Advent na bavorských zámkoch

Destinácia: Nemecko, Bavorsko
Kód zájazdu: 1105238
Cena od: 198 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy
Advent

Výber termínu

26.11.2021 3 dni First Minute 198 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
3-dňový autokarový zájazd

Perex:
Návšteva hlavého mesta Bavorska Mníchova, prehliadka rozprávkovo gýčových zámkov Ľudovíta II. – Hohenschwangau a romantického Neuschwanstein. Pri návrate prehliadka romantického zámku Linderhof inšpirovaného francúzskou architektúrou a na záver krátka zastávka v meste Ettal.


Program:


1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 06:30 hod.), tranzit cez Rakúsko a Nemecko až do „hlavného mesta Bavorska“ Mníchova – prehliadka mesta, veľké adventné trhy pred mníchovskou radnicou, Jasličkový trh, možnosť nákupov na peších zónach. Odchod na ubytovanie. 

2. deň:
Po raňajkách odchod k jazeru Chiemsee, ktoré je pre svoju veľkosť nazývané Bavorské more. Nalodíme sa a preplavíme na ostrov Herreninsel, kde nás čaká prehliadka zámku Herrenchiemsee, ktorý nechal postaviť Ľudovít II. a mal byť vernou kópiou francúzskeho Versailles. Po prehliadke nás čaká plavba na ostrovček Fraueninsel, kde sa zúčastníme ma jednom z najromantickejších adventných trhov v celom Nemecku. Koná sa na nádvorí ostrovného ženského benediktínskeho kláštora (1200 rokov starého). Neopakovateľnú, priam rozprávkovú atmosféru umocnia adventné stánky priamo na rybárskych loďkách pri brehoch ostrova. Po prehliadke návrat na ubytovanie. 

3. deň:
Raňajky, po raňajkách odchod na prehliadku romantického zámku Linderhof, ktorý bol postavený Ľudovítom II. ako Kráľovská vila a pri stavbe ktorého sa tvorcovia inšpirovali francúzskou architektúrou. Po prehliadke krátka zastávka v Ettali a odchod na Slovensko, návrat v neskorých večerných hodinách (cca 22:30 hod.).Ubytovanie:
2x v hoteli/penzióne 2*/3* .

Stravovanie:
2x raňajky.

Poznámka:
Zmena programu vyhradená.

Doprava:
Autokar.


Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Za 1/1 izbu 60 EUR,  za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.
Vstupy, krátku jazdu kočiarom, večere, cestovné poistenie a pobytovú taxu.

vyberte si ubytovanie
Európska cestovná poisťovňa


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,18 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,56 HRK
Turecká lira  EUR 9,49 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť všetky »