Helsinky a Tallinn letecky

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1081633
Cena od: 689 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

19.08.2020 5 dní 689 € +0 € odlet: Praha, Viedeň letecká

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1.deň:

Okolo obeda odlet z Prahy alebo Viedne do Fínska. Prílet do Helsiniek na letisko Vantaa, presun autobusom do centra mesta, ubytovanie v hoteli, voľný večer, nocľah.


2.deň:

Po raňajkách prehliadka historickej časti Helsiniek, považovaných za baštu klasicistickej architektúry. Peší okruh so sprievodcom okolo Uspenskej pravoslávnej katedrály s trinástimi pozlátenými kupolami, mestská radnica Kaupungintalo na Senátorskom námestí, helsinská katedrála Suurkirkko - hlavná dominanta mesta, pred ktorou stojí socha ruského cára Alexandra II, prezidentského paláca, múzeum umenia Atheneum, národné divadlo, najstaršia inštitúcia v krajine. Nocľah v hoteli.


3.deň:

 Po raňajkách celodenný výlet trajektom cez Fínsky záliv do 87 kilometrov vzdialeného Tallinu, hlavného mesta etnicky i jazykovo príbuzného Estónska a jedného z najlepšie zachovaných historických , pôvodne hanzovných miest severnej Európy: unikátna stredoveká brána Viru, Veľký cechovný dom, radnica Raekoda s jedným z najstarších zvonov na Balte, pravoslávna katedrála Alexandra Nevského, hrad Toompea, dobytý dánskymi križiakmi pod vedením kráľa Valdemara II, dnes sídlo estónskeho parlamentu, mestská časť Kadriorg s barokovým palácom vybudovaným Petrom Veľkým pre jeho manželku Katarínu. Voľno v centre mesta, možnosť posedenia v jednej z mnohých krčmičiek v starom meste, potom cesta loďou späť do Helsiniek. Návrat do hotela v neskorých večerných hodinách.


4.deň:

Po raňajkách pokračovanie prehliadky fínskej metropoly : Olympijský štadión s vyhliadkovou vežou, na ktorej v roku 1952 zažiarili manželia Zátopkoví , Sibeliov pamätník vo štvrti Toolo , postavený na počesť národného skladateľa Jeana Sibelia, národná opera, Temppeliaukion kirkko - unikátny moderný kostol vytesaný v skale, potom plavba loďou k pevnosti Suomenlinna (UNESCO), nazývaný aj Gibraltár severu, vybudovaný v 18.storočí Švédmi na ôsmich prepojených mestských ostrovoch na obranu proti Rusku.


5.deň:

Po raňajkách individálne voľno, následne presun na letisko a odlet späť do Prahy alebo Viedne.


Názor CK:
Navštívte s nami metropolu Fínska s návštevou Tallinu !


Základná cena zahŕňa:
leteckú dopravu do Helsiniek tam aj späť z Prahy alebo Viedne, príručná batožina do 8 kg, cestu z letiska do hotela a späť, 4 x ubytovanie v hoteli, 4 x raňajky, spiatočný lístok na trajekt do Tallinnu, služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
transfer na letisko v Prahe alebo Viedne ani tam ani späť, vstupy, pobytové taxy, MHD v Helsinkách , príplatok za batožinu do 20 kg 52,-€, komplexné cestovné poistenie .

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Destinácie

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,06 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,45 HRK
Turecká lira  EUR 6,61 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »