India - zlatý trojuholník

Destinácia: India
Kód zájazdu: 956644
Cena od: 999 €
Príplatky od: 450 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

18.08.2019 8 dní Last Minute 999 € +450 € odlet: Viedeň letecká
22.09.2019 8 dní First Minute 1 098 € +450 € odlet: Viedeň letecká
28.10.2019 8 dní First Minute 1 098 € +450 € odlet: Viedeň letecká
29.12.2019 8 dní First Minute 1 378 € +450 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
8 - dňový letecký zájazd.

Perex:
Paláce miestnych  Maharádžov a Maharání, jeden z ôsmich divov sveta a symbol veľkej lásky Tádž Mahal, najznámejšie indické gháty, miestne legendy, ženy v pestrofarebných sárí. To všetko je India a jej najznámejšie miesta, ktoré objavíte za pár dní. 

Ubytovanie:
3* hotely.

Stravovanie:
Raňajky. Možnosť doobjednať polpenziu.

Poznámka:

Počas sviatkov môžu byť niektoré múzeá, pamiatky zatvorené. Slony pri pevnosti Amber nie sú počas niektorých miestnych sviatkov dostupné. Možnosť predĺženia pobytu v Goa, ajurvédskeho pobytu alebo pobytu na pláži v oblasti Kerala.

GOA

Často prezývaná aj „perla východu“ je celosvetovo významnou turistickou oblasťou. Viac než  130 kilometrov dlhé pobrežie umožňuje zažiť dokonalú, ničím nerušenú dovolenku snov. Priaznivé počasie, nádherné, palmami lemované piesočnaté pláže, čarovné kokosové háje, dobrosrdeční ľudia, excelentná kuchyňa, či lodné výlety sú hlavným lákadlom pre všetkých, ktorí milujú relax. Goa sa nachádza na západnom pobreží Indického polostrova. Hlavným mestom je Panaji,  no medzi významné centrá patria aj Margao a Vasco da Gamma. Táto oblasť dokáže prilákať aj milovníkov histórie, unikátnych pamiatok, či návštevníkov bažiacich po spoznaní špecifickej indicko-ibérskej kultúry. Známe sú krásne biele katedrály, pozostatky portugalských pevností, rušné indické bazáre, či dokonca folková hudba. Keďže tento región pomaly vstupuje do pozornosti turistov z celého sveta, nie je prekvapením, že rezorty ponúkajú služby na vysokej úrovni. Vyrástlo tu množstvo luxusných hotelov s prvotriednymi službami, ktorých cieľom nie je nič iné, než pohodlie a spokojnosť hostí.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne. Transfer BA-letisko-BA. Všetky miestne transfery. 6x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami v Indii. Vstupy do pamiatok a výlety podľa programu. Jazdu na slonoch (podľa dostupnosti) alebo džípoch (pevnosť Amber). Sprievodcu CK. Servisné poplatky 450 EUR, vstupné vízum do Indie 100 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, prepitné vodičom a sprievodcom, fakultatívne aktivity, za jednolôžkovú izbu 230 EUR, príplatok  za polpenziu 100 EUR a cestovné poistenie.


Doprava:

Letecká z Viedne.


Program:
1. deň:
Odlet z Európy.
2. deň:
Prílet do Dillí v ranných hodinách. Indiu začneme spoznávať od hlavného mesta. Prehliadka Starého a Nového Dillí, Červená pevnosť, Piatková mešita, najväčšia indická moslimská svätyňa, Prezidentský palác, oficiálna rezidencia prezidenta, prejdeme bulvárom Rajpath, ktorý je miestom konania všetkých oficiálnych ceremónií, navštívime areál Kutub Minár s povestným nehrdzavejúcim 72 metrov vysokým minaretom.
3. deň:
Budeme pokračovať v prehliadke Dillí, voľno.
4. deň:
Agra, bývalé hlavné mesto mughalskej ríše. Pred sebou máme prehliadku tohto nádherného mesta, skvostu architektúry a jedného z ôsmich divov  sveta – chrámu Tádž Mahal, ktorý nechal z bieleho mramoru postaviť sultán Šahdžahán pre svoju milovanú manželku Mumtáz Mahal. Stavba trvala 22 rokov a do dnešných čias je symbolom veľkej lásky. Podvečer navštívime Červenú pevnosť s mramorovými pavilónmi, jeden z vrcholov staviteľstva Mughalov, ktorá dodnes rozpráva  ich príbehy.
5. deň:
Cestou do Džajpúru sa zastavíme v bývalom sídelnom meste sultána Akbara – Fatehpur Sikri, pozrieme si palác z červeného pieskovca so známymi pavilónmi Paňč Mahal a Dívaní-chás,  astrologické observatórium vybudované maharadžom Džaj Sihn II., kde sa cisár oddával veciam vedeckým a ezoterickým, Mestský palác s múzeom. Večer sa prejdeme Džajpúrom, ktorý je volaný i „ružovým mestom“.
6. deň:
Deň začneme prehliadkou pevnosti Amber (sídlo radžastanských maharadžov), známej svojimi medovo sfarbenými palácmi, situovanými na vrchoch Aravalli, kam sa dostaneme na slonoch alebo na džípoch, čo bude nezabudnuteľný zážitok. Pozrieme si Zrkadlovú sieň a Sieň radosti. Veľmi silný dojem v nás zanechá i známa stavba Hawa Mahal - „palác vetrov“, ktorý  bol sídlom džajpúrskych maharání.
7. deň:
Presunieme sa opäť do Dillí, podľa voľného času ešte prehliadka mesta.
8. deň:
Transfer na letisko, odlet do Viedne.

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,56 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,57 TRY
Americký dolar  EUR 1,14 USD

Zobraziť všetky »