Bavorské zámky

Zámok Neuschwachstein, Nemecko Wolfgangsee, Nemecko Salzburg, Nemecko Hohenschwangau, Nemecko
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1121907
Cena od: 268 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

27.05.2021 4 dni First Minute 268 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
4-dňový autokarový zájazd.

Perex:
Rakúske jazero Wolfangsee a Salzburg, mesto Mozarta, bavorské more – jazero Chiemsee s možnosťou návštevy zámku Ľudovíta II. Hereenchiemsee a okúzľujúceho ostrovčeka Fraueninsel a ďalších 2 zámkov Ľudovíta II. – Hohenschwangau a romantického Neuschwanstein. Pri návrate prehliadka romantického zámku Linderhof inšpirovaného francúzskou architektúrou.


Program:

1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 7:00 h), tranzit cez Rakúsko, zastávka pri jazere Salzburskej soľnej komory Wolfgangsee v údolí lemovanom vrchmi, pokračovanie do Salzburgu (prehliadka rodného mesta W. A. Mozarta s miestnym sprievodcom, individuálne voľno), odchod na ubytovanie v okolí Salzburgu.  

2. deň:
Raňajky, odchod k jazeru Chiemsee, ktoré je pre svoju veľkosť nazývané Bavorské more (fakultatívne možnosť lodného výletu k Panskému ostrovu a návštevy zámku Herrenchiemsee, ktorý nechal postaviť Ľudovít II. a mal byť vernou kópiou francúzskeho Versailles), pokračovanie na okúzľujúci ostrovček Fraueninsel, malebnej idylickej oázy uprostred jazera. Návšteva ostrova a 1 200 rokov starého kostola, ktorý patrík najfotografovanejším v okolí, možnosť pochutnať si na špecialitách v miestnom hostinci. Odchod na ubytovanie v okolí.

3. deň:
Raňajky, prehliadka ďalších dvoch zámkov Ľudovíta II. – Hohenschwangau (kde prežil svoje detstvo a časť mladosti) a následne najkrajšieho a najnavštevovanejšieho hradu v Nemecku – rozprávkového Neuschwansteinu. Návrat na ubytovanie.   

4. deň:
Raňajky, odchod na prehliadku romantického zámku Linderhof, obklopeného krásnou záhradou. Linderhof bol postavený Ľudovítom II. ako kráľovská vila, pri jeho stavbe sa tvorcovia inšpirovali francúzskou architektúrou. Po prehliadke odchod na Slovensko, návrat vo večerných hodinách (o cca 22:00 hod.).    

Ubytovanie:
3x v hoteli/penzióne 3* .

Stravovanie:
3x raňajky.

Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 3*, miestneho sprievodcu v Salzburgu, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Za 1/1 izbu 98 EUR, za 3 večere 85 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Vstupy, cestovné poistenie a pobytovú taxu.

Poznámka:
Mirabellgarten-Schloss-Mirabell-Salzburg_Tourismus-Salzburg-GmbH_Guenter-Breitegger
Zmena programu vyhradená.

Doprava:
Autokar.

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Destinácie

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,18 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,56 HRK
Turecká lira  EUR 9,49 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »