Gruzínsko - skryté poklady Kaukazu

Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 1105232
Cena od: 1 258 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

03.04.2021 8 dní First Minute 1 258 € +0 € odlet: Viedeň letecká
15.09.2021 8 dní First Minute 1 258 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
8-dňový letecký zájazd.

Perex:
Spoznajte s nami nádherné, farebné mesto Tbilisi s veľmi zaujímavou architektúrou. Navštívime rodné mesto Stalina Gori i skalné mesto Uplistsikhe. Pozrieme sa do množstva kláštorov a kostolov a ochutnáme chutnú gruzínsku kuchyňu a svetoznáme gruzínske víno.

Ubytovanie:
3* hotely, rodinný hotel.

Stravovanie:
Raňajky, 3x obed, 2x večera.

Doprava:
Letecká z Viedne s prestupom.

1. deň:
Odlet Viedne do Gruzínska. Prílet do hlavného mesta Tbilisi. Transfer do hotela, ubytovanie. Podľa záujmu prechádzka so sprievodcom po meste.

2. deň:
Tbilisi, nádherné mesto, ktoré je plné malebných uličiek a farebných domčekov v kontraste s modernou architektúrou veľkomesta. Začneme pri kostole Metekhi, prejdeme k židovskej synagóge, pozrieme si katedrálu Sioni, most Mieru, kostol Anchiskhati, mešitu Ateshka, monument Matka Gruzínska. Lanovkou sa vyvezieme k pevnosti Narikala. Vystúpime na svätý vrch Mtatsminda, zaujme nás jedinečná architektúra sírnych termálnych kúpeľov (vstup je možný v predposledný deň programu za poplatok). Navštívime najväčší kostol Sameba (Svätá Trojica), kostol je hlavnou gruzínskou ortodoxnou katedrálou a zároveň najväčšou náboženskou stavbou v krajine. Prejdeme sa hlavnou ulicou Rustaveli Avenue a starobylou ulicou Shardeni v centre hlavného mesta s množstvom nočných barov, malých galérií či reštaurácií.

3. deň:
Mesto Mtskheta je jedno z najstarších miest v Gruzínsku a zároveň starobylým náboženským centrom krajiny. Leží v provincii Kartli a na sútoku riek Aragvi a Mtkvari. Navštívime kláštor Jvari pri meste Mtskheta – gruzínsky ortodoxný kláštor zo 6. storočia, ktorý je zapísaný do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Názov v preklade je Kláštor kríža. Katedrála Svetitskhoveli. Dostaneme sa i do mesta Gori, kde sa narodil Stalin. Aj keď sa môže zdať, že názov mesta je z ruského „gory“, je to gruzínske slovo, ktoré v preklade znamená „vrch“. Uplistsikhe je prehistorické skalné a jaskynné mesto – jedna z najstarších archeologicky doložených obytných lokalít v Gruzínsku. Návrat do Tbilisi. 

4. deň:
Výlet do polopúšte. „David Gareja“ je v skale vytesaný ortodoxný kláštorný komplex. Nachádza sa v regióne Kakheti vo východnom Gruzínsku. Sighnaghi – „mesto lásky“ sa nachádza v najvýchodnejšom regióne Gruzínska Kakheti a je administratívnym centrom okresu Sighnaghi. Je známe výrobou kvalitných vín a tradičných kobercov. Mesto a jeho okolie je tiež známe jedinečnou prírodou a bohatstvom historických pamiatok. Navštívime kláštor St. Nino – osvietenkyňa Gruzínska z roku 338, ktorá kázala kresťanstvo a zaviedla v krajine kresťanskú vieru. Ubytovanie a večera v rodinnom hoteli v Telavi.

5. deň:
Pozrieme si jednu z najvýznamnejších architektonických pamiatok Gruzínska v Gremi, ktoré bolo v 16. a 17. storočí prosperujúcim hlavným mestom kráľovského regiónu Kakheti. Katedrála Alaverdi. Na obed sa zastavíme v miestnej rodine, kde sa dozvieme niečo o gruzínskych tradíciách, ochutnáme tradičné jedlo, naučíme sa robiť tradičnú cukrovinku Churchkhela, ochutnáme tradičné víno a nápoj Chacha. V Tsinandali si pozrieme vilu bývalého miestneho vojvodu. Návrat do Tbilisi.

6. deň:
Cesta nás povedie k hore Kazbegi (5033 m). Jedno z posledných miest, ktoré navštívime je kostol a hrad Ananuri z 13. st. Sídlo bolo využívané panovníkmi z regiónu Aragvi a bolo dejiskom mnohých bitiek. Po ceste návšteva „plačúcej steny“. Gergeti Trinity Church, kostol Najsvätejšej Trojice pri obci „Gergeti“ sa nachádza na pravom brehu rieky „Chkheri“, v nadmorskej výške 2 200 m. Večera v reštaurácii – ochutnávka gruzínskej národnej kuchyne.

7. deň:
Voľno v hlavnom meste. Možnosť fakultatívnych aktivít: návšteva sírnych termálnych kúpeľov s terapeutickými vlastnosťami. Kúpele sú postavené na mieste, kde sírne potoky pramenia zo srdca zeme a majú terapeutickú povahu s konštantnou teplotou 38 – 40 °C. Možnosť návštevy trhu. Tu môžete získať staré koberce, maľby či iné zaujímavé artefakty ako spomienku na Vašu návštevu. Návrat na ubytovanie.

8. deň:
V závislosti od letových časov transfer na letisko, odlet do Viedne.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu s prestupom. Transfery BA – letisko – BA. Miestne transfery. 7x ubytovanie v 3* hoteloch a v rodinných hoteloch s raňajkami. 3x obed, 2x večera, ochutnávka vín. Vstupy do pamiatok. Sprievodca CK SATUR. Servisné poplatky 360 EUR. 

Celková cena nezahŕňa:
Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 40 EUR / osoba (vyzbiera sprievodca po prílete). Ostatné poplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Príplatok za jednolôžkovú izbu 250 EUR. Vstupné do sírnych kúpeľov. Fakultatívne aktivity. Cestovné poistenie.


vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,25 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,57 HRK
Turecká lira  EUR 9,79 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »