Gruzínsko

, Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, Gergeti, kostol sv. Trojice , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, Tbilisi, kúpelná štvrť Abanotubani , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, Tbilisi, kúpelná štvrť Abanotubani , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, pevnosť Ananuri , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, pevnosť Ananuri , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, pevnosť Ananuri , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, Gergeti, kostol sv. Trojice , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, pevnosť Gremi , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, pevnosť Gremi , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, pevnosť Gveleti , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, pevnosť Gveleti , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, sladkosti Chrurchkhela , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, Kachétia , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, NP Kazbegi , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, Tbilisi , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, Signagi , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, Signagi , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, Tbilisi , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, Tbilisi , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, Uplistsikhe , Letecký poznávací zájazd, Gruzínsko, Uplistsikhe
Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 1122583
Cena od: 952,65 €
Príplatky od: 230 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

08.06.2021 8 dní First Minute 952,65 € +230 € odlet: Viedeň letecká
03.08.2021 8 dní First Minute 952,65 € +230 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Rýchly popis:

Ubytovanie: 7x v hoteli

Stravovanie: 7x raňajky, 3x večera, 2x tradičný obed

 

Tbilisi - Mtskheta - Gori - Uplistskhe - Chardakhi - Ananuri - Stepantsmidna - Gergeti - Gveleti - Telavi - Napareuli - Gremi - Kvareli - Signagi


Doprava:
letecká

Program:

1. deň – odlet do Tbilisi, ubytovanie v hoteli.

2. deň – raňajky, prehliadka centra hlavného mesta gruzínska Tbilisi - staré mesto terasovitého charakteru s úzkymi uličkami, tradičnými farebnými domami, ale aj príkladmi modernej architektúry. Začiatok prehliadky pri kostole Metekhi z 13. storočia, hodinova veža Gabriadze, najstarší kostol Anchiskhati zo 6. storočia, kostol Sioni, prechádzka ulicou Shardeni s množstvom reštaurácií a kaviarní. Pokračovanie do „kúpeľnej štvrte“ Abanotubani so sírovými kúpeľmi, pevnosť Narikala zo 4. storočia s výhľadmi na mesto. Deň zakončený ochutnávkou vína Chateau Mukhrani a svetoznámeho brandy vo fabrike Sarajishvili. Návrat do hotela.

3. deň – raňajky, presun k starovekému hlavnému mestu Mtskheta, návšteva kláštora Jvari zo 6. storočia a katedrály Svetitskhoveli (UNESCO). Pokračovanie cez mesto Gori až k jaskynnému mestu Uplistsikhe, ktoré aj napriek ničivým zemetraseniam a inváziám bojovníkov ostáva jedným z najočarujúcejších miest Gruzínska. Na spiatočnej ceste do Tbilisi zastávka v dedinke Chardakhi s ochutnávkou vín vyrábaných tradičnou gruzínskou metódou, ktorá je zapísaná na zozname UNESCO. Tieto vína je dnes možné nájsť aj v tých najslávnejších hoteloch sveta. Návrat do Tbilisi.

4. deň – raňajky, presun slávnou gruzínskou vojenskou cestou k hradnej pevnosti Ananuri, ktorá bola pôvodným sídlom vojvodov. Pokračovanie údolím lemovaným horskými masívmi k národnému parku Kazbegi. Prejazd džípmi cez nedotknutú prírodu ku kostolu Najsvätejšej trojice v dedinke Gergeti (2127 m n. m.). V prípade priaznivého počasia toto miesto ponúka nezabudnuteľný výhľad na tretí najvyšší vrch Gruzínska – Kazbek (5047 m n. m.), na ktorom bol podľa gréckej mytológie prikovaný Prometeus. Tradičný gruzínsky obed pripravený domácimi obyvateľmi, ktorý o svojej pohostinnosti presvedčia každého cestovateľa. Ubytovanie v hoteli v okolí dediny Stepantsmidna. Večera a nocľah.

5. deň – raňajky, prechádzka k vodopádu Gveleti. Presun do regiónu Kachetia, označovaného ako gruzínske Toskánsko. Ubytovanie v Telavi, voľný čas na odpočinok, večera. 

6. deň – raňajky, návšteva miestneho farmárskeho trhu s ovocím, zeleninou a miestnymi koreninami, po ktorej nasleduje návšteva vínnych pivníc v dedinke Napareuli s ochutnávkou. Pokračovanie ku kráľovskej pevnosti Gremi, ktorá pripomína zašlú slávu kedysi významného obchodného bodu hodvábnej cesty. Ubytovanie v hoteli v Kvareli.

7. deň – raňajky, presun do romantického mestečka Signagi s malebnými domami, balkónmi a uličkami s výhľadmi na údolie Alazani a Veľký Kaukaz. Obed v tradičnom gruzínskom štýle, kde nesmie chýbať gruzinske vino. Jedinečná možnosť spoznať vidiecky život a tradície Gruzínska. Obed zakončený spoločnou prípravou tradičných gruzínskych sladkostí „churchkhela“. Návrat do Tbilisi, ubytovanie.

8. deň – raňajky, odlet.


V cene je zahrnuté:

7x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, 3x večera, 2x tradičný obed, letecká doprava Viedeň - Tbilisi - Viedeň, transfer letisko - hotel - letisko,  transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, sprievodca CK, miestny sprievodca, autokarová doprava počas okruhu, prehliadky podľa programu s vybranými vstupmi v cene, ochutnávky podľa programu.


V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 230 EUR/os., prepitné vodičom a sprievodcovi 30 EUR/os. (platba na mieste), pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc.). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,50 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,20 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 220 EUR/7 nocí.

Typ stravy:

raňajky


Dni:
8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,25 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,57 HRK
Turecká lira  EUR 9,79 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »