Exkluzívny 8-dňový zájazd Dánsko – Nórsko – Švédsko

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1278121
Cena od: 799 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

28.06.2024 8 dní First Minute 799 € +0 € autobusová
15.07.2024 8 dní First Minute 799 € +0 € autobusová
30.08.2024 8 dní First Minute 799 € +0 € autobusová
16.09.2024 8 dní First Minute 799 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Zažite s nami nezabudnuteľný zážitok, plný spoznávania a prehliadok najkrajších pamiatok severských krajín. Exkluzívny 8-dňový zájazd Dánsko – Nórsko – Švédsko pre 1 osobu vrátane ubytovania v hoteloch s vlastným sociálnym zariadením, raňajkami, profesionálnym sprievodcom, dopravou a zákonným poistením CK.

Popis zájazdu:
1. deň:
Plánovaný odchod z Bratislavy v poobedných hodinách. 14:00 – tranzit cez Českú republiku a Nemecko;

2. deň:
V ranných hodinách plánovaný prechod trajektom z Puttgarden (DE) do Rodby (DK), odtiaľ bude pokračovať hlavné mesta Dánska – Kodane. Tu máme naplánovanú pešiu prehliadku mesta. Prejdeme sa a spoznáme radničné námestie, obchodnú triedu Stroget, univerzitu, Okrúhlu vežu a starý prístav Nyhavn, kde môžete absolvovať plavbu po kanáloch. Nevynecháme mramorový kostol, pevnosť Kazematy a sochu Malej morskej panny, ktorá ako málokto však vie, len nedávno oslávila 100 rokov a bola inšpirovaná rozprávkou Hansa Christiana Andersena. A ako poslednej zástávkou nám zostane kráľovský zámok Amalienborg.
Večer odchod na hotel a ubytovanie.

3. deň:
Po raňajkách absolvujeme prehliadku historických skvostov ostrova Sjalland. Katedrálu starobylého mesta Roskilde a pohrebisko dánskych kráľov. Neunikne nám ani Múzeum Vikingov a pri meste Helsingor pevnosť Krogen, známej ako Hamletov hrad Kronborg. Na čas opustíme Dánsko a trajektom sa presunieme do mesta Helsinborg vo Švédsku, kde budeme pokračovať do Goteborgu, s možnosťou návštevy zábavného parku Liseberg alebo Universum - Múzea prírody a vedy.
Večer odchod na hotel a ubytovanie.

4. deň:
Tento deň je pre Vás naplánovaná prehliadka druhého najväčšieho mesta Švédska – Goteborgu, kde sa prejdeme prístavom, následne okolo radnice až k historickému centru. V druhej časti dňa náš čaká presun a pokračovanie do hlavného mesta Nórska - Oslo.
Začneme prvú prehliadku tohto okúzľujúceho mesta pešou prechádzkou k unikátnej radnici a centru Nobelovej ceny za mier. Odtiaľ sa presunieme ku kráľovskému palácu.
Večer odchod na hotel, ubytovanie a voľný program.

5. deň:
Budeme pokračovať a dokončíme prehliadku Osla - pevnosť Akerhus, Vigelandov park a múzeum a popoludní poloostrov Bygdoy, kde si pozrieme Múzeum polárnej lode Fram a nádherné Kon-Tiki múzem. Ako prípadnú náhradu máme pre Vás pripravené Námorné alebo Múzeum nórskeho folklóru. Budeme pokračovať presunom do Štockholmu.
Večer odchod na hotel a ubytovanie.

6. deň:
Po raňajkách prehliadka hlavného mesta Štockholm – Gamla stan (staré mesto s Kráľovským palácom), radnica, Riddarholmen s rovnomenným kostolom a pohrebiskom švédskych kráľov. Po obede náš čaká ostrov Djurgarden, Vasa múzeum (zrekonštruovaná vojnová loď, ktorá sa po vyplávaní potopila) a Skansen (múzeum histórie a súčasnosti vo voľnej prírode), ktorý je doslova múzeum pod otvoreným nebom. Presun do Malmö, tretieho najľudnatejšieho švédskeho mesta, kde sa kombinuje historická a moderná architektúra a iné unikáty.
Večer príchod na hotel a ubytovanie.

7. deň:
Malmö nás bude čakať pešia prehliadka tohto prekrásneho mesta. Prejdeme sa po Stortorget a Lillatorget (Veľké a Malé námestie). Uvidíme unikátnu vežu Turning Torso a oddýchneme si na nábreží úžiny, oddeľujúcej Švédsku a Dánsku pevninu, ktorú v diaľke pri dobrých podmienkach aj uvidíme.
Odchod na Slovensko cez unikátny Oresundský most do Kodane. Z Dánska trajektom do Nemecka a tranzitom cez Českú republiku na Slovensko.
Oresundský most spája dánsku metropolu Kodaň so švédskym Malmö. Ide o kombináciu cestného a železničného mosta o celkovej dĺžke viac ako 8 km, vrátane 2,5 km podmorského tunela. Tieto parametre z neho robia najmohutnejšiu mostnú konštrukciu na svete.

Tento most bol zaradený medzi 5 mostov na svete, ktoré jednoducho treba vidieť a cestu po ňom jednoducho raz sa život absolvovať a presne preto sme si ho nechali pre Vás ako finálnu bodku za týmto zájazdom plným zážítkov.

8. deň:
Príchod na Slovensko do Bratislavy vo večerných hodinách, následne podľa nástupných miest.

V cene je zahrnuté:
• doprava luxusným klimatizovaným autobusom
• 8-dňová prehliadka so sprievodcom
• 5x noc v hoteli s vlastným sociálnym zariadením a sprchou
• 5x raňajky v hoteli
• zákonné poistenie v znení zákona 170/2018 Z. z.

V cena nie je zahrnuté:
• príplatok za jednoposteľovú izbu (150 € na celý zájazd)
• poplatok za vstup do Švédska, Dánka a Nórska turistickým autobusom - 30 €
• pobytová taxa 5 € osoba / noc
• trajekt vrátane cesty späť cca 60 € osoba
• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť sa cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni UNIQA: 2,80 € / deň do 70 rokov, 3,80 € / deň nad 70 rokov)
• odporúčané vreckové min. 150 € na osobu
(Pozn.: Výška vreckového je vyslovene odhadovaná, zahŕňa len približnú výšku vstupného do pamiatok, múzeí, príp. cenu lokálnej prepravy, no nezahŕňa individuálne nákupy v obchodoch, nákup suvenírov, reštaurácie a pod.)

Možné výdavky na vstupy (ceny sú orientačné a môžu sa meniť, hradia sa na mieste):
• Kodaň - plavba po kanáloch - 50 DKK cca 7 €
• Roskilde - Múzeum Vikingov - 100 DKK - 14 €
• Katedrála pohrebisko kráľov - 60 DKK - 8 €
• Kronborg- pevnosť - 90 DKK - 12 €               
• Oslo-Múzeum nobelovej ceny - 100 NOK -  cca 10 €
• FRAM - Nórske námorné múzeum - 140 NOK -      14 €r
• Kon-tiky múzeum  - 140 NOK - 14 €
• Plavba po nórskom fjorde - 120 NOK - 12 €
• Štockholm - Kráľovský palác - 160 SEK - cca 15 €
• Vasa múzeum - 170 SEK - 16 €
• Djurgarden - skanzen - 140  SEK - 13 €
Ceny vstupného sa počas roka pravidelne mení.
vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Destinácie

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,43 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 28,94 TRY
Americký dolar  EUR 1,05 USD

Zobraziť všetky »