan Hashlosha (Sachne). Najväčšou atrakciou parku sú prírodné bazény, ktoré sú napájané prameňmi so stálou teplotou vody 28 st. C. Po relaxe v teplých prameňoch sa presunieme údolím rieky Jordán do Jericha, ktoré drží dve svetové prvenstvá: je najnižšie ležiacim mestom sveta a je zároveň najstarším trvalo obývaným mestom sveta. Okrem iného je mesto známe aj produkciou najlepších datlí na svete. Nasledovať bude zastávka na kúpanie v Mŕtvom mori a transfer do hotela v Betleheme, večera a nocľah.

5.deň
raňajky, prehliadka Jeruzalema začne na Olivovej hore a v Getsemanskej záhrade. Odtiaľ prejdeme do Starého mesta (UNESCO), ktoré je obohnané hradbami a má 4 štvrte: židovskú, moslimskú, kresťanskú a arménsku. Pre židov je tým posvätným miestom Múr nárekov, kde sa i vy môžete pridať k tisícom ľudí, ktorí doňho vkladajú svoje prosby. Pre moslimov je to mešita Al-Aksa na Chrámovej hore. A pre kresťanov je to tajomný Boží hrob v Bazilike Božieho Hrobu na Golgote, ku ktorej vystúpime po trase Ježišovej krížovej cesty Via Dolorosa. Plní úchvatných dojmov sa vrátime do hotela v Betleheme, večera a nocľah.

6.deň
raňajky, na programe je panoramatická prehliadka nového Jeruzalema, návšteva pamätníka holokaustu Yad Vashem. Nádherné exponáty vrátane zvitkov od Mŕtveho mora sú uchované v Izraelskom múzeu, kde tiež na záver prehliadky uvidíme model druhého jeruzalemského chrámu. Odchod do Betlehema, prehliadka Baziliky Narodenia Ježiša Krista, Jaskyne Mlieka a Polí pastierov, návrat do hotela, večera a nocľah.

7.deň
raňajky, prvou zastávkou bude nálezisko historických zvitkov v Qumrane pri Mŕtvom mori. Po jeho pobreží prídeme k pevnosti Massada (UNESCO), na ktorú sa vyvezieme lanovkou. Massada je symbolom odporu židovského ľudu proti rímskej nadvláde. Po zostupe z Massady sa okúpeme v Mŕtvom mori a overíme si tisícročnú pravdu, že tu sa nedá ani utopiť, ale ani plávať. Návrat do hotela v Betleheme, večera a nocľah.

8.deň
raňajky, transfer autobusom na letisko v Tel Avive a odlet do Viedne.

Ubytovanie:
7 x v 3* hoteli v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC) a klimatizáciou.

Stravovanie:
7 x polpenzia (raňajky a večere formou švédskych stolov).

Doprava:
Letecká doprava Viedeň – Tel Aviv a späť.

Ostatné:
doprava po Izraeli klimatizovaným autobusom, služby miestneho slovensky (alebo česky) hovoriaceho sprievodcu, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 250 €/os. V Izraeli sa platí obslužné 50 USD/os. a vstupy 200 USD/os. (vrátane 2 vstupov na pláž pri Mŕtvom mori).

Priplatky:
za jednolôžkovú izbu 400 €/os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň – Schwechat a späť 25 €/os.
vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 23,99 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 20,38 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »