Gruzínsko - kaukazská perla

Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 1039914
Cena od: 734 €
Príplatky od: 360 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

27.12.2019 8 dní First Minute 734 € +360 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
8-dňový letecký zájazd.

Perex:
Spoznajte s nami nádherné, farebné mesto Tbilisi s veľmi zaujímavou architektúrou. Navštívime rodné mesto Stalina Gori i skalné mesto Uplistsikhe. Pozrieme sa do množstva kláštorov a kostolov a ochutnáme chutnú gruzínsku kuchyňu a svetoznáme gruzínske víno.

Ubytovanie:
3* hotely a rodinné hotely.

Stravovanie:
Raňajky, 2x obed.

Doprava:
Letecká z Viedne s prestupom.

1. deň:
Odlet z Viedne v ranných hodinách do Gruzínska. Prílet do hlavného mesta Tbilisi. Po prílete sa presunieme do hotela, podľa záujmu prechádzka mestom so sprievodcom.

2. deň:
Tento deň bude venovaný prehliadke hlavného mesta Tbilisi. Staré mesto ponúka množstvo nádherných pamiatok, tajuplných uličiek s farebnými domami i modernú architektúru. Začneme pri kostole Metekhi z 13. st., prejdeme k židovskej synagóge, pozrieme si katedrálu Sioni., most Mieru, kostol Anchiskhati, mešitu kde sa údajne sunniti modlia so šítmi. Následne sa vyvezieme lanovkou k monumentu Matka Gruzínska a k pevnosti Narikala. Zaujme nás jedinečná´ architektúra sírnych termálnych kúpeľov (vstup je možný´ 6. deň za poplatok). Navštívime najväčší kostol Sameba (Svätá Trojica) – kostol je hlavnou gruzínskou ortodoxnou katedrálou a zároveň najväčšou náboženskou stavbou v krajine. Prejdeme sa hlavnou ulicou Rustaveli Avenue a starobylou ulicou Shardeni v centre hlavného mesta s množstvom nočných barov, malých galérií či reštaurácií.

3. deň:
Po raňajkách sa vydáme na cestu do srdca regiónu Kartli a navštívime mesto Gori, kde sa narodil Stalin. Aj keď sa môže zdať, že názov mesta je z ruského „gory“, je to gruzínske slovo, ktoré v preklade znamená „vrch“. Zastavíme sa pred Stalinovým múzeom, pozrieme si mesto a budeme pokračovať do Uplistsikhe. Je to prehistorické skalné a jaskynné mesto – jedna z najstarších archeologicky doložených obytných lokalít v Gruzínsku. Sú tu viditeľné pozostatky starých kostolov, vínnych pivníc, pekární a príbytkov. Čaká nás dedinka Mukhrani, kde sa nachádza sídlo vojvodu Ivane Mukhranbatoni. Ktorý sa zaslúžil o rozvoj vinárstva v tejto oblasti. Návrat do Tbilisi.

4. deň:
Presunieme sa do regiónu Kakheti, ktorý je známy vinárstvom a pohostinnosťou miestnych obyvateľov. Tu sa nám naskytnú neuveriteľné výhľady na zasnežené kaukazské kopce a úrodné doliny. Navštívime tradičnú gruzínsku vínnu pivnicu v dedine Tsinandali. Pozrieme si miestne múzeum a ochutnáme víno dorábané tradičnou metódou „kvevri“, ktorá je zapísaná i v zozname UNESCO. Na obed ochutnáme tradičné gruzínske jedlá a následne sa presunieme do Kvareli.

5. deň:
Pozrieme si jednu z najvýznamnejších architektonických pamiatok Gruzínska v Gremi, ktoré bolo v 16. a 17. st. prosperujúcim hlavným mestom kráľovského regiónu Kakheti. Navštívime kláštor Nekresi a palác biskupa. Obed si vychutnáme u miestnej rodiny, dozvieme sa o príprave tradičných jedál. Dostaneme sa až do Signagi, „mesta lásky“, ktoré sa nachádza v najvýchodnejšom regióne Gruzínska Kakheti a je administratívnym centrom okresu Sighnaghi. Okrem toho je známe výrobou kvalitných vín a tradičných kobercov. Okolie mesta je tiež známe jedinečnou prírodou (pohľad na Alazanskú dolinu a Kaukazské hory) a bohatstvom historických pamiatok.

6. deň:
Voľný deň v Tbilisi. Individuálna prehliadka so sprievodcom, možnosť navštíviť slávne sírne kúpele za poplatok.

7. deň:
Mesto Mtskheta je jedným z najstarších miest v Gruzínsku a zároveň starobylým náboženským centrom krajiny. Leží v provincii Kartli na sútoku riek Aragvi a Mtkvari (Kura). Navštívime kláštor Jvari pri meste Mtskheta – gruzínsky ortodoxný kláštor zo 6. st., ktorý je zapísaný v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Názov v preklade je Kláštor kríža. Pozrieme si aj katedrálu Svetitiskhoveli z 11. st., kde je pochované Kristove rúcho. Pozrieme si aj lyžiarske stredisko Gudauri a nádherný hradný komplex Ananuri zo 17. st. Návrat do Tbilisi.

8. deň:
Pred nami je už len skorý ranný transfer na letisko a odlet do Viedne.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Transfery BA-letisko-BA. Miestne transfery. 7x ubytovanie v 3* hoteloch a v rodinných hoteloch s raňajkami, 2x obed, ochutnávka vín. Vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK SATUR a miestny sprievodca. Servisné poplatky 360 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 40 EUR/osoba (vyzbiera sprievodca po prílete). Ostatné poplatky: stravu a nápoje neuvedené v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu 250 EUR, vstupné do sírnych kúpeľov a cestovné poistenie.

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,79 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,38 HRK
Turecká lira  EUR 6,35 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »