Argentína a Uruguaj - Legendárne tango, víno a divoká Patagónia

Destinácia: Argentína
Kód zájazdu: 1073879
Cena od: 2 261,36 €
Príplatky od: 328 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

18.04.2020 10 dní First Minute 2 261,36 € +328 € odlet: Viedeň letecká
21.11.2020 10 dní First Minute 2 261,36 € +328 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Ubytovanie:


3* hotely

Stravovanie:


Raňajky


Program:


1. - 2. deň:

Transfer na letisko, odlet a večerný prílet do metropoly Argentíny. Následný transfer na ubytovanie. Rušné Buenos Aires si zamilujeme hneď počas prvých dní, keď budeme mať možnosť preskúmať príjemnú starú časť San Telmo. Vynikajúca kuchyňa, skvelé víno a milí ľudia sú neoddeliteľnou súčasťou Buenos Aires. Čaká nás známa budova opery, pestrofarebná štvrť La Boca, metropolitná katedrála, rušné námestie Plaza de Mayo či štadión, kde v argentínskom drese debutoval legendárny Diego. Úvod nášho Juhoamerického dobrodružstva bude plný skvelých zážitkov.

3. deň:

Dnešný deň bude v znamení rieky Paraná a večernej Tango show. Z mestečka Tigre nás totiž čaká plavba kanálmi v jej delte neďaleko Buenos Aires. Jedná sa o oblasť s rozlohou 14 tisíc kilometrov štvorcových a tisíckami maličkých ostrovov. Delta prechádza cez subtropický dažďový prales, kde rastú aj argentínske národné stromy známe svojimi krásnymi kvetmi „ceibo“. Po plavbe sa vrátime naspäť do Buenos Aires, kde si trochu oddýchneme, no večer nás čaká jedinečné Tango show aj s výbornou večerou a krátkou tanečnou lekciou od skutočných profesionálov.

4. deň:

Po raňajkách nás čaká presun na letisko a krátky vnútroštátny prelet. Mendoza, mesto nachádzajúce sa na úpätí andského pohoria, je neuveriteľnou oázou vytvorenou človekom pomocou obrovského zavlažovacieho systému vďaka riekam Mendoza a Tunuyán. Je to taktiež dynamické mesto s kultúrnou a umeleckou činnosťou pričom počas prehliadky navštívime atraktívne staré mesto s ikonickým námestím Nezávislosti a bazilikou San Martin, príjemný park Generála San Martin či  Amfiteáter Frank Romero day.

5. deň:

Medzinárodná organizácia pre víno a vinič vymenovala Mendozu za hlavné medzinárodné mesto vína a tiež ju označila 8. svetovým vinárskym mestom. Dnešný deň bude práve preto venovaný vínu.  Vydáme sa na návštevu viníc spojenú s vynikajúcou degustáciou miestnych odrôd, vychutnáme si tiež  skvelé jedlo a nazrieme tiež na olivovú farmu, kde ručne vyrábajú ten najlahodnejší olivový olej.  Jednoducho deň, počas ktorého si každý gurmán príde skutočne na svoje.

6. deň:

Andy, tiahnu sa od severu na juh cez celú Južnú Ameriku, od Venezuely až po Patagóniu. Majestátne  pohorie, ktoré milovníkom prírody zaručene vyčarí úsmev na perách. Nenavštíviť ho by bolo hriech a  preto sme si dnešný deň vyčlenili na spoznávanie prírodných krás tejto oblasti. Vyrazíme po  panoramatickej ceste číslo 7, zastavíme sa v lyžiarskom stredisku Los Penitentes a obdivovať budeme  tiež skalný útvar Puente del Inca (2 720 m n. m.). Vrcholom dnešného dňa bude vyhliadka „Mirador  del Aconcagua“, kde sa nám naskytne krásny výhľad na najvyšší vrch Južnej Ameriky, Aconcagua (6  959 m n. m.). Neskôr sa ešte zastavíme v mestečku Las Cuevas a vrátime sa naspäť do Mendozy.

7. deň:

Po raňajkách si vychutnáme posledné výhľady na Andy a presunieme sa na letisko. Krátky prelet  naspäť do Buenos Aires, transfer na hotel a následný priestor na oddych, nákupy či posedenie si v miestnych baroch a reštauráciách.

8. deň:

Dnešný deň bude pre záujemcov k dispozícii celodenný fakultatívny výlet do Uruguaja. Najprv sa  trajektom presunieme do hlavného mesta krajiny, Montevideo, kde sa prejdeme námestím Nezávislosti, navštívime miestny trh ale aj krásny Palác Salvo. Neskôr sa presunieme do mestečka Colonia del Sacramento, ktoré je jedným z najvýznamnejších historických miest Uruguaja. Kúzlo  mesta je späté s jeho históriou. V roku 1680 ho založil Portugalec Manuel Lobo a historická štvrť je od  roku 1995 súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Po prehliadke sa opäť trajektom presunieme  naspäť do Buenos Aires.

9. deň:

Po raňajkách nás bude čakať presun na letisko, odkiaľ sa spiatočným letom prepravíme do Viedne.  Následný transfer do Bratislavy.Doprava:
Letecká

Maximálne obsadenie:
16


Celková cena zahŕňa:

Leteckú dopravu s prestupom. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. Miestny prelet Buenos Aires – Mendoza – Buenos Aires. 8 x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami. Miestne transfery. Plavbu po rieke Paraná. Tango show s večerou. Degustáciu vín v regióne Mendoza. Vstupy do pamiatok podľa programu. Sprievodcu CK a miestneho sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa:

Príplatok za jednolôžkovú izbu 340 EUR. Sprepitné cca 45 USD. Celodenný fakultatívny výlet do Uruguaja – 328 EUR (doporučujeme objednať pri zakúpení zájazdu). Cestovné poistenie.

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,14 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,57 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »