Americký západ - zlatý okruh

Destinácia: USA
Kód zájazdu: 1113934
Cena od: 2 209 €
Príplatky od: 449 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

30.04.2022 16 dní 2 319 € +449 € odlet: Praha letecká
17.05.2022 16 dní 2 359 € +449 € odlet: Praha letecká
14.06.2022 16 dní First Minute 2 249 € +449 € odlet: Praha letecká
02.07.2022 16 dní First Minute 2 389 € +449 € odlet: Praha letecká
22.07.2022 16 dní First Minute 2 349 € +449 € odlet: Praha letecká
13.08.2022 16 dní First Minute 2 249 € +449 € odlet: Praha letecká
15.09.2022 16 dní First Minute 2 249 € +449 € odlet: Praha letecká
01.10.2022 16 dní First Minute 2 209 € +449 € odlet: Praha letecká
17.10.2022 16 dní First Minute 2 209 € +449 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet z Prahy do Los Angeles. Transfer na hotel, ubytovanie, nocľah.

2: LOS ANGELES
Prehliadka LA. Čaká nás Chodník slávy s odtlačkami rúk celebrít Hollywoodu, premiérové kino Mann's Chinese a Kodak Theater, Sunset Drive, štvrť Beverly Hills s exkluzívnym centrom Rodeo Drive, pláž Venice Beach či prímorská Santa Monica s kolotočom, ktorý poslúžil ako kulisa vo filme Podraz. K zážitkom patrí aj návšteva filmových štúdií Universal Studios (fakultatívne). Nocľah v Los Angeles.

3: SAN DIEGO
Odchod do San Diega. Prehliadka štvrtí El Pueblo, Old Town, Gas Lamp a prístavu. Možná návšteva vodného parku Sea World, prípadne lietadlovej lode Midway (vstupy fakultatívne). Nocľah v San Diego.

4: JOSHUA TREE
Prehliadka NP Joshua Tree - strhujúcej rezervácie žulových skál a pitoreskných lesov Juky krátkolistej. Cez Mohavskú púšť prejazd do Williamsu. Časť cesty po Route 66, ktorá ako prvá cesta spojila východ so západom, nocľah.

5: GRAND CANYON
Ráno odchod k najväčšej atrakcii Arizony i celých USA – a to k Veľkému kaňonu. Fakultatívne let nad obrou hračkou prírody s dĺžkou 446, šírkou 29 a hĺbkou až 1,8 kilometra. Kolosálny útvar si vychutnáme z úžasných vyhliadok, prípadne skúsime aj výlet po okraji. Odchod do Mexican Hat v rezervácii Navahov, nocľah.

6: MONUMENT VALLEY
Snáď každého napadne, že toto už raz videl. Veď úvodná scéna z filmu Vtedy na západe s červenými monolitmi preslávila údolie po celom svete. Možnosť preskúmať údolie vo vozidlách navažských indiánov (fakultatívne). Čaká nás tiež zdolanie kolmej steny (vozidlom) v Údolí bohov, prípadne aj vyhliadka Muley Point, prekročenie rieky Colorado a návšteva NP Capitol Reef s petroglyfmi a pozostatkami mormonskej osady. Nocľah v Torrey.

7: MAGICKÝ BRYCE CANYON
Cesta podmanivou krajinou, kde sa kedysi ukrýval pred zákonom bankový lupič a vrah R.L. Parker alias Butch Cassidy, do NP Bryce Canyon. Rezervácia s červenými ihlanmi navažského vápenca je považovaná za vrcholné dielo očarujúcej prírody Utahu. Kúzlo parku si vychutnáme z vyhliadok, aj menej zdatní turisti ocenia výlet do vnútra kaňonu. Nocľah v Bryce.

8: ZION - LAS VEGAS
Prieskum NP Zion, ktorého krajinný vzorec určujú hlboké kaňony a divoké riečky Virgin. Podnikneme peší výlet k niektorému zo zaujímavých miest parku. Presun do Las Vegas - veľkomesta hazardu a oslnivých atrakcií. Pokračujeme najživšou ulicou tzv. Stripe spojenou s návštevou vybraného kasína. Po zvyšok dňa voľný program za povzbudivého cingotu mincí hracích automatov. Nocľah v Las Vegas.

9: LAS VEGAS - HOOVER DAM
Voľný program alebo výlet k jednej z najvyšších priehrad sveta Hoover Dam (221 m), ktorej 2,5 milióna kubíkov betónu by stačilo na postavenie cesty z Los Angeles do New Yorku. Nocľah.

10: ÚDOLIE SMRTI
Odchod do NP Údolie smrti. Navštívime najteplejší a najnižšie položený bod západnej pologule a vžijeme sa do pocitov pionierov, ktorí v diabolskom údolí zovretom hrotmi vysokých hôr hľadali cestu do vysnívanej Kalifornie. Pozdĺž pohoria Sierra Nevada cesta k Mammoth Lakes.

11: ÚCHVATNÝ YOSEMITE
Prehliadka jazera Mono Lake ozdobeného šedivo bielymi vápencovými vežami. Potom sa prešmykneme priesmykom Tioga Pass do NP Yosemite. Návšteva Yosemitského údolia s najvyšším vodopádom (739 m) Severnej Ameriky a vyhliadky Glacier Point s omračujúcou panorámou žulových masívov. Nocľah v Oakhurst pri NP.

12: YOSEMITE - SEKVOJE
Ráno návšteva rozprávkového hája sekvojí obrovských Mariposa (či iného) s velikánmi s váhou 600 ton. Potom vyrazíme k divokému pobrežiu Pacifiku s nosáčmi, tuleňmi, vinicami a množstvom ďalších prekvapení. Nocľah v San Simeon v tesnej blízkosti pobrežia.

13: BIG SUR - MONTEREY
Do San Franciska sa vydáme po Pacific Highway, legendárnej ceste vytesanej do strmých stien útesov. Tu je to pravé miesto surovej prírody, pláží, surfistov či utajených rezidencií. Zastávka v Carmel, kde v r. 1986 robil starostu herec Clint Eastwood. Pobrežná cesta 17 Mile Drive nás privedie ku slávnemu golfovému ihrisku Pebble Beach a ďalej až k zátoke Monterey, ktorej Kalifornčania právom hovoria „najkrajšie stretnutie zeme a oceánu“. Monterey použil i J. Steinbeck pre dej knihy Na plechárni a R. L. Stevenson tu hľadal inšpiráciu pre napísanie Ostrova pokladov. Večer príchod do San Francisca.

14: SAN FRANCISCO
Návšteva najzaujímavejších miest mesta. Uvidíme Golden Gate Bridge, pitoresknú Čínsku štvrť, prístavnú Fisherman´s Wharf aj prudké ulice pri Russian Hill. Zvezieme sa káblovou električkou cable-car (fakultatívne) a podnikneme plavbu do zátoky s výhľadmi na oba mosty a ostrov Alcatraz - legendárne väzenie, v ktorom bol tiež väznený mafián Al Capone. Nocľah v San Franciscu.

15: SAN FRANCISCO A ODLET
Dopoludnia voľný program, popoludní transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).

16: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámky:

Minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

S ohľadom na klimatické podmienky je v jarných mesiacoch možná úprava trasy, kedy namiesto Mammoth Lakes, Mono Lake a Tioga Pass nasleduje nocľah v Bakersfielde s prehliadkou NP Yosemite z juhozápadnej strany.

Možnosť predĺženia:

FLORIDA (Miami): príplatok od 889,- EUR/osoba/7x noc

HAVAJ (Oahu): príplatok od 1.539,- EUR/osoba/7x noc

Služby sprievodcu iba počas okruhu 500 / pobyt na Havaji/Floride bez delegáta.

Transfery v Miami / na Havajských ostrovoch nie sú zahrnuté v cene predĺženia.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
14 x ubytovanie kategórie 3* s raňajkami
dopravu autami alebo mikrobusmi (iba)
vstupy do národných parkov
služby sprievodcu CK (minimálne 10 osôb)
vstup do Monument Valley
vstup k vápencovým tufom jazera Mono Lake (nie v mesiaci Máj)
pobrežnú cestu 17 Mile Drive v Monterey
plavbu v zálive v San Franciscu ku Golden Gate Bridge

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 449,- EUR
fakultatívne vstupy a výlety
stravovanie a prepitné
vstupné vízum alebo autorizáciu do USA - ESTA. Žiadosť podajte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov (možnosť o vízum požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan Biometrického pasu)
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň
vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,43 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 15,44 TRY
Americký dolar  EUR 1,14 USD

Zobraziť všetky »