Alpské parky Rakúsko - Švajčiarsko

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1070718
Cena od: 489 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

14.07.2020 6 dní Last Minute 489 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:

1.deň:
Odchod v skorých ranných hodinách z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto).Nemeckom prejdeme okolo bavorskej metropoly Mníchova do oblasti rakúskeho Montafonu. Večer ubytovanie v hoteli 3 * s bazénom v Tschagguns v údolí Montafonu, večera.

2.deň:
Po raňajkách navštívime historicky najvýznamnejšie mesto Vorarlberska Feldkirch, ktoré si dodnes zachovalo svoj stredoveký ráz. Odtiaľ sa vydáme cez Vaduz do Švajčiarska a navštívime najvyššie položené mesto v Európe - Davos, malebne obklopené horskými velikánmi. Lanovkou vyjdeme na Jakobshorn (2.590 m), odkiaľ sa nám naskytne nádherný panoramatický výhľad do okolia (nie je v karte). Návrat na ubytovanie, večera.

3.deň:
Po raňajkách sa vydáme do oblasti Dolného Montafonu. Lanovkou vyjdeme k Luner See (1.979 m) (v karte), odkiaľ sa nám naskytne dych topiaci pohľad na alpské masívy rozprestierajúce sa na rakúsko-švajčiarskom pomedzí. Podnikneme túru okolo jazera, popr. môžeme posedieť na jeho brehoch a vychutnávať si pokojnú horskú atmosféru. Popoludní prejdeme do Bartholomäbbergu, nazývanom slnečnou terasou Montafonu, pozrieme si pôvodne románsky farský kostol, najcennejší kostol v celom údolí s krídlovým oltárom z roku 1525. Potom vyjdeme lanovkami cez Kapell na Sennigrat (2.300 m) (v karte) s nezabudnuteľnými pohľadmi do údolia. Návrat na ubytovanie, večera.

4.deň:
Po raňajkách sa v Partenen pozrieme k najdlhšiemu schodisku v Európe čítajúcim 4.000 schodov. Potom vyjdeme lanovkou Tafamuntbahn a prejdeme sa po hrádzi Vermuntskej nádrže. Dokonale vybudovanou horskou cestou vedúcou po grandióznej alpskej oblasti, sa vydáme ku striebornému jazeru Silvretta. Počas krátkej prechádzky nás bude obklopovať 74 vrcholov nad hranicou 3.000 m, ktorým dominuje najvyššia hora Vorarlberska Piz Buin (3.312 m). Potom nás už bude očakávať jedno z najhonosnejších rakúskych stredísk a významné centrum zimných športov Ischgl (cca 20 €). Milovníci hôr si na svoje prídu pri výjazde lanovkou na Idjoch (2.739 m) (cca 19 €) s nádhernými výhľadmi na alpské velikány na oboch stranách hranice. Na ubytovanie sa budeme vracať malebným údolím Paznauntal. Večera.

5. deň:
Po raňajkách pôjdeme do blízkeho Latschau, aby sme sa od jazera Staubeken nechali vyviezť lanovkou Golmerbahn (v karte) na Grüneck (1.893 m) k nádhernej panoramatickej vyhliadke na Verwallský masív s obzvlášť strhujúcimi formáciami Drei Türmen, Sulzfluh a Drusenfluh. Po krátkej prechádzke sa pred nami objaví Zimba - tzv. Matterhorn Vorarlberska. Pri ceste do údolia môžu záujemcovia vyskúšať prvý Vorarlberskú horskú dráhu Alpin-coaster vedúca 2,6 km z Latschau do Vandans (nie je v karte). Popoludní sa prejdete Silbertalským údolím voňajúcim divokou romantikou a z rovnomennej dediny vyjdeme lanovkou pod Kristalberg (1.443 m) (v karte), kde stojí najstarší gotický Boží stánok v celom Montafonu - kostolík sv. Agáty. Popoludní nás čaká odpočinok a relaxácia v areáli Aquarena v St. Gallenkirchu (v karte), v komplexe vodných radovánok prispôsobených do každého počasia. Návrat na ubytovanie, večera.

6. deň:
Po raňajkách sa vypravíme malebnou vorarlberskou krajinou späť k nemeckým hraniciam. V oblasti Bodamského jazera si urobíme krátku zastávku v Lindau, so starobylým jadrom, kde sa pri príjemnej prechádzke budeme môcť zoznámiť s typickou lindauerskou architektúrou i symbolom mesta bavorským levom. Odtiaľ už budeme smerovať späť domov, návrat v neskorých večerných hodinách, následne transfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
doprava luxusným autobusom, poplatky za panoramatické horské cesty, 5 x ubytovanie , 5 x polpenziu, sprievodcovské služby

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 76,-€/osoba,3 dňová Montafon Brandnertal karta (zahrnuje lanovky a kúpanie v 3.-5.dňoch programu) cca 53,-€ , pobytová taxa v hoteli cca 10,-€/os./pobyt komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

Recenzie klientov:
Nádherný zájazd. Skvelé na tom je, že je ubytovanie na jednom mieste - ináč krásny hotel s wellnes, výborná strava. Odporúčame si zakúpiť 3 dňovu kartu - ináč zbytočne veľa doplatíte a zasa vynechať niečo z tohto zájazdu by bola veľká škoda. Bolo to krásne ... Rodina Zemanova - Bratislava


Názor CK:
Ubytovanie na jednom mieste ! 3 * hotel s bazénom a polpenziou ! Okrem iného uvidíte aj tieto miesta:FELDKIRCH - DAVOS - JAKOBSHORN - LÜNER SEE - BARTHOLOMÄBERG - SENNIGRAT - PARTENEN - SILVRETTA - ISCHGL - IDJOCH - PAZNAUNTAL - LATSCHAU - GRÜNECK - ZIMBA - SILBERTAL - AQUARENA - LINDAU

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Destinácie

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,63 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,56 HRK
Turecká lira  EUR 7,74 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »