15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Čokoládové kráľovstvo vo Vizoviciach a mesto klobúkov Nový Jičín

Destinácia: Česká republika
Kód zájazdu: 1088035
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:


07:00 hod odchod zo Žiliny do Vizovic. Návšteva rodinnej čokoládovne Čokoládové království, ktorá sa nachádza v priestoroch Štátneho zámku Vizovice. Hlavným sortimentom čokoládovne sú čokoládové špeciality – pralinky a figúrky. Počas prezentácie „Povídaní o čokoládě“ sa dozviete informácie o histórii čokolády, o pestovaní a spracovaní kakaových bôbov, ale aj o samotnej výrobe. Samozrejmosťou je ochutnávka čokolád a praliniek, či ukážka práce s pralinkovými a figúrkovými formami. Ochutnajte vynikajúce čokoládové špeciality. Okrem čokolády tu nájdete širokú ponuku kávy, koktejlov a horúcej čokolády. Po prehliadke máte možnosť nakúpenia čokoládových produktov i v darčekových baleniach.Po prehliadke odchod autobusom do Nového Jičína, prehliadka mesta a osobné voľno na obed. Popoludní návšteva Návštevníckeho centra s expozíciou klobúkov, kde sa zoznámite s pozoruhodným procesom výroby klobúkov a vďaka interaktívnym prvkom zažijete prehliadku, pri ktorej odhalíte kúzlo vzniku klobúkov od prvotne získanej suroviny až po finálne ozdobený výrobok. Na záver budete mať k dispozícií množstvo rôznych klobúkov, čiapok i doplnkov k ľubovoľnému skúšaniu a vyberaniu najlepších modelov. O tom, že na každú hlavu sa nájde klobúk sa presvedčíte v digitálnej skúšobni. Vašu fotografiu s klobúkom si môžete cez web kamerový program zaslať elektronickou poštou, alebo ako pozdrav priateľom. Nevynecháme ani Žerotínsky renesančný zámok, kde sa nachádza Múzeum klobúkov a pokrývok hlavy. „Nechajte na hlave“, tak sa volá expozícia, ktorú pripravilo Múzeum Novojičínska. K videniu je tu 600 klobúkov, čiapok, čepcov a prilieb z obdobia od začiatku 19. storočia po súčasnosť. Väčšina exponátov je súčasťou vlastnej rozsiahlej a ojedinelej zbierky. Medzi vystavenými exponátmi sú i unikátne pokrývky hlavy, veľakrát po prvý krát predstavované verejnosti.
Cca 17:00 hod odchod na cestu späť, predpokladaný návrat do Žiliny o 19:00 hod.


Cena zahŕňa:

doprava zájazdovým autobusom a sprievodcu CK


Nepovinný príplatok: zájazdové UNION poistenie 2 €/ osoba orientačné vstupné: čokoládovňa 5 €/os.; Návštevnícke centrum 2 €


PRE UCELENÉ KOLEKTÍVY ZVÝHODNENÁ CENA

TERMÍN, PROGRAM A MIESTO ODCHODU UPRAVÍME PODĽA POŽIADAVKY

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,32 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,63 HRK
Turecká lira  EUR 7,25 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »