Grand Tour Španielskom

7I8ESL07;atrakcie 7I8ESL07;atrakcie 7I8ESL07;atrakcie 7I8ESL07;atrakcie 7I8ESL07;atrakcie 7I8ESL07;priroda 7I8ESL07;ostatne 7I8ESL07;atrakcie 7I8ESL07;atrakcie 7I8ESL07;atrakcie 7I8ESL07;atrakcie
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1105336
Cena od: 1 348 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

02.05.2021 11 dní First Minute 1 348 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
11-dňový letecký zájazd

Perex:
Predstavíme Vám to najzaujímaveľšie, čo Španielsko ponúka - jeho osobitú kultúru i zaujímavú históriu. Na najjužnejšom mieste Európskeho kontinetu absolvujete prehliadku britskej kolónie Gibraltaru, čaká Vás i návšteva čarovného arabského paláca Alhambra a kúpanie na plážach Costa Bravy.

Program:

1. deň:
Transfer na letisko do Viedne, odlet do Barcelony, transfer z letiska do hotela na pobreží Costa Brava/Costa Maresme, ubytovanie, individuálne voľno (možnosť pobytu pri mori), večera.

2. deň:
Raňajky, odchod do Zaragozy – nádherného historického mesta a metropoly Aragónska, ktoré sa pýši nádhernými  renesančnými šľachtickými palácmi. Dominantou mesta je bazilika Panny Márie a arabský opevnený palác Aljafería z 11. storočia - veľkolepá ukážka maurskej architektúry. Po prehliadke mesta (Katedrála, námestie Santa María del Pilar, mudéjarské kostoly, mestská tržnica), odchod na ubytovanie medzi Zaragozou a Madridom. Večera.

3. deň:
Raňajky, odchod na prehliadku Kráľovského paláca El Escorial, pokračovanie do  Madridu, okružná jazda a prehliadka mesta – Plaza de Espaňa, ktoré pripomína slávneho spisovateľa Cervantesa prostredníctvom súsošia jeho románových hrdinov – Dona Quijota a verného sluhu Sancha, exteriéry Kráľovského paláca, prestavaného z bývalej arabskej pevnosti, Plaza Mayor – námestie námestí, centrum života Habsburgovcov 17. storočia, historické budovy, obchodíky, terasy a niečo pod zub v tapas baroch. Hneď v blízkosti je Puerta del Sol (Slnečné námestie) a nakoniec zostáva Gran Vía – hlavná ulica a súčasne najmodernejšia časť mesta. Možnosť návštevy galérie El Prado, odchod na ubytovanie a večera.

4. deň:
Raňajky, transfer do Toleda, vzdialeného od španielskeho hlavného mesta Madrid približne 70 kilometrov, je plné chuti historického Španielska a rôznych pamiatok - kresťanských, ako aj zachovaných z islamskej nadvlády. Prekrásny výhľad na kaňon s riekou Tajo a na okolitý kraj Kastílska v kombinácii s úzkymi kamennými uličkami je nezabudnuteľný. Prehliadka mesta (katedrála, Chrám sv. Tomáša, námestie Zocodóver, Múzeum El Greca), odchod do Cordoby, začiatok prehliadky mesta. Ubytovanie v okolí a večera. 

5. deň:
Raňajky, prehliadka Cordoby, jedného z najnavštevovanejších španielskych miest. Mezquita je jediná mešita, ktorá sa zachovala zo španielskeho stredoveku a patrí k najkrajším na svete. Očarujúce sú tiež biele domčeky, na stenách zavesené črepníky s rôznofarebnými kvetmi, uličky, kde sa sotva zmestí človek a moped. Po prehliadke Cordoby (mešita, exteriéry Alcázaru, Židovské mesto, typické „kvetinové“ ulice s arabskými patiami) odchod do Sevilly, kde jedno námestie je krajšie ako druhé. Mesto sa  pýši 3. najväčšou katedrálou v Európe, kráľovský palác – Reales Alcázares je dokonalým príkladom múdejarskej architektúry. Po prehliadke mesta (katedrála, La Giralda, Zlatá veža, maurský palác Alcázar – exteriéry), ubytovanie v okolí, večera.

6. deň:
Raňajky, odchod na prehliadku britskej kolónie Gibraltar, známej jedinou voľne žijúcou kolóniou opíc v Európe. Transfer do Granady, ubytovanie v okolí mesta a večera.

7. deň:
Raňajky, prehliadka Granady (katedrála) a následne návšteva perly maurskej  architektúry – Alhambry, palácového a pevnostného komplexu s úžasnými záhradami Generalife, ktorý bol sídlom maurských vládcov Granady. Vďaka svojej nádhere a historickej hodnote sa táto pamiatka prepracovala aj medzi finalistov nových sedem divov sveta. Transfer do Valencie, ubytovanie v okolí.

8. deň:
Raňajky. Prehliadka Valencie. V starobylom centre mesta s nachádza viacero románskych, gotických a renesančných architektonických pamiatok, ako napr. budova bývalej hodvábnej burzy La Lonja zo 16. storočia, katedrála Seu s 51 m vysokou gotickou vežou Micalet, z ktorej je nádherný pohľad na celé mesto. Centrom mesta je Plaza del Ayuntamiento – radničné námestie s palmami, fontánou a parkom. Odchod na pobrežie Costa Brava/Costa Maresme, ubytovanie a večera. 

9. deň:
Po raňajkách výlet k mysticky a nadpozemsky pôsobiacemu pohoriu s horským kláštorom Montserrat, ktorý je najvýznamnejšiím pútnickým miestom Katalánska. Prehliadka, návrat do hotela, večera.

10. deň:
Raňajky, odchod do Barcelony, prehliadka mesta (gotická štvrť, La Rambla, Kolumbov pamätník, Antonio Gaudí – Sagrada Familia, La Pedrera, Casa Batlló, Park Güell, Montjuic) možnosť návštevy morského akvária, či múzea Pabla Picassa), návrat do hotela, večera.

11. deň:
Raňajky, transfer na letisko v Barcelone, po prílete do Viedne transfer do Bratislavy.


Ubytovanie:
10 x ubytovanie v hoteli 3*.

Stravovanie:
10 x raňajky, 9 x večera v hoteli.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Viedeň – Barcelona – Viedeň, transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava, transfer letisko Barcelona – hotel – letisko Barcelona, 10 x ubytovanie s raňajkami, 9 x večera v hoteli 3*, sprievodcu CK. Servisné poplatky.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatky: za 1/1 izbu 230 EUR, za vstup do Alhambry s miestnym sprievodcom 42 EUR, vstup do Parc Güell 12 EUR, vstup do Sagrady Familie vrátane prehliadky s miestnym sprievodcom 29 EUR (odporúčame objednať pri kúpe zájazdu). Vstupy, pobytovú taxu na Costa Brava/Maresme a cestovné poistenie. 

Poznámka:
Zmena programu vyhradená. 

Doprava:
Letecká, autokarová počas okruhu.

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Destinácie

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,25 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,57 HRK
Turecká lira  EUR 9,79 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »